2 problema za 1.7

Autor Tananda, 12. Siječanj 2012, 00:49

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tananda

Pozdrav,

Ovo mi je prva 1.7 instalacija, a nisam pratila bas koje su novosti u odnosu na 1.6, priznajem, ali - ovo mi se čini kao dosta bazično, pa ne vidim u čemu je problem..

Naime, skinula sam hrvatski prijevod 1.7.3 (instalacija mi je 1.7.3) za frontend, instalirala (i eneblala lang.filter), no kod clanaka mi ne pruza opciju za hr, tj. preciznije - u language dropdownu imam samo engleski i all ??

Drugi problem:
Počela sam raditi sajt nekidan, i sve je radilo.. Instalirala sam neke ekstenzije, sve je bilo ok...
Logiram se danas, i ne želi mi prikazati View Site..
Stavila sam da site bude live, nista... Pa sam isla deinstalirati ekstenzije koje sam instalirala zadnji put (galerija, gmapa).. i bingo, sve radi!
do sad...  >:(  nista novo nisam instalirala... mijenjam logo, pozadinu u css i slično... i ne mogu pregledati - firefox kaže da se ne redirecta ispravno, chrome mrmlja nešto o cookijima (koji su omogućeni), opera daje link na koji da kliknem, ali koji isto se ne otvara...
2x u 2h isti problem? U čemu bi mogao biti problem??

Hvala:)  :D

It's OK, I'm a marine biologist.

Tananda

Nitko?

Jesam li jasno objasnila problem/e?
It's OK, I'm a marine biologist.

oKRamxII

Strpljen-spašen, kažu. Ne dolaze svi ovdje svaki dan pa valjda ne reagiraju odmah, pričekaj još  :)

Pomogao bi, ali obzirom da Joomlu 1.7 koristim samo ovako za "probu" i ne previše, a i još se nisam s ovim problemima susreo...

Tananda

A znam..
Ali imam deadline i skoro cijeli sajt gotov - a radim doslovno na slijepo..  8)
Zanimljivo iskustvo, u svakom slučaju...  :P
It's OK, I'm a marine biologist.

znadem

Za prvi problem mi nije jasno kako ne radi hr jezik. Kod mene na 5 stranica radi sve ok. Daj nam malo screenshot sa administratorskog dijela ali i fronteda pa da vidimo.

Za drugi problem: očito nisi sve deinstalirala što ti pravi problem. Iskreno, nisam imao takvih "sukoba" na relaciji joomla i ekstenzije osim jquery ili mootools ali pretpostavljam da kad riješiš jedan od navedenih problema drugi će se također riješiti. Što više ekstenzija to više problema.  :(

Usprkos roku, ne radi dalje dok ne riješiš problem.

wooer

Ako deadline nije probijen predlažem da rješavamo problem jedan po jedan.
Prvi: provjeri kroz Dodaci -> Upravljanje Jezicima -> tab Sadržaj da li se na popisu nalaze Engleski i Croatian
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Tananda

thnx..

nalaze se. i hrvatski je postavljen kao defaultni.
It's OK, I'm a marine biologist.

wooer

Citat: Tananda  u 16. Siječanj 2012, 00:14
nalaze se. i hrvatski je postavljen kao defaultni.
Tab 'Sadržaj' ne omogućuje postavljanje jezika kao default.
Molim te da slijedimo isti tok misli kako bismo ubuduće mogli otklanjati probleme. Dakle, ako govorimo o jednome (tab Sadržaj) onda ako se referenciraš na nešto što se nalazi na nekom drugom mjestu (npr. 'Instalirani Jezici') to i opisno definiraj da razumijemo o čemu pišeš.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

jbogunov

Mislim da je mislila na ovu poruku:
Default Language Saved.
Warning! When using the multilanguage functionality (i.e. when the plugin System - Languagefilter is enabled) the Site Default Language has to also be a published Content language.