Logo Joomla! Hrvatska zajednice

Autor Bernard [ExaByte], 17. Siječanj 2011, 00:44

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Bernard [ExaByte]

Da se dotaknem i ove teme... pošto originalni Joomla! logotip za sad ne smijemo koristiti, za potrebe ovog prvog websitea povodom susreta, foruma "sklepanog na brzinu" i samog susreta iskoristio sam svoju ideju, danu davno za croJoomlu (ideja nikad nije zaživjela).

Koriste se, kao što vidite, elementi hrvatskog pletera, koji i izvorno simboliziraju povezivanje i zajedništvo, a bojama odgovaraju bojama Joomla! logotipa. Tekst "Joomla!" baca sjenu ispisanu hrvatskom uglatom glagoljicom, a u nastavku je nemaštovito dodana i HR autooznaka.
Prvotna verzija imala je tekuće boje (fountain radial fill), dok je ova varijanta Erikov prijedlog, što je svakako bolje radi stabilnosti samih boja.  :D


E pa sad, da li vam se ta radna verzija lotipa uopće sviđa, imate konstruktivne prijedloge za doradu, ili neke druge ideje?  :nevin:

Hrvoje.T

što se mene tiče mislim da ne treba ništa mijenjati.za sada.dobro se uklapa u sam design.pleter je odlična ideja..
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

Luiza

Prije sam nekako zazirala od pletera i inih "hrvatskih" simboličkih obilježja, nekako me podsjećaju na mnošto stašnih logotipova iz 1990-ih. No ovdje za ovaj slučaj mi je super uklopljen, što zbog izvedbe, što zbog boja... meni se sviđa.
Moj prijedlog je da se malo poradi na tipografiji. Također, mislim da je ova sjena u glagoljici suvišna, pošto već ima jedno hrvatsko obilježje... ne treba se ponavljat... a auto oznaku bih svakako maknula.

Bernard [ExaByte]

Citat: Luiza  u 17. Siječanj 2011, 12:28
Prije sam nekako zazirala od pletera i inih "hrvatskih" simboličkih obilježja, nekako me podsjećaju na mnošto stašnih logotipova iz 1990-ih. No ovdje za ovaj slučaj mi je super uklopljen, što zbog izvedbe, što zbog boja... meni se sviđa.
Moj prijedlog je da se malo poradi na tipografiji. Također, mislim da je ova sjena u glagoljici suvišna, pošto već ima jedno hrvatsko obilježje... ne treba se ponavljat... a auto oznaku bih svakako maknula.

Hvala na osvrtu! Pošto smo mogli čuti da si dizajnerske izobrazbe - imaš li se volje ovime malo "poigrati" pa dati nove prijedloge??  :geek:

ikiK

I to pod hitno  ROFL ^-^

Meni se dopada sve, osim možda već izrečenog da se nekako drugačije ukomponira hr znak...
...

Luiza

Citat: Bernard T.  u 17. Siječanj 2011, 12:38
Hvala na osvrtu! Pošto smo mogli čuti da si dizajnerske izobrazbe - imaš li se volje ovime malo "poigrati" pa dati nove prijedloge??  :geek:

Može. Ali mislim da bi se i ostali članovi mogli uključiti pa da na kraju svi odabiremo koji je prijedlog većini najbolji... ili?

Bernard [ExaByte]

#6
Citat: Luiza  u 17. Siječanj 2011, 12:46
Može. Ali mislim da bi se i ostali članovi mogli uključiti pa da na kraju svi odabiremo koji je prijedlog većini najbolji... ili?

Poziv vrijedi za sve, naravno... poslat ću ti vektorsku verziju pletera, a dalje prepuštam tvom znanju i umijeću.
I svatko drugi tko se želi poigrati dizajnom nek kaže da mu pošaljem vektore.

Moje Novo Ime

Citat: Bernard T.  u 17. Siječanj 2011, 12:49
Citat: Luiza  u 17. Siječanj 2011, 12:46
Može. Ali mislim da bi se i ostali članovi mogli uključiti pa da na kraju svi odabiremo koji je prijedlog većini najbolji... ili?

Poziv vrijedi za sve, naravno... poslat ću ti vektorsku verziju pletera, a dalje prepuštam tvom znanju i umijeću.
I svatko drugi koji se želi poigrati dizajnom nek kaže da mu pošaljem vektore.

Što ti attach ne radi Bernard?

Skipper

Bernard, tebi šaljemo primjere ili da ih "zalijepimo" ovdje?

Skipper

Poslao sam Bernardu, ali valjda nana ;D, pa da i vi vidite na brzinu sklepan primjer novog loga...
http://img713.imageshack.us/i/jcrologo1.png/

karlovic

pa napravimo onda temu u kojoj ćemo staviti sve prijedloge i glasati (u nekom razumnom roku)

Skipper


Bernard [ExaByte]

Citat: Livich  u 17. Siječanj 2011, 12:51
Što ti attach ne radi Bernard?

Draže mi je da se dragovoljci jave na poziv, svatko će dobiti mail... polako i po redu, kolega Livich :P