Edukacija! Što odabrati? POMOĆ!

Autor Sanitarac, 20. Veljača 2012, 16:36

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Sanitarac

Pruži mi se jedinstvena prilika i trebam je pametno iskoristiti!
Tvrtka u kojoj radim a nema veze sa webom i uopće sličnosti sa programiranjem i računalima, ponudila mi je mogućnost da si uzmem tečaj u Algebri i da se educiram za web jer njima radim website u Joomla-i a i sebi takav koji sam im prezentirao pa im se dopao, naime preuzet ću vođenje njihovog weba jer su nezadovoljni dosadašnjom tvrtkom koja im odrađuje posao na prijateljskoj su osnovi pa znate kako to ide....
Ono što mene muči je da neznam kaj mi je najpametnije uzeti iz ponude!
Ja nisam informatički obrazovan, ali sam samouk i od svega znam pomalo tako da neznam što znam a što neznam.  :P

Ono što znam je da u Dreamvieweru mogu složiti HTML website, složiti i podesiti Joomlu... ali programiranje ili prilagodba modula, css-a ili plugina za Joomla-u mi je nemoguća misija....


Što predlažete??? i gdje predlažete, imate li iskustva sa više različitih škola?
Hvala!



maydayy

Učiti sam ti je bolje od bilokoje službene edukacije.

Sa osnovama php-a ćeš znati napraviti sitne modifikacije na komponentama i modulima.
Nauči raditi template-ove u joomli, ak znaš crtat u photoshopu radi s tim, ak neznaš počni s fireworksom (jednostavnije).

Osnove što moraš znat su xhml/html5/css3.
Sa css-om počni u w3schools.com, nauči sve bitno što će ti trebat.
Ako koristiš firefox instaliraj si firebug, omogućava to mijenjanje css-a i gledanje promjena na stranici, pokazuje ti točno u kojem file-u u kojem retku se nalazi css deklaraciju elementa kojeg možeš inspect-at.
Imaš .net magazin i smashing magazin i slične stranice sa člancima i tutorijalima o raznim stvarima vezanim za web stranice/cms-ove.

Imaš i hrvatske stranice poput kroativ sa člancima o web dizajnu.

Za napredne stvari u programiranju poveži se s programerom.

Sanitarac

Citat: maydayy  u 20. Veljača 2012, 18:32
Učiti sam ti je bolje od bilokoje službene edukacije.

Sa osnovama php-a ćeš znati napraviti sitne modifikacije na komponentama i modulima.
Nauči raditi template-ove u joomli, ak znaš crtat u photoshopu radi s tim, ak neznaš počni s fireworksom (jednostavnije).

Osnove što moraš znat su xhml/html5/css3.
Sa css-om počni u w3schools.com, nauči sve bitno što će ti trebat.
Ako koristiš firefox instaliraj si firebug, omogućava to mijenjanje css-a i gledanje promjena na stranici, pokazuje ti točno u kojem file-u u kojem retku se nalazi css deklaraciju elementa kojeg možeš inspect-at.
Imaš .net magazin i smashing magazin i slične stranice sa člancima i tutorijalima o raznim stvarima vezanim za web stranice/cms-ove.

Imaš i hrvatske stranice poput kroativ sa člancima o web dizajnu.

Za napredne stvari u programiranju poveži se s programerom.

Hvala ti za informacije, većinu toga što si sada ispričao stvarno i koristim, samo na nekim stvarima kad zapnem onda nema pomaka jer kao što i rekoh nije moja struka niti škola, a sada mi se pruži prilika da mi šef plati školu što se iskreno ne odbija! Mislim da se slažeš zar ne! ;)
zanima me što je najpametnije upisati jer ja sam ionako planirao upisati ali zbog "čari i jedinstvenosti" moga posla i radnog vremena koje ne postoji nije mi bilo moguće to realizirati, no sada kada je i njemu interes da ja znam više i bolje sada će se ići meni na ruku kada će on platiti i očekivati da pohađam navenede sate....
No što sam ja mislio je ovo i ovaj redosljed:
http://www.algebra.hr/stranice/edukacija/program_obrazovanja.aspx?sifra=3
http://www.algebra.hr/stranice/edukacija/program_obrazovanja.aspx?sifra=39

Za sada a kasnije neki Photoshop....


vivi

#3
Web dizajn tecaj u hrvatskoj je srednja zalost tako da vec kada ti se pruza prilika nesto djabe prolaziti predlozio bih ti da si odaberes programer internet aplikacija posto ce ti dobro doci znanje php-a. Sto se tice web dizajna te samih osnova:

http://learncss.tutsplus.com/ ..tecaj od 30 dana, potpuno besplatan. Ukoliko se znas sluziti torrentima mozes si skinuti materijala dovoljno za otvorit uciliste web dizajna. Javi se na pm ako trebas kakve preporuke da ovdje sad ne postam posto mislim da nije dopusteno.

Sto se tice samog programa ciji link navodis:

W19: Uvod u web dizajn, W11: HTML, W18: CSS - Ukoliko znas engleski (ionako bez istog nemas sta trazit u webu, jer svi najbolji tutoriali, magazini.. sve je to vise manje na eng. jeziku) gore sam ti vec stavio jedan link vezano za to 3-oje.

W05: Fast Track to Adobe Fireworks CS5 - fireworks je zanimljiv programcic... al photoshop je broj 1. bavio se web-om, grafickim dizajnom, forenzikom ili pak doradom 3d rendera.. program u koji jednom kada se udje covjek dobiva nevjerojatno mocan alat.
W03: Adobe Flash CS5: Rich Content Creation - flash je kroz koju godinu mrtav, oke mozda i ne tak brzo.. al to sta ces tamo pokrit vezano za isti ti i nece bas koristiti...
W01: Adobe Dreamweaver CS5: Website Development - dreamweaver kao program je (barem meni) okej code editor, medjutim tu u ovom slucaju se vezano za isti naglasava i automatiziran rad web stranica putem istog sto je najveca glupost otkad postoji web edukacije.. umjesto da ljude uce sirovom kodiranju html-a i css-a, oni ih uce kak iste napamet radit putem alata unutar dreamweavera; normalno par mjeseci poslije nakon sto ljudi izadju, dopiju diplomu.. otvore kod u nekom drugom editoru - pogled koji ce cakli jace nego secerna glazura ledo torte - nemaju pojma u sta gledaju.. odnosno imaju, ali nist ne kuze..
W20: WordPress - sve sto te zanima za isti pa i izrada web temi mozes pronaci na jednom domacem blogu koji se zove xtorials, isto vrijedi i za joomlu
W21: Radionica: Optimizacija za web tražilice i Google analytics - takodjer beskorisno sa obzirom na danasnje kriterije kako se sajtovi probijaju gore i sl.

.. ukratko. Tecajevi web dizajna u hr. vec godinama stoje na istom mjestu. Onako ublazeno nazvao bi ih trailerima web dizajna. I to losim. Dobijes neki uvod u osnove.. no to je sve. Preporucam ovo drugo..

Onebeat

Citat: vivi  u 20. Veljača 2012, 19:45
Web dizajn tecaj u hrvatskoj je srednja zalost tako da vec kada ti se pruza prilika nesto djabe prolaziti predlozio bih ti da si odaberes programer internet aplikacija posto ce ti dobro doci znanje php-a. Sto se tice web dizajna te samih osnova:

Potpisujem ovaj dio...ako si već se nasao u takvoj situaciji - iskoristi je najbolje - upiši php & mysql tečaj i nečeš požalit. Dobijes temelje koje mozes uvijek nadogradit čak i koristeći joomlu! :)
Truth will set you free

maydayy

Da definitivno, ako već želiš ići na tečaj idi na php i mysql.

Sanitarac

Ekipa hvala na komentarima i Vašem pogledu na situaciju....

Trebalo mi je da netko drugi kaže svoje mišljenje, jer nisam još bio na tečaju a i neznam nikog tko ga je prošao da ga mogu pitati....


S obzirom da radim na Joomla-i već neko vrijeme vjerujem da te osnove mogu utvrditi i poboljšati sa navednim tutorijalima kako kaže "vivi" a ovo iskoristiti konkretnije na tečaju za PHP i MySQL....

Hvala!

P.S. možda da otvorimo sekciju za tutorijale i te sitnice za koje neznamo a mnogo znače?
Hvala na linkovima!

ikiK

#7
Meni je google i fraza; "how to" bila jedina škola. I živciranje ljudi na crojoomli :D
Dobiš error ubaciš ga google... Neznaš kako niti da li postoji, izmisli par mogučiš varijacija pitanja na isto i nemreš ostat u neznanju.
Ponekad me boli glava kako ljudi ne znaju postavit pitanje na google, i za to bi neki tečaj trebalo otvorit :D
...

oKRamxII

Baš, ja sam isto nekako pripadnik škole "Napravi sam", vidjet ćemo do kada će to funkcionirati :-)