Stranica spora

Autor soap654, 11. Srpanj 2012, 15:31

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

soap654

Ekipa imam problem sa brzinom stranice. pre spora je a, nemam nekih velikih slika il slično. Sumljam na dvije stvari: jedna je acesef od kad sam instaliro vidim promjene brzine ili mi se čini :). drugi problem je imam na hostu tri stranice pa nije u root nego u folderu. Ako vam nije gnjavaža stvarno bi mi puno značilo da riješim problem evo i link ako može pomoći: http://www.poljice.info/
Hvala

Tom555

U početku me malo začudio modul: mod_artsexylightbox.
Vidim ipak da taj dodatak postoji, ali je komercijalna verzija. Je li kod tebe to slučaj, ili je negdje "skinuta" onako? Isto tako vidim da koristiš puno stvari od Rocketha, primjerice predložak Tachyon. Ako je i on "pokupljen" negdje usput... očekuj probleme.
Isto tako, imaš dosta dodataka koji nisu aktivni na stranici, a instalirani su na serveru. Treba ih u potpunosti sklonuti. Problemi su i s java scriptom i cacheom... sve skupa... mislim da su to uzroci sporosti tvoje stranice...

soap654

Hvala, a reci mi jedino mi se dogodio problem s ovom stranicom. Da imam 2 htaccess.txt jedan u root jedan u template. Uvijek sam preimenavo ovog u root. A sad nema šanse čim ga preimenujem u . Htaccess ništa ne radi. Googlo sam ali bez sreće

Tom555

Nije dovoljno samo preimenovati htaccess, već treba podesiti onda i globalnu konfiguraciju, a o tome je i ovdje pisano jako puno, a na Internetu da i ne govorim.
Ne znam što bi se uopće htaccess nalazio u mapi predloška?

soap654

Tom podesio sam global, nije samo u template ima i u root. Tako da imam 2 htaccess fila. Jel mi možeš rec s obzirom da mi sve sad radi ok. Da ih ne diram? Il je ipak dosta bolje da preimenujem?

Tom555

Ovo je sada potpuno nova tema i nije vezana za sporost stranice već za njenu optimizaciju.
Vidim da su ti url-ovi skraćeni, a i pozicija na googlu ti nije loša (kada se traži konavle+poljice). Ali imaš ti još dosta da oko toga načiniš... no, sve ti je to beskorisno ako ti je stranica ovako iritirajuče spora.
Ovaj htaccess u mapi od predloška uopće nije potreban. Bitan ti je onaj, i jedini, u izvorišnoj, korijenskoj mapi joomle.

soap654

Jel mi mozes dat neku preporuku? Onaj art lighte box mi Piše da je lite. Nisam ga kupovao skiuo sam non-comercial a ovo šta sam te pito za htaccess mislio sam povodom brzine stranice, da li mi je potrebno da je .htaccess. Hvala na odg. :)

Tom555

Preimenovanje htaccessa je isključivo za optimizaciju stranice ali i njegov sadržaj je bitan za brzinu stranice.
Trebalo bi vidjeti što sve ima u tvom htaccessu.

Ako misliš na modul Art Sexy Lightbox, ne vidim gdje je on uopće na tvojoj stranici u izravnoj primjeni jer to bi trebao biti modul/plugin koji djeluje kao popup za fotografije, galerije, članke i sl. Komercijalna inačica (15 dolara) je ovdje: http://extensions.joomla.org/extensions/multimedia/multimedia-display/9512

Možda ti doista taj modul ili još više plugin prave probleme ako si ih negdje besplatno preuzeo?
Inače, u toj kategorije imaš podosta izbora: http://extensions.joomla.org/extensions/multimedia/multimedia-display


soap654

Ma znaš sto ja radim s njim, recimo novi clanak o necemu i ja ti napravim galeriju za art lightebox.  Ostavim unpublish I onda load module in article. Slike su onda pregledne. Možda bi trebo nac neki lakši način za popup. Kako želiš ako mozes da ti posaljem moj htaccess? Hvala