konverzija baze 1.5 na 1.7 ili 2.5?

Autor zp1956, 26. Veljača 2012, 16:18

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zp1956

da li postoji neki utility koji bi konvertirao postojeću 1.5 bazu (backup) u višu verziju?
nakon toga slijedi import konvertirane baze na site sa čistom instalacijom joomle (dodatnih pluginova/modula/komponenti ima samo nekoliko i oni već imaju svoju 2.5 verziju)


zp1956

vezano za ovu temu, da li netko ima iskustva sa ovom skriptom?
prema opisu ona bi trebala odraditi upravo ono što mi treba, konvertirati bazu u višu verziju koju bi zatim prebacio na site sa čistom instalacijom joomle 1.7 ili 2.5



bobgen

#3
To radi SP UPGRADE. Ja sam ga probao radi bez problema, ali prenosi samo Core elemente, ne i specijalne komponenete kao Kunena, JomSocial, itd.
Radi se tako da se instalira u novi folder Joomla 2.5.x i u nju instalira komponenta SP UPGRADE. VAŽNO: ne istalirati demo podatke tijekom instalacije Joomle 2.5. Nakon toga komponenta pita za podatke baze i fizičku lokaciju foldera od Joomla 1.5. Transfer traje vrlo kratko i sve praktički radi bez problema. Nakon toga se može fizički prekopirati datoteke iz foldera joomle 2.5 u staru lokaciju Joomle 2.5 i u configuration.php promijeniti podatak za lokaciju (putanju) Joomle 2.5. To je sve. Sve adrese koje je skaniranjem utvrdio google i dalje važe.
Možda je nezgodna stvar sa SP UPGRADE u tome što to nije besplatna komponenta (košta 24.95 eura).
Pozdrav.

P.S.
Link za SP UPGRADE:   http://www.cyend.com/extensions/extensions/components/5-upgrade-joomla-from-15-to-16
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Bernard [ExaByte]


bobgen

Vjerojatno ništa. Nisam probao, ali mi izgleda na takav način puno posla.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.