specifična instalacija

Autor SVK, 29. Siječanj 2011, 20:28

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

SVK

pozdrav.

trebam napraviti specifičnu instalaciju o kojoj nemam pojma pa daj me savjetujte.

naime... trenutno se jedan sajt vrti na joomli 1.5 njegov sadržaj i broj sekcija i kategorija je ogroman i nova politika portala donijela je puno promjena. da bi se te promjene kvalitetno napravile odlučili smo napraviti novi portal.. od nule. (jer velik dio postojećih kategorija napuštamo a one što ne napuštamo potpuno drugačije želimo restrukturirati.... i onda smo shvatili da je krenuti od nule najbolje, iako postojeći portal ima preko 3.800 objavljenih tekstova)

e sad.... želimo naravno da nam posjetitelji što manje trpe. stari portal će raditi sve dok novi 1.6 ne bude potpuno sređen i s postavljenih bar 20ak tekstova... da ne bude prazna stranica u samom startu.

I sad me zanima. kako na serveru dignuti novi portal s novom bazom ali recimo da radi na adresi: nekadomena.com/radnamapa  i onda kad sve bude gotovo jednostavno se stari portal zbriše i umjesto njega na njegovu poziciju: nekadomena.com  samo prekopira ovaj novi već uređen.

Kako je to moguće napraviti?

hvala unaprijed na pomoći.

Skipper

Ako sam ja dobro shvatio, tu ne bi trebalo biti problema, barem kod instalacije, a za migraciju svih podataka će se vidjeti...
Dakle, na www.tvoja-domena.com/radno instaliraj J! 1.6 i tamo rješavajte, kreirajte i odradite sve što treba. Kad sve završite, kad nova stranica bude spremna za produkciju, prvo odradi obavezno backup postojeće stranice i baze. Potom sve datoteke i mape iz /radno preselite u root domene, editirate konfiguraciju i to je to.
Premda, savjet je - bez žurbe. Dok J!1.6 ne "ojača" nemojte u produkciju...

SVK

o super. ne djeluje nešto strašno.

hvala na savjetu. onda ćemo čekati još bar 4-5 mjeseci dok ne izađe bar prvi update.

Hajdarovic

I ja bih trebao odraditi nesto slicno ali se plasim konacnog rezultata tj. hoce li nakon prebacivanja sa /radno na root sve biti ok...
Trebala mi je skoro godina da sve prebacim sa jedinice na 1.5 ;(

Onebeat

Citat: Hajdarovic  u 12. Veljača 2011, 20:32
I ja bih trebao odraditi nesto slicno ali se plasim konacnog rezultata tj. hoce li nakon prebacivanja sa /radno na root sve biti ok...
Trebala mi je skoro godina da sve prebacim sa jedinice na 1.5 ;(

Pozdrav,

jesi mozda razmislio o tome da skines portal na localhost i simuliras upravo TO?
Inače ako se ozbiljno pristupa izradi/preradi stranice nikad se ne radi sve na server već lokalno i naprave se promjene! :pivo:
Al evo ti unaprijed odgovora, neces imat nikakvih problema
Truth will set you free

Hajdarovic

Fala na  dobronamjernom odgovoru ;)
Sad mi jos samo treba nekoliko desetaka, stotina sati ucenja da skuzim kak se sve to odraduje ;)
Eh kad bi bilo para pa da to nekome platim...

Warning_in_array