problemi sa instalacijom

Autor McLex, 01. Veljača 2011, 17:09

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

McLex

znači evo skinuo sam XAMPP, instalirao ga, napravio novi folder u C:\xampp\htdocs\ , otpakirao Joomlu 1.5.22 pošto sam primjetio da je 1.6 tek izašla pa nema puno templeta za nju, napravio mysql database i zapeo kod 4. koraka instalacije Joomle... kad napišem ono localhost, root i ime database i kliknem dalje izbaci mi se ovo :

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`

jel tko upoznat s ovim errorom ili je to samo meni???

EDIT: sa Joomlom 1.6 radi bez problema...

Moje Novo Ime

Citat: McLex  u 01. Veljača 2011, 17:09
znači evo skinuo sam XAMPP, instalirao ga, napravio novi folder u C:\xampp\htdocs\ , otpakirao Joomlu 1.5.22 pošto sam primjetio da je 1.6 tek izašla pa nema puno templeta za nju, napravio mysql database i zapeo kod 4. koraka instalacije Joomle... kad napišem ono localhost, root i ime database i kliknem dalje izbaci mi se ovo :

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`' at line 29 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` INTEGER UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `description` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `sticky` TINYINT(1) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0, `ordering` INTEGER NOT NULL DEFAULT 0, `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` TEXT NOT NULL DEFAULT '', `params` TEXT NOT NULL DEFAULT '', PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), INDEX `idx_banner_catid`(`catid`) ) TYPE=MyISAM CHARACTER SET `utf8`

jel tko upoznat s ovim errorom ili je to samo meni???

This is typical if you are using the latest version of MySQL, you need to modify the joomla.sql file and replace
TYPE=MyISAM
with
ENGINE=MyISAM


makni taj xamp i pokušaj instalirati: http://www.wampserver.com/dlwampee.php

McLex

hvala, sad radi bez problema... a koje su prednosti wampservera prema xamppu?

wooer

Glavna prednost je što možeš instalirati sve dostupne verzije apache, php i mysql-a pa po potrebi koristiti onu koja ti treba.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Moje Novo Ime

Citat: McLex  u 01. Veljača 2011, 17:25
hvala, sad radi bez problema... a koje su prednosti wampservera prema xamppu?

evo vidi što on zna znam i ja

http://www.google.hr/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&channel=s&hl=hr&source=hp&q=wamp+or++xampp&meta=&btnG=Google+pretra%C5%BEivanje

ili
   XAMPP comes with extra P i.e. perl.. So if you require perl then XAMPP.. else I have found WAMPServer to be more stable and is beginner friendly. If you are planning to install and use a server, you would like to what each of the component are going to do. So it has to be beyond "start/stop/pause". Doing something without knowledge of what every component is doing would lead to confusion though. So my 2c is on WAMPserver.

   For a detailed comparison have a look here:
   http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_WAMPs


McLex

ipak sam instaliral wampserver jer se još nekoliko errora pojavilo na xamppu... hvala!!!

Pharaoh

XAMPP koristim 5-6 godina i nikada nisam imao problema ni sa jednom verzijom!

Moje Novo Ime

Citat: Pharaoh  u 01. Veljača 2011, 18:30
XAMPP koristim 5-6 godina i nikada nisam imao problema ni sa jednom verzijom!

Znam točno da mu jedna verzija Xamppa pravi problem (nisam siguran da li je to ovaj xampp-win32-1.7.3 ili isti ali light verzija).

Pharaoh

Baš i koristim xampp-win32-1.7.3 na XP-u i radi kao urica.

Prije toga sam redom koristio sve verzije kako su se pojavljivale.
Trenutačno nemam vremena instalirati XAMPP 174, ali učinit ću to što prije. Netko veli da s tim ima problema, pa me baš zanima. No, zasad me količina obaveza spriječava u tome.

McLex

moja verzija je bila XAMPP 1.7.4 vjerojatno je u njoj problem...

baho

Imao sam ovaj problem i sa XAMPP i sa WAMP.
Dakle, nije ni do jednog ni drugog.
Do sad sam koristio samo XAMPP. Ali sam da vidim da li je do njega skinuo WAMP 2.1, koji je imao preinstaliran MySql 5.5.8.
Nisam provjeravao koja je verzija MySQL kod XAMPP-a, ali pretpostavljam da je ista ili neka blizu nje.
Slučajnim odabirom, sam odabrao 5.1.30, skinuo, instalirao i pokrenuo i problem riješen.

Ono što je očigledno je da se pomenuta verzija MySQL, moj Windows i nešto u Joomli ne slaže.

Inače koristim Win XP SP3, updateovan, sa regionalnim i jezičkim postavkama: jezik EN, zemlja BiH, tastatura i regionalne postavke HR.
Joomla koju sam instalirao: Joomla_1.5.22-Stable-Full_Package