Službeni izbor za logo Joomla! Hrvatska

Autor Skipper, 24. Siječanj 2011, 08:48

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Skipper

Logo HR Joomla! izbor - pravilnik za radove.

Natječaj je raspisan zbog motiviranosti i želje za stvaranjem vizualnog identiteta i imidža zajednice. Svi koji šalju vlastite radove suglasni su s ovim pravilnikom i pristaju na micanje radova koji nisu u skladu s pravilnikom. Ukoliko neki od članova smatraju da je njihov rad maknut bez razloga, u svakom trenutku se mogu obratiti Administratorima i Moderatorima Foruma i njihove će primjedbe biti razmotrene.

Rok za predaju radova Logo HR Joomla! je 15. veljače 2011. godine - prolongirano do 20.02.2011., svi radovi koje članovi pošalju nakon tog roka neće se uzeti u obzir. Pravo sudjelovanja imaju svi registrirani članovi Foruma.

Opća pravila

- izostavljaju se nacionalna obilježja (grb, zastava) kao dio logotipa
- prihvaćaju se pleter, kravata ili kockice kao prepoznatljivi simboli u diskretnom prikazu
- svi dijelovi logotipa moraju biti u vektorskom obliku (ne bitmap)
- autori koji se uključe u ovaj natječaj prijavom svog prijedloga, ukoliko taj bude odabran za Joomla! Hrvatska službeni logo, prihvaćaju da ovoj zajednici taj logotip doniraju kao svoj volonterski rad, bez naknade, te zajednici daju puno pravo koristiti predloženi logotip u bilo koje svrhe. Isto tako izričito se odriču svakog copyright prava u cijelosti, te bilo kakve mogućnosti povlačenja svog prijedloga ili mijenjanja odluke vezane za prethodno navedeno.


Prijedlog logotipa mora biti funkcionalan kako bi se mogao aplicirati na:

- poslovnu dokumentaciju
- majice, reklamne materijale
- web stranicu i stranice partnera
- ostale razne svrhe (moguće animacije, banere i slično.)


Bitne smjernice za izradu logotipa:


- boje: narančasta, siva, crna, tamnoplava, i službene Joomla! boje
- znak ovisan o Joomla! zajednici
- čitak / jasan naziv zajednice - "Joomla! Hrvatska", malim slovima, uskličnik iza Joomla! je sastavni dio imena


Objava prijedloga rješenja za glasovanje:


- prijedlog mora biti u PNG formatu i obuhvaćati :
- logotip u originalnim bojama
- logotip u pozitivu
- logotip u negativu
- svi prijedlozi objavit će se u zasebnom postu, gdje će forumaši nakon zaključenja zaprimanja prijedloga moći dati svoj glas


Odabrani logotip autor će trebati dostaviti:

- u svim formatima prema pravilima pod "Objava prijedloga rješenja..."
- u vektorskom obliku (AI, CDR, EPS), svaki format u posebnoj datoteci


Logo će se izabrati glasovima članova zajednice. U obzir će se uzeti samo radovi koji će se uploadati izravno na Forum, bez linkova prema vanjskim stranicama.
Službeni logo biti će izabran najkasnije do 1. ožujka 2011. godine glasovanjem članova zajednice.  

Skipper

Pa, eto, da ja otvorim službeni natječaj...

ikiK

tik tak, uskoro je prvi ožujak  ;D

jel i orginalni logo u glasanju?  :D
...

erik

ak su mogli partizani okončati rat možemo i mi deklinirati site
gore-točka-dolje-zarez

Skipper


Moje Novo Ime

#5
Dakle, u prilogu su varijacije logotipa, sukladno natječaju. Prijedlog vizitke, t-shirt-a.
S obzirom da ima više od 4 privitka koliko je dozvoljeno postam više puta.

Lp
Ivan

EDITED: 16.02.2011 (izbor se suzio na 5 log-a).

Moje Novo Ime

#6
...

wooer

Kakav je ovo natječaj?

Još par dana je ostalo, a samo Livich nešto radi ...

Skipper bi mogao poništiti natječaj.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Skipper

#8
Aposlutno se slažem. Uostalom, ako već imamo Designer team, onda ovaj natječaj, realno, nema previše smisla, jer će Livich i ekipa odraditi posao.
Ali, na traženje šefa DTeama, evo teme otključane...

marko227

Ma ja mislim da je majica promjenjena i nije više "mala zelena" zato se ne odaziva  :nevin:

Skipper

Moj glas ide za - Logo1 gospodina Livicha.

P.S. Da li da zaključamo ovo ili da ostavimo još?

Moje Novo Ime

#11
Ministre, ispravak netočnog navoda: "Nije to logo g. Livicha, vec logo DT-a".

Hrvoje.T

polako gosp.Ministre:ispravak netočnog navoda.logo zajednice DT-a.radimo na tome..
biti će glasovanje unutar parlamenta... :'(
I'm non dolor dolor, sed temo, sed debes

wooer

Zna se tko u parlamentu donosi odluke...
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Skipper

Dajte se vi dogovorite sami sa sobom što biste zapravo htjeli s ovom temom.