forma brzi kontakt ali bez polja e-mail

Autor dada, 07. Svibanj 2012, 17:43

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Guardian

#15
Onaj prvi link koji si stavila ne vodi na Contact form. Nema veze. I kad sam bio na tom linku nemam ni top menu ni left menu. Način pokazivanja modula nije do kraja namješten.

To drugo ćeš morati sama odlučiti, ne bih te usmjeravao. Tvoja je web stranica.

Ako hoćeš vidljive odgovore (umjesto privatne na telefon) ond je vrlo lako napraviti.
Moraš imati u vidu da ta lista pitanja i odgovora može vremenom biti podugačka. Pa imaš dug scroll stranice. Ne znam, odluči sama.

Inače za to što hoćeš ti najlakše koristiti aiContactSafe:
http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/contact-forms/7901

Besplatna i tu imaš već gotovu Contant formu, jednim klikom skloniš email polje. A ta esktenzija ti je laka za početnike. Valjat će ti na drugim web stranicama, nešto kao Fabrik forms za početnike.

Treba ti instaliran Google map plugin, i kod od njega staviš tamo već u Admin panelu. Kao u običan Article. Vidjet ćeš već sama.

Tako ti je najlakše, bez diranja code u template.

------------------

Da, i kakvo god riješenje uzmeš skloni sa kontakt linka one module desno. Ružno onako kad je contact forma preuska.

Onebeat

Citat: dada  u 11. Svibanj 2012, 15:07

2. ovo što si napisao, citiram :  Oni ostave komentar sa pitanjem, ti u komentaru ispod javno odgovoriš ?

to mi dobro zvuči ... ali isto bez unosa emaila.

ako imaš kakav modul super si mi pomogao.


Evo me opet :)

Ako već zelis to sto je @Guardian rekao onda ti predlažem phoca guestbook gdje mozes u postavkama izgasit koju opciju zelis a koju ne ostavit

Osobno koristim ovu komponenetu duze vrijeme i jako sam zadovoljan ;D

Ako ipak zelis kontakt forum, viči da je zavrsim do kraja ;D
Truth will set you free

dada

ma kontakt formu želim ali... dovrši je do kraja svakako ... jedva čekam tvoj odgovor


hvala

d

dada

Ma to je bio pokusni link za ovu svrhu

hvala u svakom slučaju

Citat: Guardian  u 11. Svibanj 2012, 15:21
Onaj prvi link koji si stavila ne vodi na Contact form. Nema veze. I kad sam bio na tom linku nemam ni top menu ni left menu. Način pokazivanja modula nije do kraja namješten.

To drugo ćeš morati sama odlučiti, ne bih te usmjeravao. Tvoja je web stranica.

Ako hoćeš vidljive odgovore (umjesto privatne na telefon) ond je vrlo lako napraviti.
Moraš imati u vidu da ta lista pitanja i odgovora može vremenom biti podugačka. Pa imaš dug scroll stranice. Ne znam, odluči sama.

Inače za to što hoćeš ti najlakše koristiti aiContactSafe:
http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/contact-forms/7901

Besplatna i tu imaš već gotovu Contant formu, jednim klikom skloniš email polje. A ta esktenzija ti je laka za početnike. Valjat će ti na drugim web stranicama, nešto kao Fabrik forms za početnike.

Treba ti instaliran Google map plugin, i kod od njega staviš tamo već u Admin panelu. Kao u običan Article. Vidjet ćeš već sama.

Tako ti je najlakše, bez diranja code u template.

------------------

Da, i kakvo god riješenje uzmeš skloni sa kontakt linka one module desno. Ružno onako kad je contact forma preuska.

dada

Citat: Guardian  u 08. Svibanj 2012, 23:54
Nije nikakav problem iz template od modula izbaciti par crta koda od mail field. Stavi tu koji module hoćeš i netko će ti to već uraditi.

Evo mene opet ,

na žalost moj problem nije riješen pa se vraćam na početak.

nešto se zakompliciralo s jednim modulom koji na dr.hostu radi ali na mojem ne radi ispravno - pa ja sad predlažem drugi modul iz kojeg bi terebalo izbaciti par crta koda od mail field-a pa da pokušamo s tim.

modul se zove SP Quick Contact

i može se skinuti ovdje:

http://extensions.joomla.org/extensions/contacts-and-feedback/contact-forms/18004

...ja se ne usuđujem prčkati po kodu.

hvala svim koji mi pomažu riješiti situaciju
d

Guardian

Prekopiraj ovu datoteku iz privitka. Ako bude grešaka javi da se pogleda i u helper.php.

dada

mislim da ne radi ...
nema nikakve post poruke da je slanje uspjelo i ništa nije poslano na dotičnu adresu


ne ne radi definitivno

dada

Citat: dada  u 15. Svibanj 2012, 18:51
mislim da ne radi ...
nema nikakve post poruke da je slanje uspjelo i ništa nije poslano na dotičnu adresu


ne ne radi definitivno

pogleč:

http://www.porat-podstrana.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=43&Itemid=92

Guardian

#23
Ja, sad vidim u error konzoli. Sačekaj malo.

Daj probaj i ovu prekopirati

---------------------

Ne zaboravi očistiti sve cache u Joomla i napravi hard reset browsera, za svaki slučaj.

dada



Guardian

#26
Ne znam zašto se mučiš. Imaš na temi link za aiContactsafe extenziju (dođe sa modulom). Instaliraj i sa dva klika deaktiviraj email polje.
Već unutra imaš gotovu contact formu, samo u Admin stavi hrvatske riječi.

Besplatna je, pokazala se pouzdanom i možeš praviti contact forme kakve hoćeš.

Ako hoćeš daj Amin login pa ti ja to namjestim.


dada

Citat: Guardian  u 15. Svibanj 2012, 21:09
Ne znam zašto se mučiš. Imaš na temi link za aiContactsafe extenziju (dođe sa modulom). Instaliraj i sa dva klika deaktiviraj email polje.
Već unutra imaš gotovu contact formu, samo u Admin stavi hrvatske riječi.

Besplatna je, pokazala se pouzdanom i možeš praviti contact forme kakve hoćeš.

Ako hoćeš daj Amin login pa ti ja to namjestim.

ali rekao si da kod takve extenzije - dolazi do toga da imaš dug scroll stranice- a to bi se moglo u ovom slučaju pokazati problem jer će s vremenom to dogoditi jedino ako se na neki način ta lista može kontrolirati - s nečim tipa PRIJELOM TEXTA ILI OPŠIRNIJE ILI ....

u principu to nije loša stvar za rješenje jedino je problem to gore što sam navela.

d

Guardian

Ne, krivo si me razumjela. Ovaj aiOcontactsafe ti je obična Contact ekstenzija, nije comment scripta. I u sebi ima običan Contact module koji staviš tu lijevo gdje ti je taj koji ne radi.

To sam ti predložio jer aio u Admin ima postavke da se lako namješta. Početnicima lako raditi sa njim. Sa jednim klikom skloniš Email field i Apply/Save. To je sve.

Guardian

Eto pogledaj na toj test stranici. Ne može se sve prevesti i sav style namjestiti jer nemam FTP pristup.

Ako hoćeš provjeriti šalje li mail moraš na hostingu imati namješten PHP mail.

Poslije ako hoćeš isti styling, iako ćeš ga morati prilagoditi drugoj stranici, odi na Profiles-Module form-Edit CSS i iskopiraj sve od tamo pa stavi na novoj stranici.