Sporo učitavanje stranice

Autor PodRinjaC, 22. Siječanj 2012, 01:01

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

PodRinjaC

E ovako danas sam primjetio jedan problem stranica mi se sporo učitava. Učitavanje traje 1 min i nekoliko sekundi, a sinoć je radilo sve kako treba nista dodatno od komponenti, modula, pluginova nisam instalirao.

Da li ima lijeka ?

wooer

Zna se dogoditi da se stranica dugo učitava ili nikako ako neki modul prikazuje podatke s vanjskih stranica koje trenutno nisu dostupne ili imaju problema u radu.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

miki

Za povremeno sporo učitavanje stranice razlog može biti više faktora. Jedan od osnovnih i prvih na koje pomislim su hosting, djeljen, znači tvoj sajt +200-300 drugih na istom serveru, druga je neoptimiziranost cms-a znači cache, kompresija (gzip), komponente koje povlače podatke s drugih servera (npr. komponenta za prognozu vremena i sl.), zatim podešenje Session Handler >baza mi je znalo praviti problem, konfiguracija joomle i direktoriji, no probaj koristiti u Firefoxu ili Chromu  Firebug i Page speed, gdje možeš dosta toga naučiti o ubrzanju svog sajta.

Guardian

Ako nisi ništa mijenjao na stranici neposredno prije toga vjerojatno hosting. Kako je već gore napisano, možda netko na svojoj stranici nešto uradio pa uzima previše resursa od servera. Ali ne bi trebalo dugo trajati ako je ozbiljan vlasnik hostinga.

Pogledaj na njihovoj službenoj stranici da nisu radili PHP upgrade servera.

Je li ta stranica iz signature ?

PodRinjaC

Hvala na odgovorima to mi je se desavalo samo 3 noci oko (21 h) pa do ujutru, ali evo sad radi sve ok mozda je bilo do servera, GZip kompresija mi je ukljucena u joomli, Cache nije uključen, od modula koji bi mogli da se spajaju na druge servere su SP Weather, od komponenti samo dvije imam instalirane JComments i Flexi Contact. Kada mi je se to dešavalo da se sporo učitava isključio sam sve module opet je bilo isto, isključivao sam komponente ali i dalje je isto se ponasalo, ali je bilo zanimljivo u administraciji joomle nije bilo problema sa učitavanjem sve je islo brzo ko podmazano.

Ali opet napominjem i dalje nista nisam dirao niti mjenjao, sad jednostavno radi sve kako treba ...