Početak prije početka ili kako vidjeti nešto osim bijele stranice?

Autor rsvlado, 15. Ožujak 2012, 22:40

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

rsvlado

Nakon prvog posta na kojeg mi nitko nije odgovorio odlučio sam okaniti se xamppa i instalirati joomlu na net (2.5.3). Sve prošlo bez i jedne greške. Instalirao hrvatski jezik, sve bez problema. Po preporuci na jednom sajtu instalirao sam prazan (doslovno) predložak i obrisao sve demo module i kanio krenuti iz nule. Međutim dodavajući menije, tekstove, module nisam uspio vidjeti ništa drugo osim čiste bijele stranice na kojoj nema apsolutno ništa. I naravno, to me iscrpilo i odlučio sam pomoć ponovno potražiti ovdje. Možda je potrebno napraviti nekakav prvi korak koji uvjetuje sve ostalo, a kojeg ja nisam napravio?
Stranicu koju imam sam radio ručno, pješke ili kako već hoćete i kao takva stoji već dugo. Znate i sami što znači mijenjati povremeno takvu stranicu i dodavati neke novine na njoj. No, čačkajući jučer i danas po joomli ovo moje do sada kako sam radio stranicu se čini mačji kašalj. Bilo kakva pomoć oko prvog koraka u joomli bi dobro došla.

miroroterdamski

Vidim da vam nitko ne odgovara na ovo pitanje a i ja baš nisam često na ovom forumu...
Za početnika se preporučuje da ipak stavi Sample Data prilikom instalacije jer onda već imate masu članaka, izbornika, kategorija, itd.
Slijedeće je da si preuzmete Joomla 2.5 beginners guide pdf, ovdje http://joomladirect.com/joomla-2-5-beginners-guide-book/
I to je to,
Pozdrav  8)

rsvlado

Ma nije važno... i ja imam forum kojeg vodim i često se desi da ne nalazim vremena za odgovoriti iako bih htio. Što se tiče ovoga što sam pisao snašao sam se tako što sam instalirao jedan template i onda sam mijenjao/prilagođavao sebi dio po dio. Čini mi se da je to lakši način za početnike ;)