Fatal error: Allowed memory size of - RIJEŠENO DO POLA

Autor Sanda, 31. Prosinac 2011, 10:35

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Sanda

Nisam nekoliko dana bila na stranici i danas ovo....čitala sam po stranim forumima,ali baš ne kužim kažu da treba negdje povećati nekakvu memoriju...može li netko pojasniti???

Fatal error: Allowed memory size of 134217728 bytes exhausted (tried to allocate 16 bytes) in C:\Domains\osang-kc.hr\wwwroot\libraries\joomla\database\database\mysql.php on line 652

u admin sučelje mogu ući bez problema samo se stranica ne prikazuje
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Sanda

U joomli mi je ova obavijest..

Upravljanje Dodacima: Upozorenja

Vrijednost upload_max_filesize u php.ini datoteci je veća od post_max_size varijable. post_max_size varijabla ima prednost i blokirati će zahtjeve veće od toga. Ovo je općenito loša konfiguracija servera kod pokušaja povećanja veličine uploada. Molimo povećajte upload_max_filesize barem koliko i post_max_size ili obrnuto.


gdje je ta php.ini datoteka?????
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

toniinformatika

Poštovana,

php.ini fajl nalazi se u PHP direktoriju Vašeg hostera, te bi bilo dobro da Vam hoster (nakon što mu uputite pisani zahtjev mailom) ponigne php veličinu na 50mb kako uploada tako i ostalih vrijednosti.

Jedino i isključivo hoster tu može pomoći.

S poštovanjem
Mess with the best die like the rest

oKRamxII

Ako je hoster razuman i "normalan", vjerovatno će uvijek omogućiti željenu promjenu.

Sanda

Hvala na odgovoru to sam i pretpostavljala, poslala sam im zahtjev, no obzirom da je Nova Godina pretpostavljam da ću malo morati pričekati...

Usput svim forumašima sretna i uspješna Nova Godina. :)
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Sanda

E ljudi pomoć....odgovorili su mi da nije potrebno mijenjati php.ini datoteku nego nek instaliram ponovo joomlu...stranica je već prilično velika i ima puno članaka..kako da to riješim bezbolno...?
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Renato

Ehehehee, baš me zanima gdje to hostaš stranicu. Podjeli to s nama ako ti nije problem.

Sanda

Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Sanda

#8
e ljudi nekak je stranica proradila nakon 5 pokušaja..izgleda da je nešto štekalo s phocadownload..sad radi, ali i dalje mi se prikazuje ono isto upozorenje...

PHP veličina uploada je veća nego POST veličina
Vrijednost upload_max_filesize u php.ini datoteci je veća od post_max_size varijable. post_max_size varijabla ima prednost i blokirati će zahtjeve veće od toga. Ovo je općenito loša konfiguracija servera kod pokušaja povećanja veličine uploada. Molimo povećajte upload_max_filesize barem koliko i post_max_size ili obrnuto.

Dali da inzistiram da mi to promijene..jer lijepo su mi odgovorili da to nije potrebno??

I još mi se nešto zbrljalo...gdje upisati pravu putanju do slika...

trabala bi biti...npr..
http://www.osang-kc.hr/images/stories/edukacija/engleski/pb240063.jpg

a ona je ovakva i naravno niti jedna slika se ne vidi
http://www.osang-kc.hr/index.php/edukacija/images/stories/edukacija/engleski/pb240063.jpg
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Sanda

riješila sam problem slika...slučajno sam iz baze obrisala Sistem SEF...ručno sam dodala liniju u bazu i slike su proradile....ali dajte mi recite kajda radim s tim upozorenjem koje mi javlja joomla...?
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

oKRamxII

Citat: Sanda  u 02. Siječanj 2012, 10:35
E ljudi pomoć....odgovorili su mi da nije potrebno mijenjati php.ini datoteku nego nek instaliram ponovo joomlu...stranica je već prilično velika i ima puno članaka..kako da to riješim bezbolno...?

Hm, pomalo čudan odgovor s njihove strane, imao sam nekad stranicu kod njih, moram priznat da je to bilo "kakvo-takvo" iskustvo, ne čine mi se baš stručni kod nekih stvari, primjerice kao što je ova.

ikiK

Nisam znao što bih napisao na ovu temu ali probat ću nešto izmust. Odgovor instalirajte ponovno joomlu je u najmanju ruku čudan no nemam uvid u prepisku razgovora.
Inače  kada sam nailazio na probleme te tražio rješenja za njih nisam pitao hostera zašto je ovo ili ono već sam mu došao s već gotovim konkretnim zahtjevom napravite mi "to i to". Što ovako gledajući njima ne ostavlja puno prostora.

Ovaj konkretni problem ne znam zašto se dešava niti mi se ikad desio ali jesam zbog nekih  ne standardnih konfiguracija za neke kompomenete tražio promjene na serveru za moj paket što se tiče uploada i moje zahtjeve su ispunili čak do 50 mb upload limita. Ne vidim razloga zašto ne bi i ovi.  

Inače standardne postavke variraju oko 20 mb, tako da 16 kao što vidim u priloženoj gresci i nije neko veliko odstupanje. No ovisi o tvojim potrebama.

Moje mišljenje je da ti oni trebaju to promjenit bez pogovora točno onako kako je i u opisu greške, čak i veći limit trebaju stavit.


http://www.templatemonster.com/help/how-increase-max-file-size.html
...

oKRamxII


toniinformatika

Poštovana,

kao što je kolega ikik već ranije napomenuo ako je u postavkama PHP-a na globalnoj konfiguraciji servera podešeno 20ak MB za navedeni php.ini, a ako je i to malo, hosteru treba uputiti zahtjev za povećanjem php limita za upload datoteka na server, kao što sam već ranije kazao,.a hoster Vam treba omogućiti traženu promjenu jer ste Vi platili "funkcionalan server" i sve što sa njim ide.

Da probate provjeriti prvo koliki je zapravo taj php upload limit na Vašem korisničkom računu pa nam javite, možda greška i nije u samom php limitu, al kažem prvo treba provjeriti koliki je limit zapravo.

Nadalje, odgovor "Ponovno instalirajte Joomla! CMS sustav je kranje neprofesionalan sa njihove strane, jer problem treba riješiti, a ne ga zaobići (ovo je opaska na odogovor).

LP
Mess with the best die like the rest

Onebeat

Poštovana,

kako je već rečeno u postovima prije mene odnos navednog hostera je krajnje neozbiljan i uvrijedljiv, mislim da ce se svi ovdje složit oko toga.
Slažem se sa tezom da se ovako nešto jedna ozbiljna hosting firma NE SMIJE dopustit kao odgovor klijentu.

Citat: toniinformatika  u 31. Prosinac 2011, 17:49
php.ini fajl nalazi se u PHP direktoriju Vašeg hostera, te bi bilo dobro da Vam hoster (nakon što mu uputite pisani zahtjev mailom) ponigne php veličinu na 50mb kako uploada tako i ostalih vrijednosti.
Jedino i isključivo hoster tu može pomoći.

Nadalje kako sam i ja vlasnik firme za hosting usluge nailazio sam na slične probleme oko 3rd party scritps i njihovih zahtjeva. Ako je dobro i kvalitetno je složen server onda se to može napravit zasebnom php.ini datotekom unutar public_html foldera jer tako se napravi tzv. override samo za Vašu instancu joomle.Niti jedan hoster nece napravit ovako nesto jer to mjenja sve na globalnoj razini!

Citat: toniinformatika  u 06. Siječanj 2012, 16:44
Nadalje, odgovor "Ponovno instalirajte Joomla! CMS sustav je kranje neprofesionalan sa njihove strane, jer problem treba riješiti, a ne ga zaobići (ovo je opaska na odogovor).

Sve sam već rekao

Koliko sam vidio radi se o windows okruženju na serveru stoga TOPLO preporučujem prebacivanje stranice na Linux okruženje kako bi Vam brige bile ravne nuli.

Toliko za sada, pozdrav.



Truth will set you free