Ubrzavanje stranice - Isključivanje statistike pristupa člancima

Autor komar, 11. Svibanj 2012, 10:59

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

komar


Guardian

Citat: komar  u 12. Svibanj 2012, 15:44
Nisam ništa dirao s kodom.

Vidim da imam cache times na module glavne vijesti i zabava od 900, odnosno 3600. Vjerojatno je u tome stvar? Koliko da uopće stavim cijeli joomla cache?

Ako aktiviraš cache na tim modulima morat ćeš svaki put kad nešto editiraš u Admin panelu ručno brisati cache.

To sam ti zaboravio reći. Aktivirao sam ti cache na glavnom modulu za onih 7 Featured. Jer to rijetko mijenjaš i nije nešto što ide automatski. Pa bolje ti ručno obrisati cache kad izabereš novi Featured članak, a stari skloniš. Bolje za tebe. A aktiviraj cache i to dugo na tim modulima. Mislim da ćeš onda morati izabrati onu drugu opciju u Golbal Conf za cache.

Ono me uvijek zbunjuje. Ova Joomla ne radi sa cache kao stara.

Isto tako možeš i sa ostalim news modulima (ne popular). Kad već imaš tih problema sa vlasnikom servera. Poslije unosa svakog novog članak stvori sebi naviku da odeš i izbrišeš cache, minut posla više. A stranica će ti biti zdravija.

komar

To mi se čini vrlo nepraktičnim kada dnevno objavljujem po 7 tekstova. Tri ili četiri u glavnoj rubrici (featured) i po tri u zabavi. Hoće li mi jako štetiti ako isključim cache na svima osim na onim Bulletinima s najpopularnijim.

Guardian

Citat: komar  u 12. Svibanj 2012, 15:49
Imam .htaccess u public_html

Nema veze, nemam više živaca. Sredi to sa FB sam. Ne vjerujem svakako da je do toga.

Ne zaboravi namjestiti module na search stranici, prazna je.

Ne znam samo je li na modulima cache time u sekundama. Stavi preko 3600, svakako ćeš ručno brisati cache poslije svakog unosa novog članka. Ili kako hoćeš već.

Guardian

Citat: komar  u 12. Svibanj 2012, 15:56
To mi se čini vrlo nepraktičnim kada dnevno objavljujem po 7 tekstova. Tri ili četiri u glavnoj rubrici (featured) i po tri u zabavi. Hoće li mi jako štetiti ako isključim cache na svima osim na onim Bulletinima s najpopularnijim.

Moj ti je savjet da upališ cache na sve moguće, osim to već što radi sa Hits.

Nije toliki problem otići na Site - Maintenance - Clear cache i obrišeš. Koliko ti može uzeti, 20 sekundi ? A sam radiš na stranici.
Ako si već lijen nađi na netu staru verziju Clear Cache Plugin:
http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/performance/cache/9495

Možeš u njemu namjestiti da ti briše cache čim klikneš Apply / Save bilo gdje u Adminu.

Guardian

Evo zadnji komentar i idem dalje.

- Popular, Most viewed, i sve što radi sa Hits ne smije imati cache aktivirano.
- Ostali moduli koji objavljuju zadnje članke po datumima mogu, ali moraš ručno brisati cache poslije svakog unosa novog sadržaja.

- Ako hoćeš automatiku isključi cache u modulima.

-------------------

Ali nisi pratio najbitniju stvar na ovoj temi. Upgrade na 2.5 moraš uraditi. Ta 1.7 je prepuna problema. Pogotovo su dotjerali ono što tebi pravi probleme sa vlasnikom, mysql queries.

Samo prije upgrade povuci novi database backup. Ako nekim slučajem budeš morao vraćati onaj stari backup onda ćeš sve ovo morati sam raditi ponovo.

komar

Jesi tu upravo nešto mijenjao sa zabava? Pogledaj kako izgleda na naslovnici?!

---------------

I search je poremećen.

Guardian

Izgleda mi kao i prije. Napravi hard reset browsera. Iako style nije ni diran.

Škrt si na riječima. Nekad ne znam na što misliš.

Guardian

Citat: komar  u 12. Svibanj 2012, 16:12


I search je poremećen.


Nije poremećen, već ne čitaš sve na ovoj temi. Dva puta sam ti napisao. Odi u module koje hoćeš da pokazuješ na search stranici i stavi ih na Main Menu, tamo već vidiš "Search" Menu Item.

I NE KLONIRAJ MODULE. Koristi već postojeće.


Guardian

Pritisni F5, cache zahebavalo. To ta glupa template koja u sebi ima opcija kao pola Joomle radi. Koju kitu seru sa tim plugins u template.
Istovremeno smo radili u Admin pa mislim za to.

komar