Joomla 1.5 na Joomla 2.5 i Jupgrade

Autor bobgen, 30. Ožujak 2012, 22:57

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

bobgen

Imam stranicu u J1.5 i želim preći na J2.5. Nabavio sam komponentu SP UPGRADE TO 2.5 i transferirao staru instalaciju na J2.5. Ako zanemarim neke sitnice vezane za nekoliko podmenia koji su se pojavili u rootu menia pa sam ih ručno stavio u podmenu, sve je odrađeno vrhunski. Točno onako kako je proizvođač rekao. Komponenta super radi. Međutim (na žalost), SP UPGRADE prenosi samo core dijelove, a meni je posebno važno prenijeti i KUNENA forum sa stare u novu instalaciju. E, to SP UPGRADE ne radi po definiciji.
Istraživanjem sa utvrdio da to radi jUPGRADE komponenta. Zato pitam zajednicu:

Da li je netko probao raditi transfer sa jUPGRADE i kakva su iskustva (dobra, a naročito loša)?

Zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Bernard [ExaByte]

jUpgrade je službeni način migracije, i kao takav je jedini preporučen. http://docs.joomla.org/Tutorial:Migrating_from_Joomla_1.5_to_Joomla_1.6


  • Za neke komponente jUpgrade ima pluginove. Kunena je jedna od njih, vidi: http://redcomponent.com/jupgrade
  • Za ostale će trebati kopirati tablice i pusititi komponentu da ih kod instalacije prepozna (ili joj daš do znanja da je to upgrade)

Ako dođe do nekog problema, prvo pogledaj jUpgrade FAQ, a ako nema rješenja, ponovo se javi ovdje.

bobgen

OK, probat ću to odraditi kad malo uhvatim vremena.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

bobgen

Imam dodatno pitanje:
- što se dešava sa komponentama i modulima koji su instalirani u J1.5 nakon što se pređe na J2.5?
- Da li treba nakon upgrade samo instalirati verzije J25 istih komponenti i modula, te će stari podaci ostati isti (npr. Kunenna, JomSocioal, itd)?

Hvala unaprijed.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Hanza

Kako se može ručno instalirati komponenta Jupgrade na 1.5 jer automatski preko instalera ne ide.?

Hanza


Hanza

Riješio, našao na jednoj stranici komponentu za upgrade com_jupgrade-2.5.1 (stavio u prilog), nakon instalacije  treba uključiti plugin mototols i pokrenuti komponentu. Nakon šro sve obavi otići u File manager i obristai sve u mapi osim jupgrade. Nakon brisanja sve šta se nalazi u mapi jupgrade premjestiti u root stranice. I to je to.