Ubrzavanje stranice - Isključivanje statistike pristupa člancima

Autor komar, 11. Svibanj 2012, 10:59

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Guardian

Sad i ova ekstenzija pokazuje: Error: no debug found ...

Stavim module poziciju na Joomla način, ne kako ova template radi. Probam tako.

komar


Guardian

Ne mogu ga nikako pokazati. Mijenjao plugin order, neke privremeno gasio. Onaj edit za template u Admin nije kompletan, a treba mi FTP pristup. Nema veze, svakako je njihov forum zatvorenog tipa za pretplatnike. Nikakvu informaciju za debug ne mogu naći, kako se namjesti.

Idem pogasiti što nije potrebno napamet, bez gledanja mysql queries. Nema to veze. Pogasiš što ne treba na stranici. Sa ovim sam izgubio puno vremena bezveze.

Guardian

Moram odvojiti komentar, jer idu neka pitanja:

- Weblinks ekstenziju (Joomla default) ne koristiš ?

Koliko vidim nisi. Ja bih izbrisao sve iz nje od Joomla default, uklonio plugin za search i ostalo.

--------------------

Newsfeeds Joomla default sam ti sve izbrisao i pogasim nepotrebno. Ispraznio Trash.

Guardian

- Da ti ugasim Contact- Search plugin ? Na Kontakt linku imaš samo jednu kontakr formu, drugi pod Contact se ne vide ?

I ja bih ti ugasio onaj statistics module na vrhu. Ono zna praviti probleme sa resursima na shared hosting a slaba korist od njega ?

Pojavljuje se samo na Kontakt linku. Imaš masu toga pogrešno konfiguriranog. Moduli koji ne trebaju.

-----------------

Ustvari tek sad vidim. Ono je masa nekih Joomla default kontakta, koje dođu sa instalacijom primjera. Ja ću to sve izbrisati. Što manje u databazi to bolje.

------------------------

Vidio sam da negdje rijetko imaš Vote plugin u člancima aktiviran. Je li to namjerno ili ti promaklo ? Taj Vote isto troši puno mysql queries i resurse servera.

I sad kad idem mišem gore po top meniju nemam više submenu u dvije kolumne, samo jedna. Jesi ti nešto gasio u Admin ? Samo da znam.

Guardian

Nemam volje više. Isključio sam masu toga nepotrebnog. Ti samo preleti stranicom pa vidi fali li ti nešto. Ako fali ponovo aktiviraj. Ja nisam deinstalirao dodatke, ti to radi sa onim koji ti ne trebaju.

Na naslovnici imaš Popular module. Ne sjećam se jesi imao "Najnovije" module. Ako jesi aktiviraj ga i stavi na home.
Ali radije koristi onaj "Najnovije" module sa pregleda članaka. Vidim praviš grešku pa nepotrebno dupliciraš module, a možeš samo na module positions staviti kvačicu da ti pokaziuje i na Home linku. (pravio si dva modula koja isto pokazuju, a jedan dovoljan).

Ono što ti je možda bio glavni problem (iako mislim da si ti dugo visio na grranici, pa sa ta dva modula prešao u crveno). Imao si 4 modula 2x2 duplicirana. Pokazivale se apsolutno iste stvari na svim stranicama, samo na različitim template pozicijama. Ne znam koliko je to zdravo.
Sklonio sam ti ona dva ispod članaka. Poslije kad dođe koji komentar bolje da stoje ona dav desno. Da nemaš veliku šupljinu u desnoj kolumni.

Izbrisao sam ti sve one Joomla install (primjeri) gluposti. Kategorija, menija i artikala je bilo na stotine. Zato i brljaš sa pozicijama i aktiviranjem raznih modula. Jer se u tom neredu teško snaći.
I ispraznio sam Trash. 

Ugasio nepotrebne plugins, tamo su ti još ako ti zatrebaju.

Izbrisao Webcomponent entries. Contact entries. Svega masa bila. I još neke sitnice.

Pošalji im mail i pitaj je li sad sve OK. Pa javi što ti jave na email.

--------------------
Upgrade na 2.5 svakako uradi. Ova 1.7 ima masu problema.

komar

Plugin za search mi treba!

Moram priznati da mi nije baš posve jasno što bi mijenjao pod Contacts i koliko to uopće može utjecati na konačnu brzinu stranice?


Maknut ću vote plugin sa svih.

Riješit ću ove duplicirane module pa ću im onda poslati mail.

Guardian

Search plugi radi i tamo je. Sve Articles možeš pretraživati. Pogasioo sam search plugins za Contacts, Categories, Weblinks i Newsfeeds. To i ne koristiš pa bezveze da je upaljeno. A izgasi Votes, kad si već u takvoj situaciji da si miran.

---------------------------------------------
Sad vidim da search module ne vodi na search ekstenziju. Plugin je upaljen, module nema cache.
Baš gledam da to namjestim.

komar

Jedan mali offtopic, a prebitan mi je. Zašto mi glumi facebook ne crawla fotke, i to mi se počelo događati prije par dana.

Kada stavim neki link ovdje, piše da je problem jer on očita dva. Za svaki link koji stavim, prikaže se naslov od ovog teksta:"Franjo Kardaš:'Uzeli su mi sve'"

http://developers.facebook.com/tools/debug/og/object?q=http%3A%2F%2Fwww.srednja.hr%2F

-------------

Što zapravo znači arhivirati članke? Hoće li i oni dalje biti prikazani pod modulom related articles i hoće li se moći naći preko mog searcha, ali i googlea?

Guardian

Ček samo sekundu. Brišem ti SEF Redirects. Imaš ih na tisuće pa sporo ide. Ne znam otkud onoliko redirects na stranicu developera od template.

Ja bih ti najradije ugasio Redirect Plugin. To sranje zatrpava databazu i usporava a nisam vidio da nijedan URL manualno praviš negdje redirect.

Guardian

Eto radi. Napravio sam Menu Item za search (skriven) i stavio ID u search module. Menu Item ti je na Main Menu koji nigdje ne koristiš.
Ti dalje na search results stranici namjesti koje hoćeš ostale module da ti pokazuje.

Ja sam završio. Ugasio sam ti Redirect Plugin da ne zatrpava databazu. Ako slučajno, slučajno primjetiš nekih problema sa logiranim userima ti ga upali ponovo. Ali ne vjerujem da će biti problema.

---------------------

Ne znam to za Facebook. Misliš na člancima ?

-------------

Koristiš li .htaccess ? Da se aktivira ona rewrite opcija.

komar

http://www.facebook.com/srednja.hr Pogledaj kako mi izgledaju linkovi. Nema fotke nikakve, a naslov moram svaki puta mijenjati jer se pojavi Kardaš.

Također, trenutačno kada stavim tekst na featured ili kada stavim novi tekst u rubriku Zabavu (ispod glavnih vijesti na naslovnici) ne prikaže mi se ništa. Jesi ti nešto mijenjao u vezi toga?

------------

Nemam pojma ovo za .htaccess. Kao što si primjetio u prijašnjim komentarima, nisam na ti s joomlom.

Guardian

Citat: komar  u 12. Svibanj 2012, 15:39
http://www.facebook.com/srednja.hr Pogledaj kako mi izgledaju linkovi. Nema fotke nikakve, a naslov moram svaki puta mijenjati jer se pojavi Kardaš.

Također, trenutačno kada stavim tekst na featured ili kada stavim novi tekst u rubriku Zabavu (ispod glavnih vijesti na naslovnici) ne prikaže mi se ništa. Jesi ti nešto mijenjao u vezi toga?

Mislim da nisam, pogledaj. Možda sam sklonio da pokazuje Featured Articles. Jer ih imaš u velikom modulu.
Meni u FB pokazuje normalno naslove. Thumb-a nema. Ali ne znam zašto.

Nisi ništa dirao u FB code što bi išlo kontra FB pravila korištenja ?

FB module ti ne pokazuje na Home. Ne sjećam se je li bio tamo. Prevelika zbrka bila. Ako hoćeš odi u njega i namjesti da pokazuje na Home.

Guardian

Citat: komar  u 12. Svibanj 2012, 15:39


Nemam pojma ovo za .htaccess. Kao što si primjetio u prijašnjim komentarima, nisam na ti s joomlom.

Moraš otići sa FTP na stranicu i vidi ima li tamo jedna datoteka .htaccess, umjesto htaccess.txt. Bolje u Cpanel File manager.

komar

Nisam ništa dirao s kodom.

Vidim da imam cache times na module glavne vijesti i zabava od 900, odnosno 3600. Vjerojatno je u tome stvar? Koliko da uopće stavim cijeli joomla cache?