Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

PCPIN Chat 6

Autor Robot, 12. Kolovoz 2012, 11:30

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Robot

Postoji li most ili neki naćin da se ovaj PCPIN Chat 6 poveže s Joomlom?
Da se registrirani korisnici s Joomle mogu prijavljivati na chat sa svojim korisničkim imenom i lozinkom. Bez da se registriraju posebno na chat.

zabok

Povezat ih možeš bezbrige,ali ovo sa registracijom nebi išlo,mislim da se treba posebno registrirat na chat,jer to je odvojeno od joomle,nije niti komponenta,niti modul,niti plugin od joomle..............povezuješ ih sa linkom na chat............
Fishing Club Zagorje

Robot

Hvala, povezao jesam chat na stranici http://robotower.com/ ali nisam uspio spojiti bazu od chata na Joomlu. Ako budeš imao kakvih ideja, javi mi tamo.
Hvala.

Dario

Pogledaj si komponentu i modu Kide Chat... to je više ShoutBox, al mislim da ti to treba.....
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Robot

Hvala. Budem to provjerio, javim kasnije tokom dana, da li je dobro.

Robot

Citat: DarioORION] link=topic=3818.msg12979#msg12979 date=1352107984]
Pogledaj si komponentu i modu Kide Chat... to je više ShoutBox, al mislim da ti to treba.....
Znao sam da mi je poznato to ime, bio sam u pravu. Tu komponentu sam već prije probao instalirati, ali nije htjelo. Iako piše da je za Joomla 2.5 verziju, ali nije. Izbacuje mi ovu grešku kada probam localhost.
Citat:JInstaller: :Install: Cannot find XML setup file
Probavao sam to i prije i nije mi ju htijelo instalirat, onda sam tražio na stranici s skriptama, ali su ili zastarjele ili ne rade kako treba, dok ovaj chat mi je preporućila jedna gospođa kao najbolji besplatni chat, a i nakon što sam ga koristio i isprobao, vidio sam da je jedan od boljih chatova, besplatnih i plačenih.
Ima mnoštvo raznih opcija u front end i back end dijelu. Tako da bi stvarno volio, da neka dobra duša napravi most za Joomlu. Nije neophodno da bude, ali bilo bi lijepo, da korisnici s Joomle, da se mogu na chat prijaviti sa svojim podacima.

Dario

Citat: Robot  u 06. Studeni 2012, 11:52
Znao sam da mi je poznato to ime, bio sam u pravu. Tu komponentu sam već prije probao instalirati, ali nije htjelo. Iako piše da je za Joomla 2.5 verziju, ali nije. Izbacuje mi ovu grešku kada probam localhost.
JInstaller: :Install: Cannot find XML setup file

Zato jer prvo treba raspakirati datoteku koju si skinuo, unutra ti je posebno instalacija komponente, a posebno modula i sve radi kako treba.... Ako te zanima živi primjer, javi se na privat s obzirom da mi je stranica još u izradi... Uglavnom radi, chat je povezan s Joomla korisnicima - uglavnom ovo mi je jedini chat/shoutbox dodatak koji radi kako spada i nema nikakvih reklama...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu

Robot

U tome grmu leži zec. :D
Idem otpakirati datoteku.

Robot

Citat: DarioORION] link=topic=3818.msg13013#msg13013 date=1352201467]
Citat: Robot  u 06. Studeni 2012, 11:52
Znao sam da mi je poznato to ime, bio sam u pravu. Tu komponentu sam već prije probao instalirati, ali nije htjelo. Iako piše da je za Joomla 2.5 verziju, ali nije. Izbacuje mi ovu grešku kada probam localhost.
JInstaller: :Install: Cannot find XML setup file

Zato jer prvo treba raspakirati datoteku koju si skinuo, unutra ti je posebno instalacija komponente, a posebno modula i sve radi kako treba.... Ako te zanima živi primjer, javi se na privat s obzirom da mi je stranica još u izradi... Uglavnom radi, chat je povezan s Joomla korisnicima - uglavnom ovo mi je jedini chat/shoutbox dodatak koji radi kako spada i nema nikakvih reklama...
Funkcionira na localhostu bez problema. Jedino ne znam kako se spojiti kao registrirani korisnik. Te opcije nemam. Da li je to možda zato jer je free verzija? Jer meni u admin sučelju prikazuje samo opciju za poruke, ban i history.

Dario

Kide je povezan s Joomlinim korisnicima, tako da kad se ulogiraš u Joomlu, automatski si ulogiran i chat...
---
Molim da mi ne šaljete privatne poruke sa zahtjevima za pomoć, takve poruke ignoriram - zato služi forum :)
2b || !2b; this.question();
http://www.dblaze.eu