Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Horoskop modul

Autor karlovic, 10. Veljača 2011, 10:29

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ikiK

#15
Da se razumjemo, sigurno nitko nije čekao da bi ti instalirao taj modul pa da ti može stranicu hakirat u roku 2 dana... Kao što rekoh bez dokaza i razloga ne ocrnjavaj ovako čovjekov rad...
Imaš li uopće adekvatnu zaštitu na stranici?

...

karlovic

#16
Pa naravno da bih ju stavio javno jer nemam što skrivati,  znam što radi modul i na koji način se pokreće lako provjerljivo naravno ne vama. To što niste imali potrebu je vaša stvar, tvrditi da je modul razlog za mene je preozbiljno da bih skrivao čak i da ste u pravu. Ponavljam, isti se vrti na webu bez smetnji, a riječ hakiran koristite u nečem drugom jer ima svoju težinu da bi se pisala samo tako. Sam modul je imao preko 500 downloada a srušio je samo vaš web to je presmješno.

wooer

Evo sam pogledao kôd tog modula.
Moram priznati da ne vidim na koji način bi modul bio rizičan.
Jedina funkcionalnost mu je da u iFrame ubaci nešto generirano na sasvim drugom serveru.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

karlovic

Citat: karlovic  u 10. Veljača 2011, 22:48
Pa naravno da bih ju stavio javno jer nemam što skrivati,  znam što radi modul i na koji način se pokreće lako provjerljivo
sve je u njemu sasvim otvoreno ko zna "čitati" čak ga može pogledati i izvan modula jer je tako napravljen učitava html sadržaj tako da napisano nema veze sa stvarnošću. Razlika u 180 naspram 240 je samo u jednoj .js datoteci čita se sasvim isti sadržaj

erik

Bacio sam oko na horoskop modul i ne radi se o nesigurnom dodatku.

Sumnju može jedino izazvati korištenje javascripta sa vanjskog izvora, što u teoriji može pružiti podlogu za XSS napad. No kako se radi o provjerenom izvoru možemo isključiti tu mogućnost da je modul paravan za "hakiranje".

Ako želiš biti 100% siguran dovoljno je direktno učitati iframe, umjesto javascripta koji to čini.

Pozivam autora da to napravi i da doda parametre za širinu i visinu iframea. Također onaj stil svjetno /tamno ne radi.

I za kraj vas molim da komunicirate sa poštovanjem i držite se teme.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

karlovic

#20
Jednostavno mi je neshvatljivo kako neki ovdje mogu nešto napisati pritom nemajući pojima o najosnovnijem html kodu ili bilo čemu i ostati živi. Prvo se isti povezuje sa nečim koji nije ni sličan , opet neprovjereno ili iz apsolutnog neznanja onda osoba piše o nečem o čemu pojima nema. I onda ja moram istraživati o kojem se modulu radilo jer je ovaj napisao nešto neprovjereno. To bi isto bilo kao da bih ja napisao da vas je hakirao erik ili osoba od koje potražujete "navodno" svoju domenu. To je možda istina?
Da je rađeno za bilo kakav pokušaj rušenja bilo čega smješno je tvrditi jer je ideja bila za inačicu 1.6 napraviti nešto drugačije dakle da sve ide sa servera gdje je smještena joomla. Ovo je napravljeno za jednog korisnika koji je tražio odvojeno čak je i ukazao kao primjer UK inačicu ali da bude na hrvatskom. Iskreno ne vjerujem da ću dalje inačice ostaviti za slobodno preuzimanje ovakvim tipovima. Prije svega će morati za bilo što potpisati i dati pismeni pristanak za preuzimanje/korištenje.
Edit: dakle modul kao takav ne zahtjeva posebno održavanje jer je aktualan dok radi na postojećoj verziji.

tatamata

Lega moj tak ti je to, napraviš nešto bespla i free a onda te spopadaju...tko bilo kome branio nek si napravi nešt bolje...mene zanima (obzirom da mi je tamna podloga) bi li mogao malo pomoći da se promjeni font i boja slova i malo centrirati sadržaj modula...pogledaj molim te http://www.osijek-danas.com/ btw modul je ok i puno ti hvala...

karlovic

#22
I sam Mambo sada cjepanjem i nastala Joomla! je besplatna i free i kao takva dostupna svakom. Bila je pljuvana i dizana u nebesa, pljuju uglavnom ljudi koji u životu ni jedan priložen otvoren kod niti su vidjeli niti isti shvatili.
Isto ovakvim me je rječima gore spomenut "genije od Joomla! weba" zamolio (i još ponešto nevezano  uz modul)  a ja mu kretenoid radio i trošio svoje vrijeme za .... nema veze . Nisam gledao dugo u kod modula da ne porušim sve web stranice  ;D koje ga koriste i nekim se "virtualnim čudom" nisu porušile, još nekoliko dana imam posla oko postavki nekog servera nakon toga ću probati dovršiti i prilagoditi da se sadržaj učitava ali i popunjava sa vaše Joomla! web stranice odnosno hosta.
To je ujedino i odgovor svima koji su slali poruke , oko ovog više nikom ne odgovaram ništa privatno, niti ne radim ništa ako dogovaramo "u 4 oka" nego sve javno, nemam namjere trošit vrijeme kasnije u dešifriranju kome se i zašto srušio web. Toliko slobodnog vremena ipak nemam. U novom će se modulu među ostalom na 4 jezika nalaziti i stavka "oprez preuzimanje i korištenje samo za inteligentne i ozbiljne  Joomla! korisnike ostali koriste na vlastitu odgovornost"!

EDIT/DOPUNA: tatamata  bacio sam oko na tvoj web, ako ti se sada nakon toga sve poruši ne snosim odgovornost. Usput, centrirati možeš i sam unutar pozicije tvog modula u css-u predloška. Radi se o tome da je širina modula koji si stavio uža od onog na kojem je objavljeno. Oko boja i ostalog treba samo znati koje boje i koji font.

tatamata

Možda izgleda da sam neki znalac, ali ono...probam pa ako upali..s css-om se nisam susretao..tek se pripremam..tako da to ne bih prčkao ako ne moram..no ako mi kažeš što i kako, potrudit ću se da te više ne gnjavim..i prilagoditi što treba...pa ko živ ... :)

karlovic

umjesto da ti stoji unutar css-a tvog predloška na poziciji tog modula float: right; ti stavi    float: center;
a za veličinu i oblik slova te samu boju ne možeš za taj modul promijeniti nego se ista učitava

Warning_in_array

Jel šljaka taj modul na kraju? :) za 1.5.23? Jel ima kakvih novosti, ispravki, nova verzija...?

Thx

karlovic

modul "šljaka" ispravki nema. Nova verzija ako bude kada bude bit će samo za novu joomlu na prijedlog nekih u dva oblika . Prvi je komponenta + modul gdje korisnik instalira i sa svime upravlja sam drugi je kao i do sada uz izbor teme svjetlo, tamno