K2 Content modul sa dropdown prikazom

Autor marko227, 19. Siječanj 2012, 14:12

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marko227

Pozdrav ekipa. Trebam pomoć oko modula iz naslova...
Naime taj modul po defaultu prikazuje naslove članaka iz odabrane kategorije u obliku liste.

Npr.:

  • članak 1
  • članak 2
  • članak 3

Meni treba da se ti članci prikaziju kao padajuća lista
Ima li netko tko bi znao i imao volje pomoći oko ovoga?

Onebeat

Citat: marko227  u 19. Siječanj 2012, 14:12
Pozdrav ekipa. Trebam pomoć oko modula iz naslova...
Naime taj modul po defaultu prikazuje naslove članaka iz odabrane kategorije u obliku liste.

Npr.:

  • članak 1
  • članak 2
  • članak 3

Meni treba da se ti članci prikaziju kao padajuća lista
Ima li netko tko bi znao i imao volje pomoći oko ovoga?

Znaci hoces da imas kategoriju pa klik a nju da ti izlista članke i tako za svaku kategoriju ili '
Truth will set you free

marko227

Ne, ne znam kako da ti drugačije objasnim nego ovako kako sam već napisao.

Taj modul prikazuje naslove članaka odabrane kategorije iz K2 komponente
i to ih prikazuje u obliku liste, dakle kako sam i napisao prije u primjeru.

Ono što želim je da se ti članci ne prikazuju kao lista naslova nego kao
padajuća lista (izbornik)

Onebeat

A tako reci, ipak si malo detaljnije objasnio ;D

K2 tools u njima imas opciju "Select module functionality" - Category List (Menu), pogledaj pa mi reci jel to sto ti treba?
Truth will set you free

marko227

Kad odaberem "Category select box" opciju dobijem izgled kakav želim
ali ne prikazuje mi članke iz odabrane kategorije nego samo nazive podkategorija.

Da objasnim, konstrukcija je sljedeća:

- Glavna kategorija (ima svoj uvodni članak)
     - podkategorija 1 (ima svoj uvodni članak)
           - članak 1
           - članak 2
           - članak 3
     - podkategorija 2 (ima svoj uvodni članak)
           - članak 1
           - članak 2
           - članak 3
     - podkategorija 3 (ima svoj uvodni članak)
           - članak 1
           - članak 2
           - članak 3

Kada objavim K2 tools modul na nekoj poziciji unutar sadržaja glavne kategorije on mi daje u padajućoj listi linkove na podkategorije, a ne na uvodne članke tih podkategorija.
Dok k2 content modul mi kao rezultat daje ono što mi treba ali nema padajuće liste....

marko227


Guardian

Kako si zamislio spriječiti da ti se dropdown previše rastegne na duge naslove ?

marko227

Nisam mislio nikako, a to mi je sada najmanji problem...
Prvo trebam postici da dobijem tu padajucu listu

Guardian

#8
Daj reci koliko ima tih članaka ukupno ? Onako odprilike, i koliko ih eventualno može biti svega u budućnosti. Hoće to biti nešto članaka i stranica se neće updatirati više.

Ovaj module ti to može:
http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/k2-extensions/12535

Inače ako je neka statična stranica sa nekoliko podstranica napravi Hidden Menu i Menu Items, nazovi Items kao i naslove članaka, da svaki Item vodi na 1 K2 članak. Pa koristi bilo koji Joomla module za prikazivanje Menus u dropdown. Sa SEO aspekta ne bi trebalo biti problema.

marko227

Za sada cca 100 članaka. U budućnosti ih nebi trebalo biti puno, 5-10 članaka godišnje s tim da bi se vjerojatno neki od starih izbacivali.
A izbacivali bi se zato što se radi o proizvodima koji se mjenjaju (dolaze novi, stari se izbacuju...)

Taj modul sam ja davno vidio ali iskreno rečeno ovaj "problem" po mom mišljenju nije vrijedan tih 15€ (ako ne nađem drugo rješenje bit će)

Ovaj zadnji prijedlog nije loša ideja ali puno posla jer je sajt multijezični, a prijevod radim kroz Joomla native language manager.

Guardian

Palo mi nešto na pamet. Probaj instalirati neki Joomla 1.6-1.7 RSS dropdown Module. I onda ga samo namjesti da ti povlači Feed sa K2 kategorije po želji. I stavi da pokazuje samo naslove. Ako je dropdown samo tako i može. Baš ću sad pogledati ima li takav module. Ne mora biti pravljen za K2.