Što je post "komercijalne pomoći" a što nije

Autor Pharaoh, 08. Veljača 2011, 01:36

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Pharaoh

Sad ja stvarno ne kužim shvaćate li Vi uopće što sam ja rekao?

Rekao sam da bi pitanja u vezi izrade komercijalnih stranica trebala biti svrstna u posebnu kategoriju. Hoće li netko to odraditi besplatno, uopće me se ne tiče, ali moje mišljenje o tome mi nitko ne može zabraniti reči.

Pregledajte forum na joomla.org, nigdje nema postova u kojima stoji "odradit ću ti to besplatno", postoje pravila foruma koja to brane.
Na bivšem  forumu crojoomla može se nači čitavi niz postova u kojima doslovce piše, evo vam template, evovam komponente, napravite da rade. I drugi su to napravili. Nitko tu ništa nije naučio, nego je odrađen posao.

Time šaljete poruku da bilo tko može ovdje očekivatida mu se stranice odrade potpuno besplatno. Nekidan je bila takva tema o gamerskom sajtu. To je ono što ja govorim. Nije to nikakvo prepucavanje, nego Vam napominjem da šaljete krivu poruku. Ako se samo jedan posao odradi badava, po kojem kriteriju ćete nekom sljedećem reči da mu nećete odraditi badava?

Stvar je vrlo jednostavno rješiva: profesionalna, komercijalna pomoć i privatni dogovori, pa tko hoće nek radi badava al nek to ne bude javno.

Citat: karlovic  u 08. Veljača 2011, 11:46
Mi se ne prepucavamo, mi debatiramo i to je jedna od funkcija i smisla foruma, kako ovog tako i ostalih (neki su free neki ne). Možda se u nekim krajevima svijeta to zove prepucavanje, u drugima se to zove javna rasprava dvaju ili više članova (sudionika) foruma. Neki ovdje freelencere u svijetu smatraju nelojalnom konkurencijom, misao je (po meni blesava) da se ne smiju dijeliti besplatne lekcije jer postoje ljudi koji od istih žive. Čak je nemoguće za napisati da je nešto već postojeća opcija neke komponente jer to objašnjenje nije adekvatno (koliko god to bilo) naplačeno (po meni blesavo) .

Nisam primijetio da je netko u onoj temi rekao ijednu riječ o nekakvoj postojećoj funkciji u VM koja radi to što je tražio pokretać teme. Dakle ne radi se o takvoj pomoći koja će svim članovima foruma nešto pametno reči.
Riječ freelancer ne znači da čovjek radi besplatno, nego da je najamnik koji radi po narudžbi i da plaća porez i doprinose kao i svi ostli zaposlenici. Čak štoviše, freelanceri nisu konkurencija tvrtkama, jer zbog nesigurnosti hoće li konstantno imati posla, moraju biti skuplji od tvrtki. Tako stojistvar s freelancerima. Freelanceri su odavno poznat pojam, i uglavnom se freelance poslovi plaćaju 3,4,5 puta više od stalnih zaposlenika iz gore navedenih razloga. Freelancer sebi sam mora uplaćivati mirovinu i zdravstveno (mislim na freelancere u svijetu).

karlovic

#31
Citat: Pharaoh  u 05. Veljača 2011, 21:46
Tip nudi na svojim (privatnim) stranicama, registriranim na njega, uslugu izrade internetskih stranica, čak ima i cjenik. Jedino što u cijeloj priči fali je da nema registriranu nikakvu tvrtku, Sve na crno.
E, sad, ili će takvi prestati raditi ili ću i ja preći u takve freelancere. Jer kraj njih se ne može doči do ugovora. Nadam se da će naša država iznači način da im se stane na kraj. Uostalom na zapadu, ka kojem težimo to je već rješeno. Ne samo kad je u pitanju izrada stranica, nego sve o čemu smo ovdje rapravljali.
Pharaoh meni je značenje te riječi sasvim jasno, iste si ti dijelio na ovom forumu unutar druge teme u kojoj smo imali također različite stavove na "ovakve i onakve" pa sam uspio to primjetiti.

Dakle kad se razvije rasprava u nekim temama ne samo da imam dojam da se ne razumijemo nego ponekad me hvata jeza od pomisli kako raspravljamo o različitim stvarima? Čovjek je pitao za neke opcije koje su kao takve ugrađene ja bih da sam dakle na njegovom mjestu to odradio sa već ugrađenim opcijama koje nudi VM ako bi se odlučio na njega (ima i drugih a i neke izvan dostupnih se mogu ugraditi)
Citat: proxima  u 07. Veljača 2011, 22:15

Zanima me jel postoji kakva mogućnost izrada ponuda u virtuemartu? Recimo kupac nesto ubaci u kosaricu i na mail dobije potvrdu narudzbe. Taj dio mi je jasan. Ali sad bih htio da mu ja mogu poslati neku ponudu, automatski ili nekako drugačije, kad provjerim cijenu i stanje zaliha određenog artikla. Po toj ponudi on onda plaća robu, i ja je saljem.

Želim zapravo izbjeći da kupac plati nesto sto trenutno nemam ili ne mogu u nekom razumnom vremenu nabaviti.
Hvala unaprijed na odgovorima!

Dakle to je moguće odraditi sa nekoliko klika mišem u VM i malo mašte naravno  (uz uvjet da znaš što i kako radiš)

wooer

Citat: Pharaoh  u 08. Veljača 2011, 10:49
Nadam se da će ti erik i svi ostali koji pokušavaju živjeti od izrade stranica, reči hvala što im otimaš kruh iz ruke.
Zbilja je jako žalosno ako je netko postao član foruma samo radi financijske koristi.
Još me više u pogađa pomisao da ljudi sa znanjem nisu u stanju na adekvatniji način doći do potencijalnih klijenata.

Citat: Pharaoh  u 08. Veljača 2011, 13:20
Sad ja stvarno ne kužim shvaćate li Vi uopće što sam ja rekao?

Rekao sam da bi pitanja u vezi izrade komercijalnih stranica trebala biti svrstna u posebnu kategoriju. Hoće li netko to odraditi besplatno, uopće me se ne tiče, ali moje mišljenje o tome mi nitko ne može zabraniti reči.
Nemam pojma, mi smo ti svi blentavi tako da nitko od nas nije u stanju shvatiti.

Naravno da smo razumjeli! Predlažeš da ugasimo ovaj forum jer je svaku pomoć moguće naplatiti.

@karlovic: Istinu Pharaoh govori kad kaže da željeno nije moguće realizirati samo klikom mišem ali jednostavnom promjenom samo malog dijela kôda (uglavnom umetanjem komentara) za čas se 'problem' može srediti.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

karlovic

wooer ja smatram da je moguće i da VM ima tu mogućnost ali ok nemaju svi "bujnu maštu", oko ostalog što si napisao u zadnjem postu kao da sam pisao sam.
p.s. 2 klika mišem nemoj naravno shvatit doslovno nego slikovito što sam već pojasnio i prije da je možda  to 4 klika i treba upotrijebit tipkovnicu.

Pharaoh

Citat: karlovic  u 08. Veljača 2011, 13:44
Citat: Pharaoh  u 05. Veljača 2011, 21:46
Tip nudi na svojim (privatnim) stranicama, registriranim na njega, uslugu izrade internetskih stranica, čak ima i cjenik. Jedino što u cijeloj priči fali je da nema registriranu nikakvu tvrtku, Sve na crno.
E, sad, ili će takvi prestati raditi ili ću i ja preći u takve freelancere. Jer kraj njih se ne može doči do ugovora. Nadam se da će naša država iznači način da im se stane na kraj. Uostalom na zapadu, ka kojem težimo to je već rješeno. Ne samo kad je u pitanju izrada stranica, nego sve o čemu smo ovdje rapravljali.
Pharaoh meni je značenje te riječi sasvim jasno, iste si ti dijelio na ovom forumu unutar druge teme u kojoj smo imali također različite stavove na "ovakve i onakve" pa sam uspio to primjetiti.

U citiranom dijelu kojeg si uzeo iz mog posta namjerno sam upotrebio izraz 'takve freelancere', a da ne bude zabune, govorio sam o izradi stranica na crno. Dakle pojam 'takvi freelancer' odnosi se na one koji rade na crno.
Freelanceri ne rade nacrno, jedino što nemaju stalan posao u jednoj tvrtki koja se, npr., bavi izradom stranica. Freelancere imaš i u novinarstvu. Neki od njih imaju i poseban pogrdan naziv, ali to je neka druga tema.

Citat: karlovic  u 08. Veljača 2011, 13:44
Dakle kad se razvije rasprava u nekim temama ne samo da imam dojam da se ne razumijemo nego ponekad me hvata jeza od pomisli kako raspravljamo o različitim stvarima? Čovjek je pitao za neke opcije koje su kao takve ugrađene ja bih da sam dakle na njegovom mjestu to odradio sa već ugrađenim opcijama koje nudi VM ako bi se odlučio na njega (ima i drugih a i neke izvan dostupnih se mogu ugraditi)
Citat: proxima  u 07. Veljača 2011, 22:15

Zanima me jel postoji kakva mogućnost izrada ponuda u virtuemartu? Recimo kupac nesto ubaci u kosaricu i na mail dobije potvrdu narudzbe. Taj dio mi je jasan. Ali sad bih htio da mu ja mogu poslati neku ponudu, automatski ili nekako drugačije, kad provjerim cijenu i stanje zaliha određenog artikla. Po toj ponudi on onda plaća robu, i ja je saljem.

Želim zapravo izbjeći da kupac plati nesto sto trenutno nemam ili ne mogu u nekom razumnom vremenu nabaviti.
Hvala unaprijed na odgovorima!

Dakle to je moguće odraditi sa nekoliko klika mišem u VM i malo mašte naravno  (uz uvjet da znaš što i kako radiš)


Zašto onda ne kažeš koje su to opcije i kako se podešavaju, pa da i ja nešto naučim. Ovo je rekla-kazala!

Citat: wooer  u 08. Veljača 2011, 13:52
@karlovic: Istinu Pharaoh govori kad kaže da željeno nije moguće realizirati samo klikom mišem ali jednostavnom promjenom samo malog dijela kôda (uglavnom umetanjem komentara) za čas se 'problem' može srediti.

Ne može se riješiti samo komentiranjem, nego doprogramiranjem takve funkcionalnosti.

karlovic

Pharaoh, freelancer je freelancer. Oni koje ti nazivaš "takvi freelanceri" ljudi za njih koriste drugi naziv. Freelanceri dakle ne rade nacrno nego rade na drugačiji način od tebr npr.
Zašto ne kažem? Nisam bio uključen u temu , wooer će ionako to odraditi vjeujem dobro ali ako smijem mogu napisati jedan primjer. Uostalom nisi platio odgovor čekam lovu na ŽR  >:D

Pharaoh

Citat: karlovic  u 08. Veljača 2011, 13:55
wooer ja smatram da je moguće i da VM ima tu mogućnost ali ok nemaju svi "bujnu maštu", oko ostalog što si napisao u zadnjem postu kao da sam pisao sam.
p.s. 2 klika mišem nemoj naravno shvatit doslovno nego slikovito što sam već pojasnio i prije da je možda  to 4 klika i treba upotrijebit tipkovnicu.

Hajde, još se i izljubite...

Forum služi razmjeni mišljenja i stavova, ako ćemo svi imati iste stavove, onda forumi nemaju smisla.

Citat: wooer  u 08. Veljača 2011, 13:52
Citat: Pharaoh  u 08. Veljača 2011, 10:49
Nadam se da će ti erik i svi ostali koji pokušavaju živjeti od izrade stranica, reči hvala što im otimaš kruh iz ruke.
Zbilja je jako žalosno ako je netko postao član foruma samo radi financijske koristi.
Još me više u pogađa pomisao da ljudi sa znanjem nisu u stanju na adekvatniji način doći do potencijalnih klijenata.

Ja klijenata, hvala  bogu, imam i previše širom svijeta. Tako da mi ovaj forum uopće ne treba da bih došao do njih.
Istovremeno, vjerujem, da pomažem drugima širom svijeta više nego što ćete vi ikada pomagati. I ne samo u Joomli, već u programiranju i svemu o čemu sam napisao knjige.

Vi, zapravo, uopće nerazumijete što sam ja rekao. Zapravo razumijete, samo tjerate po svom!

Skipper

@Pharaoh - molim te još jednom da prestaneš svaku temu pretvarati u raspravu o "radu na crno, freelancerima, ugovorima" i "kako sam ja pomagao drugima i pisao knjige".
Također, molim cijenjene kolege da se suzdrže od daljnjih rasprava, ako je ikako moguće.

P.S. Jedino mi nije jasno zašto netko posjećuje mjesta na kojima su svi glupi i sve je naopako.

Pharaoh

Citat: Skipper  u 08. Veljača 2011, 14:10
P.S. Jedino mi nije jasno zašto netko posjećuje mjesta na kojima su svi glupi i sve je naopako.

Iz domoljublja, tj. iz istog razloga zašto svi živimo u državi u kojoj je sve naopako. Najvjerojatnije je ovaj forum samo umanjena slika općeg načina razmišljanja u državi. Treba raditi na crno, zakoni postoje samo stoga da se krše i sl...

Citat: Skipper  u 08. Veljača 2011, 14:10
@Pharaoh - molim te još jednom da prestaneš svaku temu pretvarati u raspravu o "radu na crno, freelancerima, ugovorima" i "kako sam ja pomagao drugima i pisao knjige"...

Ako drugi smiju pisati tko su i što na forumu, nećeš valjda meni oduzeti to pravo.

Citat: Skipper  u 08. Veljača 2011, 14:10
Također, molim cijenjene kolege da se suzdrže od daljnjih rasprava, ako je ikako moguće.
Možda bi bilo bolje da umjesto odustajanja od rasprave, cijenjeni kolege počnu raspravljati argumentirano, a ne svojevoljno izmišljati VM funkcionalnosti koje ne postoje,i onda mene prozivati zato što ja kažem da znam da to ne postoji.
@karlović: nadam se da nećeš zamjeriti što sam ovo uzeo kao primjer?

wooer

Citat: Pharaoh  u 08. Veljača 2011, 13:57
Ne može se riješiti samo komentiranjem, nego doprogramiranjem takve funkcionalnosti.
Naravno, i to je jedna od opcija. Nitko nije rekao da se problem mora jednostavno riješiti. Uvijek postoje i kompliciraniji načini.

Citat: Pharaoh  u 08. Veljača 2011, 14:04
Vi, zapravo, uopće nerazumijete što sam ja rekao. Zapravo razumijete, samo tjerate po svom!
Trebalo bi da postoji zakon koji dosadne govornike obvezuje da svoja predavanja drže stojeći na jednoj nozi. - Gerhard Branstner
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Pharaoh

Citat: wooer  u 08. Veljača 2011, 14:20
Citat: Pharaoh  u 08. Veljača 2011, 14:04
Vi, zapravo, uopće nerazumijete što sam ja rekao. Zapravo razumijete, samo tjerate po svom!
Trebalo bi da postoji zakon koji dosadne govornike obvezuje da svoja predavanja drže stojeći na jednoj nozi. - Gerhard Branstner

Što se ne poneseš za izrekom?

Evo ti još jedna:
Svakako je pametniji onaj tko razmišlja svojom glavom, od onog tko ponavlja tuđe misli!

wooer

E pa ponesi se onda ti za mojom izrekom:

Tko pod drugim jamu kopa, ali ćud nikada.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Pharaoh

Šiš šiš šiš, šiša lava miš
Dva je slova pročitala, a tri lista progutala
Sve četiri krute


Citat: wooer  u 08. Veljača 2011, 14:31
E pa ponesi se onda ti za mojom izrekom:

Tko pod drugim jamu kopa, ali ćud nikada.


Ova izreka ti je na mjestu! U potpunosti se slažem!



karlovic

#43
Pharaoh ako vidiš na forumu da netko potiče i podupire rad na crno onda to prijavi moderatoru, admistratoru, NASA-i, u USKOK i sl., ja osobno to nisam vidio na forumu pa shodno tome nemoj izmišljati ili "znati" što drugi ne vide ili "ne znaju". Ako je ovdje netko freelancer i nema obrt/firmu/nešto ne znači da taj potiče rad na crno to sam ti već u nekoliko tema pisao iako nemoj me krivo shvatiti i povezivati sa bilo čime sličnim jer kada sam ja imao web dizajn studio, hardver i softver savjetovanje i slično  neki su ovdje gledali na tv kako se neki ljudi u svijetu bave istim. Dakle moja je misao ako ima drugačijih ljudi to ne znači nužno da su isti banda, gamad, stoka, lopuže, mafijaši i slično. Oni samo rade na drugačiji način u okvirima koje im dozvoljava zakon. - AMEN -
Citat: Pharaoh  u 08. Veljača 2011, 14:18
Možda bi bilo bolje da umjesto odustajanja od rasprave, cijenjeni kolege počnu raspravljati argumentirano, a ne svojevoljno izmišljati VM funkcionalnosti koje ne postoje,i onda mene prozivati zato što ja kažem da znam da to ne postoji.
@karlović: nadam se da nećeš zamjeriti što sam ovo uzeo kao primjer?
Neću ti zamjeriti sve dok se rasprava sa tobom ili bilo kime ne služi prevrtanjem napisanog (mojeg posta) kao što to zna biti, ali eto da ti natuknem možd ćeš natuknicu uspješno "komercijalizirati".

Pitanje:Zanima me jel postoji kakva mogućnost izrada ponuda u virtuemartu?
*da
Pitanje:Recimo kupac nesto ubaci u kosaricu i na mail dobije potvrdu narudzbe.
*to postoji u VM (pogledaj administraciju ako nisi radio sa VM)
Pitanje:Ali sad bih htio da mu ja mogu poslati neku ponudu, automatski ili nekako drugačije, kad provjerim cijenu i stanje zaliha određenog artikla.
*umjesto da stranica pošalje račun nakon što kupac poklikta šalje mu ponudu ili prijedlog
*ako se zalihe vode u VM postoji nekoliko opcija kada se naručuje roba bez zaliha

Dakle za one koji misle da to ne postoji savjet: install VM i učiti/pitati/raspraviti

Pharaoh

#44
Citat: karlovic  u 08. Veljača 2011, 14:59
Pharaoh ako vidiš na forumu da netko potiče i podupire rad na crno onda to prijavi moderatoru, admistratoru, NASA-i, u USKOK i sl., ja osobno to nisam vidio na forumu pa shodno tome nemoj izmišljati ili "znati" što drugi ne vide ili "ne znaju". Ako je ovdje netko freelancer i nema obrt/firmu/nešto ne znači da taj potiče rad na crno to sam ti već u nekoliko tema pisao iako nemoj me krivo shvatiti i povezivati sa bilo čime sličnim jer kada sam ja imao web dizajn studio, hardver i softver savjetovanje i slično  neki su ovdje gledali na tv kako se neki ljudi u svijetu bave istim. Dakle moja je misao ako ima drugačijih ljudi to ne znači nužno da su isti banda, gamad, stoka, lopuže, mafijaši i slično. Oni samo rade na drugačiji način u okvirima koje im dozvoljava zakon. - AMEN -

Da razjasnim, jer što sam napisao u onom postu, u temi "Odzvonilo radu na  crno". Tip o kojem je riječ kaže na svojim stranicama da ima nekakav WEB STUDIO. U registru obrtnika ga nije bilo, u registru tvrtki ga nije bilo pa sam napisao prijavu. I radi na crno, eto o tome je ondje bila riječ. To je potvrdio i inspektorat.
Trebao sam bolje pojasniti, pa bi možda bolje razumio. No, čitavu temu sam htio povesti općenito, upravo o onome što sam i govorio, o donošenju novog zakona.


Citat: karlovic  u 08. Veljača 2011, 14:59

Pitanje:Zanima me jel postoji kakva mogućnost izrada ponuda u virtuemartu?
*da
Pitanje:Recimo kupac nesto ubaci u kosaricu i na mail dobije potvrdu narudzbe.
*to postoji u VM (pogledaj administraciju ako nisi radio sa VM)
Pitanje:Ali sad bih htio da mu ja mogu poslati neku ponudu, automatski ili nekako drugačije, kad provjerim cijenu i stanje zaliha određenog artikla.
*umjesto da stranica pošalje račun nakon što kupac poklikta šalje mu ponudu ili prijedlog
*ako se zalihe vode u VM postoji nekoliko opcija kada se naručuje roba bez zaliha

Dakle za one koji misle da to ne postoji savjet: install VM i učiti/pitati/raspraviti

Znam ja dobro mogućnosti VM-a, tražena funkcionalnost se neće moći dobiti s postoječim funkcijama.