Nekoliko pitanja - početnik

Autor SkunK, 26. Siječanj 2012, 17:03

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

SkunK

1. Prvo pitanje je zaista logično:
Zanima me vaš prijedlog hostinga. Dakle domena bi trebala biti .com, a kod istog pružatelja usluga bi uzeo i hosting, ali onaj najosnovniji da može podržavati Joomlu. Pa eto ako netko ima preporuku bio bih ekstremno zadovoljan. =)


2. Dio mojeg Joomla websitea bi trebao sadržavati formu za upite/narudžbe. Dakle treba mi jedna forma gdje će korisnik upisati svoje ime, prezime, broj mobitela i e-mail adresu te jedan veći box za upit. Da li to Joomla ima ugrađeno i kako je to moguće postići?

3. Kako da napravim banner na stranici? Pobrisao sam ona tri donja Joomla bannera (ali naravno da su obrisi/dijelovi gdje idu banneri ostali). No nikako ne mogu dodati svoj testini neki npr. Napravio sam novu kategoriju i novi banner koji bi kao trebao biti povezan s tom kategorijom i još čak imam kvačicu u izborniku da je banner objavljen no njemu niti traga niti glasa. Gdje griješim?

4. Nikako da uspijem natjerati localhost stranicu da bude vidljiva na Internetu. Pratio sam upute ovdje (89.172.60.2) - ali za no-ip server jer je ovaj dyndns potrebno registrirati (čak i free trial) uz pomoć klreditne kartice, a to baš nisam voljan njim davati =). Problem je u tome što ne mogu nikako natjerati stranicu da bude vidljiva na netu, da li netko može reći što bi trebao provjeriti dodatno jer mi ovako izgleda kao da je se postavljeno kako treba, ima netko iskustva sa no-ip servisom? Portovi 80 i 4050 su otvoreni (provjereno).

5. Da li je moguće maknuti "Powered by Joomla" natipis ispod Joomla websitea? I ako jest - kako?

btw. zasad iskušavam samo predinstalirane teme/template.

Unaprijed hvala!

Guardian

1. Hrvatski Avalon se meni pokazao super u svemu. I te njihove sestrinske tvrtke koje su kupili.

Moj ti je savjet da ne kupuješ domenu tamo gdje imaš hosting. Ako se ikada sa njima zakačiš u vezi bilo čega pa prebaciš stranicu na drugi hosting znaju se inatiti pa ti rastezati prebacivanje vlasništva nad domenom kod drugih. Sve kulturno i lijepo, prebacuju te na telefonu sa jednog ureda u drugi "i ne znaju gdje je zapelo".

2. Joomla nema dodavanje custom fields u kontakt formu (bar mislim, nisam vidio na 1.7).. Ali imaš laganih ekstenzija za to, nikakav problem namjestiti.

3. Pogledaj datum objavljivanja i kraja objavljivanja banera. Možda to fali.

4. Ne znam ovo. Možeš ostati i bez Internet konekcije ako ti ISP skuži to.

5. To mijenjaš u language folderu. mod_footer.php (ili nekako slično)

SkunK

1. Thanks, čekiram ih. Hvala na savjetu, ima smisla.

2. Možeš li mi navesti slične ekstenzije?

3. Pogledati ću, ali mislim da nije do toga - mogu vam screenshotati taj dio.

4. OK.

5. Evo, mozes li mi pomoci sto moram skinuti (en-GB.mod_footer to je to zar ne?:

; Joomla! Project
; Copyright (C) 2005 - 2012 Open Source Matters. All rights reserved.
; License GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE.txt, see LICENSE.php
; Note : All ini files need to be saved as UTF-8 - No BOM
; Note : %date% will be auto replaced by current year !Don't translate

MOD_FOOTER="Footer"
MOD_FOOTER_LINE1="Copyright © %date% %sitename%. All Rights Reserved."
MOD_FOOTER_LINE2="<a href="_QQ_"http://www.joomla.org"_QQ_">Joomla!</a> is Free Software released under the <a href="_QQ_"http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html"_QQ_">GNU General Public License.</a>"
MOD_FOOTER_XML_DESCRIPTION="This module shows the Joomla! copyright information."


Thanks!!!

Guardian

Citat: SkunK  u 26. Siječanj 2012, 17:37

MOD_FOOTER_LINE2=""


Neka ti ostane kao gore u citatu. Samo izbriši to unutra. Ako imaš više jezika moraš za svaki posebno to uraditi.
(samo ta linija, ostavi sve to okolo kako jest)

2. Za kompliciranije forme Fabrik. Za jednostavnije Aiocontactsafe. AIOcontactsafe ti je super za to što ti hoćeš.

zvonac99

#4
Jesi pogledao moj tutorijal http://forum.joomla.hr/index.php?topic=665.0 za localhost +DynDNS
I nećeš ostati bez interneta taman da ti ISP i skuži, jer za ozbiljiji rad nije ti ni pogodan bandwich koji imaš kao obični korisnik
I noga u dupe je korak naprijed

SkunK

#5
Yo Zvonac!

A vidiš u pitanju da sam naveo da sam pogledao tvoj tutorial, ali koristim no-ip ... mozda ti mozes poblize objasniti gdje je problem buduci da postoji velika vjerojatnost da si koristio i no-ip, a ne samo ovaj koji ima trial za kojeg moraš dati broj kreditne kartice.

@ Guardian ... thanks! budem probao sad... javim rezultat! =D

edit:

Dakle Guardian - ono mi nije pomoglo. Sad ću ti napisati iznos obje datoteke (da postoji i footer.sys!) - možda onda skužiš gdje griješim:

en-GB.mod_footer.sys:
; Joomla! Project
; Copyright (C) 2005 - 2012 Open Source Matters. All rights reserved.
; License GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE.txt, see LICENSE.php
; Note : All ini files need to be saved as UTF-8 - No BOM
; Note : %date% will be auto replaced by current year !Don't translate

MOD_FOOTER=""



en-GB.mod_footer:
; Joomla! Project
; Copyright (C) 2005 - 2012 Open Source Matters. All rights reserved.
; License GNU General Public License version 2 or later; see LICENSE.txt, see LICENSE.php
; Note : All ini files need to be saved as UTF-8 - No BOM
; Note : %date% will be auto replaced by current year !Don't translate

MOD_FOOTER="Footer"
MOD_FOOTER_LINE1="Copyright &#169; %date% %sitename%. All Rights Reserved."
MOD_FOOTER_LINE2=""

zvonac99

#6
Citat: SkunK  u 26. Siječanj 2012, 18:04

A vidiš u pitanju da sam naveo da sam pogledao tvoj tutorial, ali koristim no-ip ... mozda ti mozes poblize objasniti gdje je problem buduci da postoji velika vjerojatnost da si koristio i no-ip, a ne samo ovaj koji ima trial za kojeg moraš dati broj kreditne kartice.


Jesam, i ista stvar, pretpostavljam da imaš na no-ip račun, jesi provjerio dali ti je u Ruteru otvoren port kao iz mog tuta npr 4050, ja imam Thomson SpeedTouch ST780 i na njemu je nekad stvarno problem sa otvaranjem portova, bez obzira što si kao otvorio port njegov firewall blokira promet.
ako te taj port zahebava pokušaj eksperimentirati sa drugim portom ali onda nemoj zaboraviti taj drugi port postaviti i u Apache konfiguraciji i obavezno moraš restartat Apache nakon toga.

EDIT: Sad sam se sjetio, također se može desiti da ti i No-IP blokira IP, desilo mi se to nekoliko puta pa sam zbog toga kreirao dva host računa
I noga u dupe je korak naprijed

SkunK

Citat: zvonac99  u 26. Siječanj 2012, 18:14
Citat: SkunK  u 26. Siječanj 2012, 18:04

A vidiš u pitanju da sam naveo da sam pogledao tvoj tutorial, ali koristim no-ip ... mozda ti mozes poblize objasniti gdje je problem buduci da postoji velika vjerojatnost da si koristio i no-ip, a ne samo ovaj koji ima trial za kojeg moraš dati broj kreditne kartice.


Jesam, i ista stvar, pretpostavljam da imaš na no-ip račun, jesi provjerio dali ti je u Ruteru otvoren port kao iz mog tuta npr 4050, ja imam Thomson SpeedTouch ST780 i na njemu je nekad stvarno problem sa otvaranjem portova, bez obzira što si kao otvorio port njegov firewall blokira promet.
ako te taj port zahebava pokušaj eksperimentirati sa drugim portom ali onda nemoj zaboraviti taj drugi port postaviti i u Apache konfiguraciji i obavezno moraš restartat Apache nakon toga

Otvoren je, no-ip ima neku stranicu koja provjerava portove, napisao sam: otvoren je port 80 i 4050.

Mozda je nesto do no-ip konfiguracije?

btw. koristim WAMP.

zvonac99

Citat: SkunK  u 26. Siječanj 2012, 18:20

btw. koristim WAMP.

Hm, vidiš tu je možda problem jer nisam isprobavao sa WAMP-om nego samo sa XAMPP-om :(
I noga u dupe je korak naprijed

Guardian

Izbriši cache u Joomli i reset browsera.

SkunK

Ma mislim da ipak nije, više manje je to kao XAMPP, radi svoj posa ispravno, ali ne moze no-ip do localhost stranice očito. Brijem da je do no-IP postavki. Pogledaj privitak, plz, možda "nanjušiš" nešto što nije dobro postavljeno.


Thx!!

zvonac99

#11
Citat: SkunK  u 26. Siječanj 2012, 18:36
Ma mislim da ipak nije, više manje je to kao XAMPP, radi svoj posa ispravno, ali ne moze no-ip do localhost stranice očito. Brijem da je do no-IP postavki. Pogledaj privitak, plz, možda "nanjušiš" nešto što nije dobro postavljeno.


Thx!!

:) pogrešna konfiguracija, začekiraj DNS Host (A), a ne port 80 :) :)
I ja sam pokušao sa redirektom porta 80 ali to baš i nije šljakalo
I noga u dupe je korak naprijed

wooer

Možda bedasto pitanje ali vidim da ste se zakacili za protove na routeru, a da li je isto napravljeno i na računalu?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

SkunK

Citat: zvonac99  u 26. Siječanj 2012, 18:40
Citat: SkunK  u 26. Siječanj 2012, 18:36
Ma mislim da ipak nije, više manje je to kao XAMPP, radi svoj posa ispravno, ali ne moze no-ip do localhost stranice očito. Brijem da je do no-IP postavki. Pogledaj privitak, plz, možda "nanjušiš" nešto što nije dobro postavljeno.


Thx!!

:) pogrešna konfiguracija, začekiraj DNS Host (A), a ne port 80 :) :)
I ja sam pokušao sa redirektom porta 80 ali to baš i nije šljakalo

Ironično - to je i prvo što sam probao pa nije radilo. Onda sam probao ovo i ne radi.

Evo ti ove postavke, možda sam baš tu bio na dobrom tragu, ali sam očito falio negdje.

@wooer - kako misliš? Otvaranje porta baš na operativnom sustavu to bi baš nazvao kao zaštitom ugrađenog Windows firewalla koji koliko vidim propušta ove portove kada ga servisi prepoznaju (portove, druge npr. ne).

zvonac99

Citat: wooer  u 26. Siječanj 2012, 18:47
Možda bedasto pitanje ali vidim da ste se zakacili za protove na routeru, a da li je isto napravljeno i na računalu?

Hmm.. @wooer, kada sam uspio natjerati "vjetra s dinare.." da otvori port sa "prozorima" nisam imao nikakvih problema...  :nevin:
I noga u dupe je korak naprijed