Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Gamerski site

Autor marko227, 02. Veljača 2011, 15:42

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marko227

Na moju sreću ili nesreću (ovisi kako se uzme) moram raditi jedan sajt za ekipu gamera.
Nisam novi u Joomli ali jesam u ovom dijelu kad su gamerski sajtovi u pitanju tako da mi je sve ovo kao da sam početnik jer ne znam odakle bi krenuo..

Uglavnom, ekipa je "ozbiljna" i imaju u planu preko svog sajta sakupljati klanove i organizirati turnire iliti "clan wars". Bazirat će se na Europu te su uzeli .eu domenu.
Ono što mene muči jest to što ne znam šta staviti na tu stranicu da ima taj ozbiljni karakter koji će privući klanove. Tema je isključivo Call of Duty.

Ima li od vas tko kakve ideje odakle početi ili neke smjernice kako nastaviti, što je to što gamere privlači, što oni vole, koje extenzije postaviti.....

I sam se nekad opuštam uz Call of Duty ali stvarno nikad nisam razmišljao o tome što bi bilo zanimljivo ili potrebno gamerima na nekom sajtu.

Pomozite  :'(

Pharaoh

Citat: marko227  u 02. Veljača 2011, 15:42
Na moju sreću ili nesreću (ovisi kako se uzme) moram raditi jedan sajt za ekipu gamera.


Tko kaže da MORAŠ? Recimo, mene nitko ne može prisilit da radim nešto ako ja neću!

erik

Pa, dragi marko, valjda bi trebao pitati cijenjene klijente što žele na stranici. Svakako možeš prošetati po sličnim siteovima i prikupiti ideje koje možeš predložiti klijentima.

Citat: Pharaoh  u 02. Veljača 2011, 16:00Tko kaže da MORAŠ? Recimo, mene nitko ne može prisilit da radim nešto ako ja neću!

Pharaoh! Nemoj misliti na jabuku! Ne na jabuku!

Ha, jesam li te natjerao da pomisliš na jabuku? ;)
ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

wooer

UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Pharaoh

#4
Citat: erik  u 02. Veljača 2011, 16:18
Pharaoh! Nemoj misliti na jabuku! Ne na jabuku!

Ha, jesam li te natjerao da pomisliš na jabuku? ;)


Ne, čim sam pročitao "Nemoj misliti na...", pomislio sam na torticu. Eto, što je moć reklame!  :D

Skipper

Citat: marko227  u 02. Veljača 2011, 15:42

Uglavnom, ekipa je "ozbiljna"

Stvarno? S obzirom na tvoje priznanje o mukama i navodnike malo mi vuče da je ekipa neozbiljna. Meni recimo, iako u životu nisam zaigrao "to", padaju napamet recenzije igara, video traileri, najave, statistike, screenshotovi, upute i tome slično. Možda čak i svjedočanstva preživjelih...

marko227

E moj Eriče problem je u tome što ni klijenti ne znaju što bi htjeli. Galerija sa video isječcima i slikama je obavezna, kao i news sekcija vezana za nevedenu igru i sva zbivanja oko nje.
To je ok i manje-više imam viziju (i to bez magične kugle) kako to sve posložiti.

Ono što klijenti znaju je samo to da žele privući klanove te pokušati napraviti neku zajednicu.

@Pharaoh, ne moram ali pošto ima tu dečkiju koje poznajem, i brat je među njima (ja ne dovodim rodbinu ovdje kao neki  ROFL ) pa bi im iz tog razloga izašao u susret i pomogao malo.
@Skipper, imaju ozbiljne namjere, ali ne poznajem nekog ozbiljnog gamera pa je zato u navodnicima. Ovo sve što si naveo i meni je palo na pamet i to stoji. To ide svakako.

Imate li kakve prijedloge za svrsishodne extenzije?


ikiK

#7
Moram priznat da sam dosta života potratio na A.A. , i nikako mi nejde u glavu kako ti ovdje pitaš što bi bilo dobro za takvu stranicu. Uostalom morat ćeš razdjelit stranicu svoga klana od stranice turnira. I ako kanite ozbiljne turnire organizirat to će zahtjevat malo više organizacije i napomenute "ozbiljnosti"od ovoga što sada izgleda da imate...
I totalna je greška spajat site klana s sajtom turnira. To nejde zajedno niti nigdje je... Za običan meč klana dovoljan vam je site s forumom s eng sekcijom gdje se mogu javit ljudi na drugom npr eng jeziku. Ništa drugo. A dalje radite po želji članova klana, ono što ćete objavljivat na naslovnici tipa izašao novi patch, verzija itd...
http://extensions.joomla.org/extensions/sports-a-games/game-servers/10891
http://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=joomla+Call+of+Duty&ie=UTF-8&oe=UTF-8
Imaš predložaka dosta... Najbitnije ti je dati informacije za Ts, server, tracker za klan i članove itd... Ionako  ljudi više preko igrice "komuniciraju".
A imam neki osječaj da ste daleko od organizacije turnira i liga ako još nemate niti svoj site, dosta iskustva i veza je za to potrebno, da ne pričam o novcima za servere...
Klanove na turnir nećete privuči stranicom već dobrom ponudom organizacije istih... A za to će vam trebati savjeti nekog puno iskusnijeg, čak ni ja nemam dovoljno s 6 godina na A.A...


Citat:1753 Hours played
lol... Mogo sam fax rađe neki završit  :nevin:
...

Pharaoh

Citat: marko227  u 02. Veljača 2011, 17:20
@Pharaoh, ne moram ali pošto ima tu dečkiju koje poznajem, i brat je među njima (ja ne dovodim rodbinu ovdje kao neki

Pa, nije mi jasno zašto bi mi svi sad trebali raditi tvoj gamerski sajt. Sjetili ste se da bi to bilo super, a nitko od tvoje ekipe nema pojma ni što ni kako.
Razvoj takvog sajta trajat će bar 3-4 mjeseca. I treba ga raditi osoba koja zna to odraditi, dakle netko u tome iskusan, a ne da ga radimo mi koji sa time nemamo baš nikakve veze.
Ako će ti netko pomoći radite to preko PM, jer ovo nije pitanje o Joomli 1.5, o ovo je forum o Joomli, a ne o izradi gamerskih sajtova ili nekih drugih sajtova.

Ivan

marko slažem se s Pharaohom .Nije to samo dajte mi neku ekstenziju koja će sve sama napraviti

Bernard [ExaByte]

Marko, ja znam tko radi na takvom HR siteu i forumaš je pa ću mu reći nek ubaci koju pametnu ;)

Toni

Pozdrav! :)

Vidim da je kolega Bernard moje ime prozvao :D odnosno nije direktno al me "dovukao" na ovu temu :) ja sam član udruge za Gamersject koja ima u cilju promicati informatičku i gaming kulturu u Hrvatskoj te sam u udruzi, između ostalog zadužen i za portal, forum i sve ostalo vezano uz to :)

Mi djelujemo kao zajednica, nešto slično kao Joomla Hrvatska gdje okupljamo sve igrače online multiplayer igara i prema nekim mojim saznanjima i istraživanjima u tom području smo trenutno najveća zajednica koja je orijentirana na određeni tip igre odnosno na određenu igru na području Balkana (FPS, poglavito na Call of Duty - pazi ti slučajnosti ;D) i okupljamo nešto više od 2800 članova od kojih je oko 700-800 dnevno aktivno, pa barem samo logiranjem na portalu.

Konkretno na portalu je instalirana Joomla 1.5 i phpBB forum koji su preko jFusiona integirani u jednu cijelinu, kasnije, dok imamo LAN turnire dolazi još jedna Joomla 1.5 stranica na adresi http://lan.gamersject.com koja se također uz pomoć jFusiona integira u jednu cijelinu s ostalim dijelovima portala.

Vjerujem da će te tvoje klijente zanimati i opcija tko je sve u timu, postoje 2-3 komponente koje to čine al smatram da je najbolje napraviti sam kao što je to i kod nas napravljeno http://www.gamersject.com/tim/call-of-duty-4/pregled.html

Vidim da si napisao i za ligu da bi radili, sistem prijava možeš napraviti ili preko foruma ili preko neke forms komponente a kasnije uz pomoć JoomSport ili JomLeague komponente napraviti i samu tu ligu na siteu sa grupama, tablicama i rasporedima...

Prošvrljaj malo po www.gamersject.com, mozda pronadjes neku zanimljivu ideju a od stranih siteova definitivno baci pogled na
www.tek-9.org
www.cadred.org
www.fnatic.com
www.esportsheaven.com
www.totalgamingleague.com
www.clanbase.ggl.com

Moje Novo Ime

@Bernard - svaka čast to se zove pomoć kolegi.  :vino:

marko227

@Ikik gdje sam ja to spomenuo "svoj" klan i stranicu za njega?

S nekim ljudima se ovdje ne može pričati. Da je žensko rekao bih da je PMS, ovako mogu reći samo da je provokator.

@Pharaoh nisam ja tražio nigog pa ni tebe da mi napraviš sajt bio ti iskusan ili ne. I da, znam da je ovo forum o Joomli a ja sam eto mislio raditi to u Drupalu pa sam zato ovdje pitao za savjet oko extenzija.
Molim ne komentiraj dalje, nema potrebe.

@Bernard hvala, dalje ću se savjetovati sa Tonijem preko PP. Može lock na temu.

@Svi ostali, ugledajte se na Bernarda kad pokušavate pomoći nekome! Ako pokušavate, ili samo skupljate postove...

ikiK

#14
Citat: marko227  u 02. Veljača 2011, 15:42
Uglavnom, ekipa je "ozbiljna" i imaju u planu preko svog sajta sakupljati klanove i organizirati turnire iliti "clan wars". Bazirat će se na Europu te su uzeli .eu domenu.

Ovdje si reko, preko svog sajta... A ne preko tog...
Nebitno da li si tu njemi ili nisi, pretpostavio sam da jesi...


Citat:S nekim ljudima se ovdje ne može pričati. Da je žensko rekao bih da je PMS, ovako mogu reći samo da je provokator.
A jel? Nadam se da češ ubrzo nači što oni "vole"... ... Objašnjavam ti da oni sami neznaju što žele čim ti ovako pitaš kako to sve funkcionira, to ti oni trebaju objasnit. A ti onda naći ekstenzije koje rade to što ONI ŽELE da rade...
Ja ću bit tvoj novi klijent, ja želim svoju novu osobnu glazbenu stranicu, želim muziku gore, komponiraj nešto što ja volim...
Sretno.

http://www.google.com/search?client=safari&rls=en&q=joomla+league&ie=UTF-8&oe=UTF-8#sclient=psy&hl=hr&client=safari&rls=en&q=gamers+joomla+league&aq=f&aqi=&aql=&oq=&pbx=1&fp=841979df830bba40

...