Nekoliko pitanja - početnik

Autor SkunK, 26. Siječanj 2012, 17:03

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvonac99

Citat: Onebeat  u 27. Siječanj 2012, 17:58
Alo ekipa o kakvom otvaranju porta na windows firewall - to se GASI odmah u mene po kratkom postupku i ne pali se više nikako ;D

Koliko vidim ti mozes pristupit iz "vanka" svom serveru/kompu al nemozes iz unutra pristupit preko no-ip servisa jer ti ne osvježi adresu?

A sto je sa dyndns uslugom ili ti rotuer to ne podrzava?

Ne da mu neosvježava IP nego mu nešto blokira port
I noga u dupe je korak naprijed

SkunK

#31
Citat: zvonac99  u 27. Siječanj 2012, 15:07
Citat: wooer  u 26. Siječanj 2012, 18:47
Možda bedasto pitanje ali vidim da ste se zakacili za protove na routeru, a da li je isto napravljeno i na računalu?

Hmm..ako i ovo nisi isprobao, pokušaj i sa wooerovom metodom, otvaranjem porta u windows firewallu
nikad se nezna... :)

Sad sam ugasio Windows Firewall.

Zanimljiva situacija, sada kada upišem: http://pakatest.zapto.org/ onda mi dođe do ulaza u router (moram upisati password i to), isto kada napišem: http://pakatest.zapto.org/:80, ali sa :4050 ne radi.

Možda sad netko zna rješenje?

Thanks!

btw. ajde da i rješimo ovo u vezi "Joomla" trademark natpisa dolje u dizajnu, kako da ga se rješim? Postao sam oba fajla i nije radio no nitko mi nakon toga nije ništa napisao.

@onebeat

Ej, ne, problem je u tome što sad imaju tu trial inačicu koju bi ja skinuo, ali problem je u tome što treba dati broj kreditne kartice ... ili ipak ne hehe ček probati ću danas instalirati taj servis, a ne no-ip trebao sam ga "potražiti" malo bolje ako me kuzis ;)

EDIT: Nema free jbg, istekao mi račun ... morati ću se snaći s no-ip ... dakle zadnje što znam jest da sam ugasio firewall i samo mogu dođi do ulaza na router, a :4050 ne radi.

zvonac99

#32
Citat: SkunK  u 28. Siječanj 2012, 11:16

Sad sam ugasio Windows Firewall.

Zanimljiva situacija, sada kada upišem: http://pakatest.zapto.org/ onda mi dođe do ulaza u router (moram upisati password i to), isto kada napišem: http://pakatest.zapto.org/:80, ali sa :4050 ne radi.

Možda sad netko zna rješenje?
.......
EDIT: Nema free jbg, istekao mi račun ... morati ću se snaći s no-ip ... dakle zadnje što znam jest da sam ugasio firewall i samo mogu dođi do ulaza na router, a :4050 ne radi.

Ovaj dio neka te ne zbunjuje, jer No-Ip vraća IP adresu koja je ustvari tvoja IP adresa, pa ruterov WAN propušta u LAN ali ti nitko drugi ne može pristupiti ruteru (sad sam pokušao i bez upisivanje porta ne otvara ništa, sa upisivanjem porta dobijem WAMP CP)

EDIT: Koji točno template koristiš, ako je osnovni Bezz_20 ili 5 tada otvori index.php i odi na dno i tamo je riješenje tvojih problema :)
I noga u dupe je korak naprijed

SkunK

Dakle rješeno za ovaj footer "Powered by Joomla", thx.

Što se tiče ovog drugog problema koji nitko od nas ne može očito rješiti ... provjerio sam i apacheove datoteke koje si napisao u tutorialu da se promjene vrijednosti i naravno sve tamo štima. Postoji li nekakav log iz kojeg netko može isčitati u čemu je problem?

Stvarno više nisam pametan, neznam što nisam probao ...

Onebeat

Ajmo to ovako rijesit...Spojit cu ti se preko remotea i sredit to!

Jel moze tako?
Truth will set you free

SkunK

Citat: Onebeat  u 28. Siječanj 2012, 13:07
Ajmo to ovako rijesit...Spojit cu ti se preko remotea i sredit to!

Jel moze tako?

hah, ma mozes evo mozemo probati sutra kad je nedjelja već preko teamviewera ako želiš pa sredimo, ako je moguće naravno jer sam ja gotovo sve što sam mogao iscrpio.

Thx =)

Onebeat

Može, nema problema...Sutra popodne cemo to rijesit! ;D
Truth will set you free

SkunK

#37
uhhh, nadam se ... mislim da će i ostale zanimati rješenje ovog misterija.

btw.

Da li mi netko može reći kako zamijeniti glavni logo u headeru u npr. Beez5 - Default styleu?

Mislim da bi to trebalo baš u kodu stila i svjestan sam da bi trebao bolje poznavati HTML i PHP i da mi tako nećete previše pomoći, ali trenutno mi je to bitno pa eto ako ima tko da mi kaže... bio bi veoma zahvalan ;)

Onebeat

Oces da to sada probamo rijesit bojim se da cu sutra imat vremena s obzirom da je tekma itd...
Truth will set you free

SkunK

Ej, sorry, cijeli dan sam spavao jer sam došao doma mrtav pijan. Dugo se nisam toliko napio ... probudio sam se prije nekih sat i pol, ali mi forum nije htio raditi.

Eto, ja ću cijeli dan biti doma, a sutra sam slobodan 90% popodne pa eto možemo i sutra ili večeras.

Hvala!

Onebeat

Mora da je bila dobra večer....Javi se na PM da to rijesimo, mozemo veceras jer ja neznam kakav mi je sutra dan... ;D
Truth will set you free

SkunK

Da, absinthe me uništio ... evo poslao sam P.M. inače usputni prijedlog (znam da nije mjesto, ali eto =))

- Trebalo bi na forumu u stilu XDA foruma napraviti "Thanks" opciju, da se zahvali ljudima i stvori reputacija (ili kult ličnosti? heh ;)).


SkunK

Više manje smo sve sredili ili mi je jasnije, zna li netko ovaj odgovor za bannere? Koristim Breez5 template.

zvonac99

Citat: SkunK  u 31. Siječanj 2012, 13:01
Više manje smo sve sredili ili mi je jasnije, zna li netko ovaj odgovor za bannere? Koristim Breez5 template.

Ovo je odgovor za logo:
Hmm...pa jesi otišao u postavke templatea, lijepo ti stoji mogućnost odabira loga kojeg ti želiš i sa lokacije koju ti želiš.

A ovaj dio nemoj shvatiti kao kritiku nego kao dobronamjerni savjet, počni koristiti Firefox sa Firebug extenzijom, nakon toga vjeruj mi da ne bi morao postaviti barem 3 od xx mogućih pitanja :D :D
I noga u dupe je korak naprijed

SkunK

Budem. Koje su po tebi prednosti Firebug ekstenzije?