Kada će prijevod za Joomla 2.5.1 ?

Autor bobgen, 11. Veljača 2012, 06:04

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

bobgen

Interesira me da li netko ima informacija o tome radi li se na prijevodu za Joomla 2.5.1 i kada bi to moglo biti gotovo?

Ja sam na 2.5.1 instalirao srpski jezik (za koji je dobro napravljen prijevod), a onda u njemu izmijenim neke riječi na hrvatsku varijantu (one koje primjetim da se pojavljuju).
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

wooer

Dobro pitanje za ostatak ekipe ...

Što se mene tiče, ja prijevod imam u potpunosti gotov.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

vivi

Prirdruzujem se istom pitanju.. zna li se mozda odprilike kakav datum pustanje hr prijevoda za joomlu 2.5?

wooer

Glavninu prijevoda uvijek mozete naci u svn trunku na joomlacode.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

bobgen

Može li neki link za taj joomlacode ?
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

wooer

UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

bobgen

Hvala na linku, ali tamo nema ništa pametno vezano za Hrvatski prijevod J2.5.1.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

Tom555


bobgen

E ovo je u redu. Tu ima prevod za J2.5 na hrvatski. Hvala na linku.
Znanje je otrov koji u velikim količinama liječi, a u malim ubija.

wooer

Ostalo je još cca 15 neprevedenih stringova u com_finder.ini datoteci za admin pa ako netko može smisliti pametne prijevode bilo bi dobro da podijeli s ostalima.
Stringovi koji su ostali vezani su uz pojmove 'weight multiplier' i 'stemmer' kojima nisam mogao naći po naški adekvatne smislene pojmove, a da ujedno svima bude jasno o čemu se radi.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

zvonac99

Citat: wooer  u 24. Veljača 2012, 10:55
Ostalo je još cca 15 neprevedenih stringova u com_finder.ini datoteci za admin pa ako netko može smisliti pametne prijevode bilo bi dobro da podijeli s ostalima.
Stringovi koji su ostali vezani su uz pojmove 'weight multiplier' i 'stemmer' kojima nisam mogao naći po naški adekvatne smislene pojmove, a da ujedno svima bude jasno o čemu se radi.

Za izraz 'stemmer' možda nešto kao 'Osjetljivost', 'Osjetljivost pretrage' ili 'Osjetljivost riječi'
Ovaj drugi izraz mi nije baš najbistriji...možda sutra preko dana  ;D ;D
I noga u dupe je korak naprijed

wooer

Možda .... hmmmm ..... koji god pojam da sam koristio uvijek je završilo na možda. Osjetljivost bi u određenom kontekstu možda bilo na neki način razumljivo ali pokušavam doći do nekakvog pojma koji neće stvarati nerazumijevanje funkcije.
Možda ovo pomogne http://en.wikipedia.org/wiki/Stemming da nekome padne na pamet možda neki prihvatljiviji pojam ... ili ćemo na kraju ipak usvojiti 'osjetljivost' pa neka ljudi ne koriste ako ne razumiju smisao  :-\
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

ikiK

Ajde ako nije problem da zakeljite ovdje te stringove, imat cu tapatalk pri ruci i prevoditelja preko vikenda, pa da ga zagnjavim...
...

wooer

Za 'weight multiplier' sam stavio 'množitelj utjecaja' i kao takav mi sasvim dobro leži.

Za 'stemmer' usvajam pojam 'korjenovanje'.
Evo i na naški nešto teksta na tu temu http://www.fer.unizg.hr/_download/repository/Snajder_KDI.pdf
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

wooer

Molim zainteresirane da isprobaju prijevod u privitku prije nego ga objavim. Hvala.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member