Murphi`s law - zašto jednostavno kad može teško

Autor proleter, 16. Siječanj 2012, 19:19

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

proleter

Išao sam po tutorijalu (migracija 1.0 na 1.5), instalirao migrator komponentu, kreirao migration .sql fajl i downloadao ga na komp.
U koraku 3. http://www.siteground.com/tutorials/joomla15/joomla_upgrade.htm veli: "Download the latest Joomla 1.5 package from the official website and extract it in the dev folder." što sam učinio u home direktorij no nisam mogao otvoriti instalaciju pa sad dev mapu napravio u public_html. Odem na svoju stranicu www.nesto.hr/dev i ponudi mi se instalacija joomle 1.5. Prva 3 koraka (jezik, provjera i licenca) prođu ok no 4 korak je problem - baza podataka. Imam ovo (upisao sam bazu kako se zvala prije i ostalo kako navodi - localhost, root i šifra 0)

i javi kako se ne može povezati s bazom..
znam da bazu nisam nigdje instalirao ali ne znam gdje jer ne navodi gdje treba instalirati

pogledao sam i nekoliko tutorijala na youtubu ali isto tako ovaj dio je svugdje preskočen.
Dapače, na tutorijalu s kojeg sam pokušao imaju sasvim drugu vrstu instalacije 1.5 s povlačenjem skinute baze podataka no meni daje običnu instalaciju joomle.
Help molim ako netko zna...a vjerujem da zna. A eto meni je ovo prvi put pa.....hm....ne znam.....valjda po onoj staroj, prvi mačići se u vodu...

proleter

Da jo dodam da su stare stranice još uvijek aktivne...ako ima netko tutorijal step by step a ne ovako...napravi jedno imat ćeš drugo a dobiješ treće.

proleter


wooer

Ako govorimo o instalaciji na hostingu tada je malo vjerovatno da ti je korisnik baze root i šifra 0.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

proleter

Prvi problem mi je točna pozicija instalacije joomle 1.5 a jednako tako i migratorske baze. Dobro, jel korisnik baze - MYSQL Korisničko ime u Glob. konf. stranice ?