Ubrzavanje stranice - Isključivanje statistike pristupa člancima

Autor komar, 11. Svibanj 2012, 10:59

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

komar

Imam trenutačno 976 članaka u article manageru. Crashala mi je instalacija već jednom, sada drugi puta opet pokušavam. Prošli mjesec sam imao preko 120,000 posjetitelja i nisam imao probleme, a počeli su tek ovaj mjesec od kada sam napravio one spomenute izmjene.

Guardian

Ne znam. Pošalji na PP test Admin login. Poslije ga izbriši.

Guardian

Ne znam vidiš li PP. Login ne radi. Vjerojatno nije Superuser.

Guardian

Čitava zbrka. Onaj JA Bulletin ti je preko 10 puta kloniran. Još ostali news moduli. Sad se tu treba snaći i sve pregledati.

Jel ti baš trebaju opcije da moduli pretražuju databazu za Featured Articles ? Markiraš li članke kao Featured ikada ?

(Ja, baš sam budala. Imam Admin pristup.)

8 Featured članaka. Moraš li ih baš imati ? Možeš to nekako drugačije organizirati ? Baš svi moduli ti pretražuju databazu za Featured članke.

U Global Conf ti nije aktivirano Search Engine Friendly URLs, sve ispod jest. Ne znam ni kako ti pravi SEF URLs ispravno.

Inače ti sam Admin panel reagira solidno brzo. Ali problem je svakako na front.

Imaš u mailu od vlasnika servera nekih tehničkih detalja o problemu ?

komar

Poštovani,

situacija nije puno bolja nego prije. U privitku Vam prilažem
screenshot SQL upita s kojima je Vaša aplikacija jučer napala MySQL
server.

Ako obratite pozornost na 'time' stupac, uočit ćete da se nekoliko
upita izvršavalo preko minute (izvršavali bi se i više da ih nismo
terminirali). Normalno trajanje izvršavanja SQL upita bi trebalo biti
do sekundu-dvije. Također obratite pozornost na update upite - bilo
bi poželjno da isključite nepotrebne statistike, naime crveni upiti
sa screenshota zaključavaju tablicu da bi se ažurirala promjena.
Uslijed veće posjećenost, dolazi do velikog broja upita koji
pokušavaju ažurirati podatke, a s obzirom da svaki od njih mora
ostvariti table lock, ostali stoje na čekanju. Ovaj problem bi se
primarno trebao riješiti isključivanjem statistike pristupa
člancima, a i promjena storage enginea iz MyISAM u InnoDB će dodatno
poboljšati situaciju.

Također, čini se da je Joomla podešena da sadržaj čuva u cacheu
samo 30 sekundi. Ovu vrijednost bi trebalo povećati barem na 30
minuta (poželjno i više, npr. sat vremena, odnosno 3600 sekundi).

Stojimo Vam na raspolaganju u slučaju pitanja ili nejasnoća.

Lijep pozdrav.

komar

Imam standardno sedam featured članaka koji se pojavljuju na naslovnici među glavnim vijestima. Teško bi to drugačije mogao organizirati. Ne znam kako. Hoću li brisati one bulletin module koje sam napravio prije tjedan dana?

Guardian

Citat: komar  u 11. Svibanj 2012, 20:50
Imam standardno sedam featured članaka koji se pojavljuju na naslovnici među glavnim vijestima. Teško bi to drugačije mogao organizirati. Ne znam kako. Hoću li brisati one bulletin module koje sam napravio prije tjedan dana?

Nemoj ništa brisati dok sam ja unutra. Možeš to poslije, ako već budeš.

Daj stavi taj privitak iz maila koji si od njih dobio ?
Ako ima nekih privatnih tvojih podataka izbriši ih.

Imaš i nekih modula kloniranih koji se ne koriste nigdje, kako bar vidim. Ostale su ti i kategorije od joomla default instalacije. Poslije kad ja izađem ti ih izbriši. Ako nemaš svojih članaka u njima.

Ček da vidim kako je glavni module na naslovnici organiziran.

komar

Sry, pobrisao sam Bulletine koje ne koristim. Nisam ni znao da su upaljeni.


Guardian

Je li ti izvlači Featured samo na naslovnici, onih 7 članaka ?

Ako je samo tu da prvo pogasim u svim drugim modulima. Jer je upaljeno u svakom modulu.

A i to sa featured je ili-ili. Ako staviš da ih ne traži onda ne pokazuje nikad Featured članke ako su zadnjeg datuma, bar mislim. Bezveze.

Nemoj više ništa dirati i brisati. Hoću da aktiviram skriven Debug pa da uzmem screenshots. Inače poslije pojma nemam ima li ikakvog poboljšanja. Nemam ja uvjete kao vlasnik servera.

komar


Guardian

Debug ruši stranicu, styling. Ovaj module je na toj poziciji: BuaXua Floating Module. Shows Banners or Modules with floating.
Koristiš to uopće ? Ja ga ne vidim na stranici.

Povećao sam ti cache na sat vremena.


Guardian

Citat: komar  u 11. Svibanj 2012, 21:11
ne!

Ja ću ga samo deaktivirati. Ti poslije deinstaliraj ako ti ne treba. Nemoj module samo brisati sa liste, prvo ih deinstaliraj uvijek.
Pazi samo sa JA Bulletin. Deinstalacija ih izbriše sve.

-------------

Ugasio sam one stvari za optimizaciju template. Upalim ih kasnije. One su kvarile style kad upalim Debug.

Ne pokazuje Debug. Neki plugin mu smeta ili template ima problem. Gledam malo na Google.

Guardian

Nikako da se pojavi Debug. Stavio "debug" poziciju u template i ne pomaže. Ne znam jel mu smeta neki drugi plugin ili je problem u plugin order. Instalirat ću jedan drugi plugin za debug, valjda pokazuje info u Admin panelu. Pa ga poslije sklonim. Ne da mi se više tražiti rješenje za ovaj Debug.

komar