Nekoliko pitanja - početnik

Autor SkunK, 26. Siječanj 2012, 17:03

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvonac99

#15
Eee, ovako, putem tvoje IP adrese i porta pristupio sam tvom WAMP panelu, znači sve radi, sa NO-IP om ti je možda slijedeći problem, koliko sam i sam primjetio, on odmah ne registrira (ne poveže odmah IP sa kreiranim hostom) nego tek nakon nekog vremena nekad za sat a nekad i duže (nisam nigdje našao podatak nakon koliko osviježava svoju bazu), znači ovo za sad tako ostavi pa pokušaj nakon nekog vremena pristupiti putem http ://no-ip_host:(port)/tvoja_joomla

EDIT: Radi ti i sa NO-IP om
I noga u dupe je korak naprijed

SkunK

Citat: zvonac99  u 26. Siječanj 2012, 19:04
Eee, ovako, putem tvoje IP adrese i porta pristupio sam tvom WAMP panelu, znači sve radi, sa NO-IP om ti je možda slijedeći problem, koliko sam i sam primjetio, on odmah ne registrira (ne poveže odmah IP sa kreiranim hostom) nego tek nakon nekog vremena nekad za sat a nekad i duže (nisam nigdje našao podatak nakon koliko osviježava svoju bazu), znači ovo za sad tako ostavi pa pokušaj nakon nekog vremena pristupiti putem http ://no-ip_host:(port)/tvoja_joomla

EDIT: Radi ti i sa NO-IP om

Pa i pričamo samo o no-ip servisu, zar ne? =)

Obično piše da se registrira se u roku minute do pet minuta.

Moj ip host je pakatest.zapto.org. I nakon toga stavim :4050, ali kao što vidiš - ništa.

zvonac99

I noga u dupe je korak naprijed

SkunK

ne kužim zašto onda meni ne radi =O  :'(

zvonac99

Možda trebaš samo obrisati cache od browsera, pokušaj sa Ctrl+F5
I noga u dupe je korak naprijed

SkunK

Citat: zvonac99  u 26. Siječanj 2012, 19:23
Možda trebaš samo obrisati cache od browsera, pokušaj sa Ctrl+F5

Nope, probao već ... ali u biti greške koje mogu biti u igri su limitirane jer je do mene očito.

zvonac99

Ili jednostavno pokušaj sa drugim browserom :) :)
I noga u dupe je korak naprijed

SkunK

#22
probao IE, ništa.

Očistio sve živo u Firefoxu, resetirao ga ... nema ljeka (T T)

zvonac99

#23
Heh, u glavnom znaš da drugi mogu pristupiti tvom serveru a za tebe manje više nije bitno  ;)  ;) možda će ti jednostavno sve prošljakati kada sutra ponovno pokreneš komp ili ga pokušaj sad restartati, jbg. windowsi su poznati kao čudnovati kljunaš :P :P

EDIT: Onak možda malo stupidno pitanje, ali da ti možda antivirus ne blokira port prema unutra...
I noga u dupe je korak naprijed

SkunK

Citat: zvonac99  u 26. Siječanj 2012, 19:38
Heh, u glavnom znaš da drugi mogu pristupiti tvom serveru a za tebe manje više nije bitno  ;)  ;) možda će ti jednostavno sve prošljakati kada sutra ponovno pokreneš komp ili ga pokušaj sad restartati, jbg. windowsi su poznati kao čudnovati kljunaš :P :P

EDIT: Onak možda malo stupidno pitanje, ali da ti možda antivirus ne blokira port prema unutra...

Nije stupidno, baš sam ga maloprije disableao ali ne radi. Pokusati cu restart, ali inače bitno mi je svakkao da osiguram i sebi tako pristup. Volio bi vidjeti da to baš proradi =).

btw. mislim da sam prvi puta kad sam to napravio - da je radilo, onda sam port forwardao port pa više ne. Ali sad sam skuzio da s port forward i bez ne radi. hmmm...gonna check that for a bit.

wooer

Imao ja prije par godina sličan slučaj kada sam izvana mogao pristupiti ali ako sam iz lokalne mreže pokušavao na no-ip (ili dyndns, svejedno) tada nije radilo. Ispostavilo se da modem/router koji mi je provider dao jednostavno nije bio toliko pametan da napravi takav loop.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

marko227

Ako koristiš skype idi na Tools-Options-Advanced-Connection i skini kvačicu u kvadratiću pored "Use port 80 and 443 bla bla..."
te restartiraj računalo...

Imao sam jednom sličan problem i ovo ga je riješilo

SkunK

Citat: marko227  u 27. Siječanj 2012, 09:07
Ako koristiš skype idi na Tools-Options-Advanced-Connection i skini kvačicu u kvadratiću pored "Use port 80 and 443 bla bla..."
te restartiraj računalo...

Imao sam jednom sličan problem i ovo ga je riješilo

Već napravljeno, inače to se radi kada Apache ne može koristiti port 80. U ovom slučaju to je OK.

btw. resetirao komp - još uvijek ne radi  :nevin:                   

zvonac99

Citat: wooer  u 26. Siječanj 2012, 18:47
Možda bedasto pitanje ali vidim da ste se zakacili za protove na routeru, a da li je isto napravljeno i na računalu?

Hmm..ako i ovo nisi isprobao, pokušaj i sa wooerovom metodom, otvaranjem porta u windows firewallu
nikad se nezna... :)
I noga u dupe je korak naprijed

Onebeat

Alo ekipa o kakvom otvaranju porta na windows firewall - to se GASI odmah u mene po kratkom postupku i ne pali se više nikako ;D

Koliko vidim ti mozes pristupit iz "vanka" svom serveru/kompu al nemozes iz unutra pristupit preko no-ip servisa jer ti ne osvježi adresu?

A sto je sa dyndns uslugom ili ti rotuer to ne podrzava?
Truth will set you free