Ubacivanje Javascript koda u joomla menije

Autor darko2000, 21. Lipanj 2012, 13:13

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

darko2000

Pozdrav svima. Molim vas za pomoć vezano uz mogućnost ubacivanja javascrpit koda u postojeće joomla menije. Naime, zasad me zanima jedan konkretan problem. Imam jednostavni meni u jednom modulu (brojevi 1 do 10), a svaki broj otvara jednu sliku na web stranici - izmijenjuju se samo slike a sve ostalo je fiksno. Pomoću CSS-a mogu zadati osnovne efekte za linkove ali ne mogu zadati efekt koji će rezultirati promijenom debljine broja (linka) nakon što je pojedini broj (link) odabran. Da bi to uspio morao bi ubaciti javascript kod ali ne znam kako bi to mogao učiniti. Znam za postojanje dodataka koji služe za ubacivanje javacsripta u pojedine module, ali meni treba mogućnost da javacript kod primijenim direktno na postojići joomla meni! Unaprijed hvala na pomoći i odgovorima.


darko2000

Hvala na pomoći. Probao sam zadavati preko CSS atribute fontovima ali ne mogu postići da mi nakon odabira link bude podebljan. Nikako to ne mogu ako kristim samo CSS. Probao sam to koristeći javascript na testnoj stranici koja nije u joomli  i to radi bez problema. Puno bi mi pomoglo kad bi mi netko znao objasniti kako bi taj javascript kod mogao ubaciti da se referira točno na taj već postojeći izbornik u joomli. Hvala još jednom

wooer

Ako nam daš link na stranicu s problematičnim izbornikom možda bi ti mogli vidjeti zašto podebljanje ne ide kroz css pa ti dati konkretnije rješenje.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

darko2000

Hvala Wooer, ali evo uspio sam se snaći pomoću CSS-a  i sad sve funkcionira kako treba. Link nisam mogao dati jer stranicu radim lokalno na računalu i još je nisam stavljao na server. Uglavnom riješio sam to pomoću slijedećeg:

#menu ul.menu li.active a:link

#menu ul.menu li.active a:visited


"menu" je naziv modula gdje se nalazi sporedni izbornik pa sam ga dodao ispred ostalog da mi se atributi koje zadam ne bi primijenili i na glavni izbornik koji se nalazi u drugom modulu drugog naziva.  Vidim da radi u Iexploreru, Firefoxu i Chrome-u dok Operu i ostale nisam isprobavao. Ne znam da li postoji elegantnije rješenje jer nisam baš iskusan u ovome. Zanima me da li postoji netko tko se malo više bavio izradom izbornika sa javascript kodom koji se referira na taj isti izbornik. Recimo, imam modul koji se zove "menu" i u njemu  sam napravio jednostavni horizontalni joomla izbornik. Znam kako primijeniti na njega CSS atribute ali me zanima kako primijeniti javascript. Napravim dokument s ekstenzijom .js i snimim ga u pripadajući direktorij te ubacim putanju za taj dokument u glavni teplate dokumente -  index.php. Nadam se da je ovo do sada točno. Sad mi je problem kako u javascript dokumentu u kodu izvesti da se taj kod odnosi baš na moj izbornik koji se nalazi u modulu "menu"? Vjerojatno sam to sad dosta zakomplicirao i možda sam nejasan, ali nadam se da je netko uspio skužiti što me zapravo muči.   Molio bih oko toga malo pomoći ako je netko voljan i unaprijed se puno zahvaljujem.