Virtue mart - izrada ponuda

Autor proxima, 07. Veljača 2011, 22:15

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

proxima

Pozz svima,
prvi puta se javljam na ovom forumu pa se unaprijed ispričavam ako nesto ne odradim kako treba.

Zanima me jel postoji kakva mogućnost izrada ponuda u virtuemartu? Recimo kupac nesto ubaci u kosaricu i na mail dobije potvrdu narudzbe. Taj dio mi je jasan. Ali sad bih htio da mu ja mogu poslati neku ponudu, automatski ili nekako drugačije, kad provjerim cijenu i stanje zaliha određenog artikla. Po toj ponudi on onda plaća robu, i ja je saljem.

Želim zapravo izbjeći da kupac plati nesto sto trenutno nemam ili ne mogu u nekom razumnom vremenu nabaviti.
Hvala unaprijed na odgovorima!


MOD: dio koji raspravlja o tome da li je ovo "komercijalni upit" ili ne izdvojen je u novu temu: http://forum.joomla-hrvatska.com/index.php?topic=363.0

wooer

Nikada nisam razmišljao na taj način ali .... dalo bi se. VM predložak prilagoditi da ne pokazuje cijene i u kodu izbaciti slanje maila 'kupcu'. Slobodno kreni u izradu, a kad dođeš do finalnog dijela javi pa ćemo korak po korak pokušati 'implementirati' taj 'feature'.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

ikiK

#2
Jedna od opcija ti je u opcijama payment gatewaya, nakon što tvrtka koja ti vodi transakcije kroz VM provjeri da li na kartici ima novaca stavlja naruđbu na "čekanje", to je jedna od postavki koju možeš izabrat u admin sučelju svojih transakcija. Novci se ne uzimaju dok ti ne potvrdiš transakciju (nađeš da li imaš robu) preko njihovog admin sučelja. Imam iskustva samo s jednom tvrkom koja radi te transakcije pa nek ostali kazu da li je tako i s svima, no ja ti mogu na pm reći o kojoj je firmi riječ. Postoji i storno, tj vracanje sredstava.

I bTW iskoristit cu priliku i zahvalit wooeru i ostalima što se me naučili i p0omogli u vezi mnogo toga s VM-om na crojoomli, besplatno...

...

wooer

Naravno ikik, to je jedna od opcija. Mana joj je što se bazira na naplati karticama, a to često nije poželjno radi roka isplate kartične kuće. Uglavnom, svi payment gateway provideri nude opciju da se uključi samo autorizacija, a po isporuci robe da se kartica tereti.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

ikiK

#4
To je mana ukoliko se nece vodit taj web posao azurno i brzo. Ovo pitanje je postavljeno i meni kod izrade "onog" webshopa i moram reci da s ovom opcijom koju sam iznio nije bilo nikakvih problema, tako da se može uzet u obzir u ovom slučaju. No naravno to je jedna od opcija i ne tiće se samog VM-a.
...

erik

Citat: wooer  u 08. Veljača 2011, 02:15Uglavnom, svi payment gateway provideri nude opciju da se uključi samo autorizacija, a po isporuci robe da se kartica tereti.

Takva naplata u "dva koraka" trebala bi biti obavezna kada se radi o isporuci fizičke robe. Na zapadu je to obavezno (bar koliko sam ja radio).
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

wooer

Kad su kartičari u pitanju kod nas je kao i na zapadu. Odgovor je bio na ikikov prijedlog rada s karticama.
Kartično poslovanje košta i ne isplati se svakome. Meni se taj način čak niti ne sviđa ako mi prodavatelj prodaje ono što mu je trenutno dobavljivo od moje narudžbe. Možda meni pet dobavljivih artikala ništa ne predstavlja ako nema onog 'ključnog' (nedobavljivog).
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

erik

Citat: wooer  u 08. Veljača 2011, 08:58Kad su kartičari u pitanju kod nas je kao i na zapadu.
Nije baš isto. U jednom njemačkom webshopu klijent je tražio trenutnu naplatu, ali kartičari su zatražili naplatu u "dva koraka" ako želimo raditi sa njima. Kod nas to nitko ne provjerava (bar dok ne dođe neki problem).

Citat: wooer  u 08. Veljača 2011, 08:58Odgovor je bio na ikikov prijedlog rada s karticama.
Isprika na oftopiku.

Citat: wooer  u 08. Veljača 2011, 08:58Kartično poslovanje košta i ne isplati se svakome.
Usuditi ću se reklamirati RBA "e-ToMiTreba!!" uslugu koja je idealna za male trgovce. U teoriji odeš u RBA, otvoriš račun, potpišeš ugovor i možeš staviti plaćanje karticama na svoju stranicu. Nema pretplate ili plaćanje usluge postavljanja. Samo 5% od onoga što "zaradiš". Ne zaradiš ništa, ne plaćaš ništa.

Citat: wooer  u 08. Veljača 2011, 08:58Meni se taj način čak niti ne sviđa ako mi prodavatelj prodaje ono što mu je trenutno dobavljivo od moje narudžbe. Možda meni pet dobavljivih artikala ništa ne predstavlja ako nema onog 'ključnog' (nedobavljivog).
Uf, to mi se desilo. Stigla robica i kućica za lutku, ali lutke više nema. Kažu izaberite nešto drugo za taj iznos. Objasni ti to mojoj kćeri! Vratio sve natrag i dobio povrat.
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Pharaoh

#8
Citat: proxima  u 07. Veljača 2011, 22:15
Zanima me jel postoji kakva mogućnost izrada ponuda u virtuemartu? Recimo kupac nesto ubaci u kosaricu i na mail dobije potvrdu narudzbe. Taj dio mi je jasan. Ali sad bih htio da mu ja mogu poslati neku ponudu, automatski ili nekako drugačije, kad provjerim cijenu i stanje zaliha određenog artikla. Po toj ponudi on onda plaća robu, i ja je saljem.

Ovdje piše da se roba isporučuje nakon plaćanja. Ne možete onda koristiti opciju stopiranja plaćanja na payment gatewayu.

Dakle, iz VM-a treba poslati ponudu s popisom robe koje ima na skladištu, na osnovu te ponude kupac radi narudžbu koja mu se isporučuje nakon plaćanja. Ako ja znam dobro čitati (s razumijevanjem), to bi otprilike trebala biti funkcioncionalnost koju traži proxima.

wooer

Onaj dio "kada provjerim" ti je izgleda promakao. Da toga nema sve može ići automatikom.

Željena procedura:
1. Korisnik ubacuje u košaricu artikle koji ga zanimaju
2. Korisnik završava naručivanje slanjem košarice prodavatelju
3. Prodavatelj provjerava status dobavljivosti i trenutne cijene svakog artikla
4. Prodavatelj šalje kupcu ponudu za plaćanje za dobavljivu robu s rokom isporuke, datumom valjanosti ponude, opcijama plaćanja i načinima isporuke
5. Kupac prihvaća ponudu uplatom iznosa ponude
6. Prodavatelj šalje robu kupcu ili ga informira gdje istu može podići
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Pharaoh

#10
I, ne može se koristiti opcija stopiranja plaćanja na payment gatewayu, koju je netko ovdje spomenuo.

I što li mu znači opcija "kad provjerim cijenu i stanje zaliha...". Naručeno je po jednoj cijeni, a ona se u novoj ponudi može promijeniti, ili...?

wooer

Payment gateway radi na principu autorizacije i terećenja kartice. Te dvije radnje mogu biti odvojene tako da se korisniku u trenutku narudžbe samo autorizira kartica za određeni iznos, a kasnije po isporuci robe se ista i tereti. To bi bilo to stopiranje.

Naravno da se ponuda može promijeniti. Svatko može staviti na stranice da su cijene informativne i podložne ispravkama na dan narudžbe. Naručujem ja tako i iz jednog našeg velikog maloprodajnog lanca pa nemaju uvijek ono što je na stranicama, a nekada znaju i cijene oscilirati.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Pharaoh

koliko ja vidim da se treba izvršiti uplata robe koje ima na skladištu i da potom slijedi isporuka.

A Ako sam nešto naručio po jednoj  ciieni a cijena se prilikom ispruke promijeni, nisamo bavezan kupiti robu. Isto kao što u trgovačkom centru ne moraš kupiti robu, ukliko ustanoviš da se cijena na blagajni razlikuje od cijene istaknute na polici ili na proizvodu. Naravno, odnosi se na cijenu koja je nepovoljnija za kupca.

wooer

Ok, otišli smo offtopic.

Za rješenje problema je nebitno kako je čovjek zamislio svoje poslovanje. Uglavnom, željeno se može riješiti s VM-om.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member