Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Avenio.hr

Autor Excars, 17. Srpanj 2012, 11:55

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Excars

Evo konačno i da ja predstavim svoju prvu joomlu stranicu koju sam radio sa kolegom. On je odradio zahtjevniji dio jer je puno više od mene u joomla svijetu i općenito u svijetu izrade web stranica i programiranja.

URL: www.avenio.hr
Predložak: shape5 vertex
Korišteni dodatci: carousel, lazy images, php moduli za spajanje na bazu
Dodatno programiranje: spajanje na bazu, izvlačenje podatak iz baze i sortiranje u HTML-u
Ostale posebnosti: /
Navedite bar dva specifična područja ili elementa u vezi kojih želite čuti savjet ili kritiku (npr. dizajn, kod, grafika, navigacija...): kako vam se sviđa cijela koncepcija stranice i funkcionalnost?
Ono što još planiramo uvrstiti u stranicu je 3D carousel (umjesto dosadašnjeg) i prijelom stranice sa artiklima, tako da svakih 10 proizvoda ide na novu stranicu.
Da li mi možete predložiti na koji naćin bi to bilo najbolje odraditi?

I još možda ubacimo search na stranicu, ali za to se još nismo 100% odlučili.
Volim sve što vole mladi

oKRamxII

Meni se sviđa ovo, jednostavno je i pregledno. I ja volim na stranici koristiti lazyload images efekt :)

S tim da mi baš ovaj slider "Akcija avenio proizvoda" i ne funkcionira najbolje. Doduše ja koristim Operu, možda je to razlog...

Excars

Slider (carousel) je privremeno stavljen sa jednim proizvodom dok se ne odlučimo za neki 3D
Volim sve što vole mladi

zabok

link na tinte

Dali je to ručno napravljeno preko tabele ili je to neka componenta?

Znači one fotke i opis................


Inače jednostavno i pregledno
Fishing Club Zagorje

Excars

cpanel/phpmyadmin/baza i onda unos artikl po artikl sa opisom i slikom
Volim sve što vole mladi

zvonac99

Ajoj...(mislim za ovaj ručni unos)  :) ok ovo nije kritika nego čisto onako moje razmišljanje, stranica mi je ok, ali mi se nameće pitanje? zašto se niste odlučili na neki oblik web shop-a (komercijalni ili open) postigli bi isti dizajn (na svima se može isključiti prikaz košarice) a kada bi se odlučili i na web prodaju ili narudžbu (a to ćete morati kad tad) bilo bi vam kudikamo lakše, a i postoji dosta web shop komponenti koje nisu prenatrpane mogućnostima ali je puno jednostavniji unos artikala.
Druga stvar, možda bi bilo zgodno u nekakvoj budućnosti da pod "Kompatibilnost" proizvodi budu u tagovima, pa da se npr omogući kada posjetitelj/kupac klikne na tag npr. HP Deskjet D4260 da mu se prikažu svi toneri/tinte koji imaju taj tag.
Eto toliko od mene :)
I noga u dupe je korak naprijed

Excars

Nismo htjeli ići u smjeru web shopa jer na ovoj stranici neće biti web prodaje ili slicno, jer ova stranica samo služi kao "ponuda" robe. Za prodaju preko web shopa služe dućani navedeni pod kontakt.
Što se tice tagova čak bi mogli i razmisliti o tom prijedlogu, samo mi reci kako da to napravimo?
Sad nam je prioritet složiti search a za ostalo cemo onda vidjeti
Volim sve što vole mladi

Onebeat

Citat: Excars  u 18. Srpanj 2012, 08:45
cpanel/phpmyadmin/baza i onda unos artikl po artikl sa opisom i slikom

Totalno nepotrebno po meni - slažem sa kolegom zvoncem99, za iste potrebe ja sam prilagodio k2 komponentu pogledajte na www.disport.hr
Truth will set you free

Excars

A dobro sad, šta je tu je, znamo za ubuduće.
Kako si ubacio search na stranicu?
Volim sve što vole mladi

Onebeat

Kako mislis search kao modul ili?
Truth will set you free

zvonac99

Citat: Excars  u 20. Srpanj 2012, 08:04
.....
Kako si ubacio search na stranicu?

Pa joomla ima nativni search modul samo ga omogućiš/uključiš na određenoj poziciji na stranici
I noga u dupe je korak naprijed

Guardian

Lijepa je. Ova template me podsjeti na one stare od Yoo Themes.

Excars

Citat: zvonac99  u 20. Srpanj 2012, 15:27

Pa joomla ima nativni search modul samo ga omogućiš/uključiš na određenoj poziciji na stranici

Samo što ova tema to na žalost ne podržava, ima nekih problema oko toga
Volim sve što vole mladi

Onebeat

Dodas svoju custom poziciju i to je to:)
Truth will set you free