Joomla Template

Autor barca13, 27. Travanj 2012, 12:54

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

barca13

Zanima moze li mi tko reci postoji li neki tutorial ili nesto slicno pomocu kojeg bih mogao prebaciti html staticku stranicu u template za joomlu.
Dakle imam html fil, css file i images file sad bih to htio nekako prebaciti u template koji ce biti kompatibilan za joomlu 2,5- Hvala unaprijed

Guardian

Skini Artisteer demo verziju i na brzinu napravi istu takvu stranicu pa eksportiraj u Joomla template. Ako je ta HTML stranica malo komplicirana samo poslije ručno u datotekama obradi.

Neki drugi način ne znam, osim programiranja sve iznova, možda postoji.

wooer

Dok Artisteer predstavlja rad po principu 'sve iznova' postojeća kod statičke stranice se relativno jednostavno može pretvoriti u joomla predložak. Postupak je po principu da se iz statičke stranice izbaci tekst koji bi joomla trebala dinamički ubacivati i na to mjesto se upiše potrebni jdoc ( http://docs.joomla.org/Jdoc_statements). Glavnina postojećeg css-a se može zadržati, struktura html-a također. Na kraju je još potrebno paket predloška prilagoditi joomla standardu ali to se može odraditi i usporedbom s nekim već gotovim postojećim predloškom.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Guardian

I ja ti garantiram da ću ja istu brže napraviti sa Artisteer nego ti ručno.

Ako nemaš iskustva sa tim programom onda normalno ide sporije.

wooer

Moj tata je jači od tvog tate ...
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Guardian

Ne. Samo kažem da ne treba podcjenjivati Artisteer. PHP i JS code generiran sa njim dolazi od vrhunskih programera. Bar za mene.
A rad sa njim ide strašno brzo ako čovjek već neko vrijeme provede na njemu, strašno brzo.