Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

pomoć

Autor rookie, 17. Veljača 2012, 02:08

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

rookie

pozdrav
ne da sam novi sa joomlom nego je ne mogu ni instalirati.
skinio sam wamp,instaliram ga i idem na phpmyadmin i izađe mi ovo:

phpMyAdmin pokušao je uspostaviti vezu s MySQL poslužiteljem, ali je poslužitelj odbio povezivanje. U datoteci config.inc.php provjerite naziv računala, korisničko ime i lozinku, te provjerite da se odgovaraju podacima koje vam je dao administrator MySQL poslužitelja.

isto tako ako krenem instalirati joomlu javi mi:
Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

prateći jedan tutorijal naletija sam na #password       = your_password i $cfg['Servers'][$i]['password'] = ''
tu sam stavio sifru i to je jedino sto sam napravio.

hvala unaprijed

miki

#1
hm, :) imaš dosta problema. No ako bi išao redom Skini novu Verziju WAMP-a instaliraj (naravno prethodnu obriši) pod 1..
Pod
2. Kad je pokrenut WAMP moraš imati ikonicu u donjem desnom kutu i boja ikonice NE SMIJE biti ni jedne druge boje osim ZELENE. znači ako je ikoica wampa crvene ili ljubičasta ili žuta server nije u punoj funkciji ili kako već :).
3. Pod ovim korakom znači wamp mora biti u funkciji, odeš na Joomla sajt i 'skineš' iliti download-aš zapakirani instalacijski fajl u zip formatu na svoj komp.
4.Klik na ikonicu wamp (ikonica dole desno u statusnoj traci windoza) odabereš "www directory".
5. Napraviš - kreiraš folder ili direktorij u tom direktoriju s nekim nazivom (kao ime domene) npr. moj-prvi-wamp-sajt
6.U taj folder kopiraš skinuti instalacijski fajl za joomlu.
7. otpakuješ (odzipaš ili kako već, dekomprimiraš) fajl u tom direktoriju
8. otvoriš-pokreneš svoj omiljeni browser i upišeš u polje za url, adresu:   http://localhost/moj-prvi-wamp-sajt
ili klik na ikonicu wamp pa klik na Localhost, kad se otvori stranica u tvom zadanom browseru odabereš pod "Your Projects" moj-prvi-wamp-sajt .
9. Trebala bi biti prikazana stranica za početak instalacije Joomle. (sam instaliram kako bi pratio korake :) )
10. odabereš jezik instalacije
11.klik na dugme Dalje
12. Pojavljuje se stranica za provjeru prije instalacije, znači u prvoj grupi (prvi kvadrat opcija) mora biti sve zeleno, dok u drugom može biti i nešto u crvenoj boji
13. klik na Dalje
14.na stranici Prihvaćaš uslove i licencu znači opet klik Dalje
15. Ova stranica traži ozbiljne podatke :) znači pod:  
            15.a) tip baze, odaberi            Mysql
            15.b) ime servera          localhost
            15.c) korisničko ime        admin
            15.d) lozinka                  12345abcD
            15.e) ime baze podataka     prva
            15.f) prefiks tablice            jea_
            15.g) Obrada stare baze  odaberi izbriši  i ništa ne klikći dalje nego ovu stranicu ostavi otvorenom!
16. Korak klik na ikonicu WAMP-a i odabir phpMyAdmin
17. Na stranici phpmyadmina klik na  Databases (engleski) ili  Baze podataka (hr).
18. Zatim na stranici phpmyadmina-baze podataka, pod opcijom Create new database( Izradi novu bazu podataka) u prvo polje upiši prva, a pod Collation (Uspoređivanje) odaberi utf8_general_ci, zatim klik na Create(Izradi).
19. Baza je kreirana samo još treba odraditi privilegije nad bazom, znači ispod onog polja sada bi trebala pisati i baza prva pa klik na nju.
20. Otvoriti će se stranica za uređivanje kreirane baze podataka, treba odabrati opciju Privileges (Privilegije)(gornji horizontalni meni, pa zatim na dnu stranice klik na Add a new User(Dodaj novog korisnika).
21.Pod -"Dodaj novog korisnika"
             21.a) User name(Korisničko ime:):   odabrati Upotrijebi tekstualno polje(Use text field)   i treba upisati admin
             21.b) Host(Računalo:):         odabrati lokalno   i upisati (ako nije samo upisano) localhost
             21.c) Password:(Lozinka:)           odabrati Upotrijebi tekstualno polje    i treba upisati  12345abcD
             21.c) Ponovi lozinku            treba upisati  12345abcD
22.Pod Database for user (Baza podataka za korisnika)
odabrati
Grant all privileges on database "prva"
23. Kod opcije Global privileges (Opće privilegije) odabrati-kliknuti na
Check All(Označi sve), ostale opcije ostaviti kako jesu
24. klik na Go(Kreni)
25. Vraćamo se na ostavljenu otvorenu stranicu Joomla instalacije :)
26.Klik na Dalje
27. FTP u ovom slučaju nije potreban pod: Omogući FTP Sloj: NE
28. klik na Dalje
29. Na Osnovne postavke upišemo ime stranice (bilo što) ime admina i lozinku. (te podatke treba upamtiti jer se preko njih dalje pristupa administratorskom djelu Joomla sajta, kod set primjera kod početnika je dobro instalirati primjere,znači klik na istaliraj, zatim
opet klik na Dalje
i klik na izbriši instalacijski direktorij.
Klik na Site ili Administrator i to je to :)

rookie

hvala ti puno,bas si se potrudio.

korak 16. =
Dobro došli u phpMyAdmin
Pogreška
MySQL je poručio:
#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)
phpMyAdmin pokušao je uspostaviti vezu s MySQL poslužiteljem, ali je poslužitelj odbio povezivanje. U datoteci config.inc.php provjerite naziv računala, korisničko ime i lozinku, te provjerite da se odgovaraju podacima koje vam je dao administrator MySQL poslužitelja.

ako u koraku 15. ipak stisnem dalje=
Nije moguće povezati se na bazu. Povezivanje vraća grešku broj: 2


inace ovo je uz pracenje tvojih uputa od slova do slova.
ako ima kakve veze wamp je 2.2c, a joomla Joomla_1.5.25-Stable-Full_Package i Joomla_2.5.1-Stable-Full_Package.

miki

Citat: rookie  u 20. Veljača 2012, 00:32
hvala ti puno,bas si se potrudio.

korak 16. =
Dobro došli u phpMyAdmin
Pogreška
MySQL je poručio:
#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)
phpMyAdmin pokušao je uspostaviti vezu s MySQL poslužiteljem, ali je poslužitelj odbio povezivanje. U datoteci config.inc.php provjerite naziv računala, korisničko ime i lozinku, te provjerite da se odgovaraju podacima koje vam je dao administrator MySQL poslužitelja.

ako u koraku 15. ipak stisnem dalje=
Nije moguće povezati se na bazu. Povezivanje vraća grešku broj: 2


inace ovo je uz pracenje tvojih uputa od slova do slova.
ako ima kakve veze wamp je 2.2c, a joomla Joomla_1.5.25-Stable-Full_Package i Joomla_2.5.1-Stable-Full_Package.

Znači kako sam napisao u koraku 15 na kraju NE KLIK DALJE, zato što prije toga dalje mora biti kreirana baza podataka s pristupom korisnika, što se uređuje u daljnim koracima (16,17,18,19,20,21,22,23,24).  Malo sam obrnuo postupak no išao sam redom kojim uglavnom i sam instaliram Joomlu. Ovim postupkom sam instalirao Joomlu 2.5.1 .
Inače postupak je sličan i za instalaciju na serveru-hostu, jedino što se mapama- direktoriju pristupa preko FTP-a ili preko linka cPanela (Files  -  file manager), a phpmyadminu preko linka (databases - phpmyadmin).