Razina ozbiljnosti forumske zajednice

Autor Bernard [ExaByte], 16. Siječanj 2011, 23:23

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Bernard [ExaByte]

Kolege forumaši,

na susretu u MaMi netko je u razgovoru postavio pitanje da li bismo otišli još jedan korak dalje u davanju ozbiljnosti ovom forum time da umjesto nickova koristimo pravo ime i prezime. S time se osobno u potpunosti slažem, ovo je ipak ozbiljna zajednica i ne vidim prepreke da svojim imenom i prezimenom stojiš iza svojih postova. Jer to je (konačno!) postao trend u suvremenim online zajednicama (FB, pa i Twitter).

Kakvo je vaše mišljenje po tom pitanju?

GorillaWma

Evo, kojih 5-6 minuta prije ovog posta postavio sam ime kao nick jer sam i sam sudjelovao u tom razgovoru i smatram da je to sasvim uredu. Dakle podržavam taj dio u potpunosti.

wooer

Ako se nitko neće ljutiti ja bih i dalje ostao "wooer".
Na 'starom forumu' nekolicini sam već objašnjavao svoje razloge, a u zadnje vrijeme sam ih još par nakupio pa eto molio bih da se nitko ne naljuti na mene. Ako netko ipak ima želju saznati nešto o meni (mada sumnjam) slobodno se obratite putem privatnih poruka.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Bernard [ExaByte]

Citat: Valentino K.  u 16. Siječanj 2011, 23:27
Dakle podržavam taj dio u potpunosti.

^-^

Citat: wooer  u 16. Siječanj 2011, 23:51
Ako se nitko neće ljutiti ja bih i dalje ostao "wooer".
Na 'starom forumu' nekolicini sam već objašnjavao svoje razloge

Nitko se ne može i ne smije ljutiti, jer to je svačije osobno pravo imati anonimnost iz nekog razloga! Ja sam mislio isključivo kao neku "generalnu preporuku", nikako kao pravilo...

GorillaWma

Citat: wooer  u 16. Siječanj 2011, 23:51Ako netko ipak ima želju saznati nešto o meni (mada sumnjam) slobodno se obratite putem privatnih poruka.
Slazem se s ovime , kao i sa time da anonimnost ne smije biti pravilo nego slobodan izbor svakog pojedinca.

Pharaoh

#5
Napomenut ću dvije stvari koje su ovdje bitne:

- tko jamči da imena neće biti izmišljana?
- i jeste li uzeli u obzir zakon o zaštiti privatnosti.

Ja se generalno slažem s time da upotrebljavamo prava imena (uostalom to sam i predložio Eriku u privatnom razgovoru), no pod uvjetom da to čine svi. 50/50, 25/75 % ne dolazi u obzir. Ili svi ili nitko.

Pošto je to neostvarivo, jer ljudi ne žele odgovarati za izrečeno, mislim da se time ne trebamo zamarati.

Citat:Ako netko ipak ima želju saznati nešto o meni (mada sumnjam) slobodno se obratite putem privatnih poruka.
wooeru ja sam se tebi predstavio preko PM, ti nisi htio, pa nemoj lagati...

Skipper


Bernard [ExaByte]

Citat: Pharaoh  u 17. Siječanj 2011, 10:30
Napomenut ću dvije stvari koje su ovdje bitne:

- tko jamči da imena neće biti izmišljana?
- i jeste li uzeli u obzir zakon o zaštiti privatnosti.

a) baš nitko
b) ako se potpišeš imenom i prezimenom odričeš se privatnosti, zar ne?

Još jednom ponavljam - radi se o nekakvoj preporuci, ne pravilu. Tko hoće ostati anoniman - nitko mu ne brani.


Citat: Skipper  u 17. Siječanj 2011, 10:34
A zašto su imena točno bitna?

Bitna? Ne!
Obvezuje li nekoga na regule ponašanja? Da, barem moralno!
Daje li se time dodatnu ozbiljnost forumu? Da!
Moramo li? Ne!

Ja nemam nikakav problem potpisivati svoje postove, to činim već godinama punim imenom (i inicijalom prezimena).

wooer

Citat: Pharaoh  u 17. Siječanj 2011, 10:30
wooeru ja sam se tebi predstavio preko PM, ti nisi htio, pa nemoj lagati...
Neću niti lagati da si inzistirao da se predstavim u veoma svađalačkom tonu. Čitajući po internetu kako pljuješ po mnogima i za nikoga nemaš pozitivno mišljenje nekako me poriv samoočuvanja spriječio da se predstavim.

Ti si jedini u tih nekoliko godina koliko sam na forumu da nije od mene dobio  moje podatke i želim vjerovati da ćeš biti jedini.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Skipper

Citat: Bernard Toplak  u 17. Siječanj 2011, 10:52


Još jednom ponavljam - radi se o nekakvoj preporuci, ne pravilu. Tko hoće ostati anoniman - nitko mu ne brani.
Bitna? Ne!
Obvezuje li nekoga na regule ponašanja? Da, barem moralno!
Daje li se time dodatnu ozbiljnost forumu? Da!
Moramo li? Ne!

Ja nemam nikakav problem potpisivati svoje postove, to činim već godinama punim imenom (i inicijalom prezimena).
Daj mi molim te objasni zašto potpis imenom i prezimenom diže razinu ozbiljnosti? Valjda ne misliš da bi netko potpisom ili bez potpisao bio (ne)ozbiljniji? Uostalom, oni koji trebaju znaju tko sam, a ne vidim niti jedan razlog zašto bi se moje ime i prezime nalazilo na Forumu, ovom ili bilo kojem drugom, ako ja to smatram nepotrebnim. Mislim da takav prijedlog nema nikakvog smisla, niti sam igdje vidio Forum gdje su svi potpisani imenom i prezimenom. A "argument" da se ti potpisuješ i da ti to ne predstavlja nikakav problem bi trebao značiti što? Pa to je tvoj izbor.

ikiK

#10
Puno više razloga imam i nalazim za neobjavljivanje tih podataka neko objavljivanje. Inkognito sam od kada internet i ja surađujemo i tako bih htio da ostane. Sve dok ovo ne postane nekakva službena podrška korisnicima ne vidim potrebu za "ozbiljniji" pristup s moje strane. A o reprezentativnim članovima buduće udruge i njihove uloge u ovakvoj vrsti podrške bi se već dalo pričati. Naime s neke strane ako će ovo biti službena podrška te udruge vidim razloge objavljivanja takvih podataka.
...

ikiK

Citat: Skipper  u 17. Siječanj 2011, 11:00
niti sam igdje vidio Forum gdje su svi potpisani imenom i prezimenom.
Oprosti ali skoro svaki forum službene podrške ima objavljane podatke svojih "pružatelja podrške". I ako će ovo biti službeni forum zadruge/ udruge čega već, mislim da je u redu s nekih strana da se članovi iste predstave...
...

Skipper

Citat: ikik  u 17. Siječanj 2011, 11:12
Citat: Skipper  u 17. Siječanj 2011, 11:00
niti sam igdje vidio Forum gdje su svi potpisani imenom i prezimenom.
Oprosti ali svaki forum službene podrške ima objavljane podatke svojih "pružatelja usluga". I ako će ovo biti službeni forum zadruge/ udruge čega već, mislim da je u redu s nekih strana da se članovi iste predstave...


"Pružatelja usluga"? Kojih usluga? Možeš mi to pojasniti?

ikiK

U među vremenu sam editiro  u pružatelja podrške.
...

Pharaoh

Citat:Naime s neke strane ako će ovo biti službena podrška te udruge vidim razloge objavljivanja takvih podataka.

Slažem se da bi udruga mogla imati vlastiti forum na kojem bi se znalo tko su članovi udruge.
Mislim i da bi javni forum izgubio puno članova, što bi se odrazilo na kvalitetu foruma.


Citat:Neću niti lagati da si inzistirao da se predstavim u veoma svađalačkom tonu.

Moram li ti javno reči da si se u tim PM ti meni ispričavao, pa tvoja opaska ne stoji. Imam to evidentirano, pa ispada da si ponovno slagao.

Citat:Čitajući po internetu kako pljuješ po mnogima i za nikoga nemaš pozitivno mišljenje

Što se tiče mojih komentara nekih tvrtki na internetu, prozvani su mogli moje riječi oboriti na sudu, jer sam od njih potraživao plaču, no sudove sam dobio JA. O nikom dugom nisam napisao niti riječi, a vjerujem da bi čak i ti trebao shvatiti da sam javnim prozivanjem tvrtki koje su se igrale s mojom egzistencijom i egzistencijom moje porodice, prijetili, spriječio da to učine drugima. Nakaradno je da me se proziva zbog toga, pogotovo što sam sve dokazao na sudovima.
Možeš se slobodno raspitati kod prozvanih, ako ti budu htjeli reči istinu!

vidiš, ja sam sve to potpisao svojim imenom i stojim iza svega što sam napisao, a jesil li ti spreman javno potpisati svoje postove. Kad ti to učiniš, i ja ću!

Sad još jedna, iz biblije: neka prvi baci kamen onaj koji nema grijeha...