Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Pomoć

Autor Narednik, 29. Prosinac 2011, 08:04

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Narednik

Pojavio mi se problem kada želim napraviti ili urediti članak nemogu jer kod otvranja npr novog članka ne pokazuje ništa samo praznu stranicu sa onim dali želi da bude na stranici i naziv članka i ništa drugo recimo ono kao prije kad je otvorio kao da pišem u wordu to sada fali u čemu je moguć problem . Hvala

toniinformatika

Poštovani,

moguće da je u globalnoj konfiguraciji isključen plugin za Editor sa kojim radite.

1. Pokušajte vidjeti da li je u Plugin Manageru uključen plugin vaše editor ekstenzije koju koristitie.
2. U konfiguraciji sajta (site - Global COnfiguration) provjerite koji je editor uključen.

Ukoliko ovo ne pomogne javite.

Pozdrav
Mess with the best die like the rest

Narednik

Riješeno Hvala na pomoći !
Bio isključen editor.
imam još jedno pitanje kako staviti ono na pola teksta (Više) da nebude tekst u nedogled ili je to samo kad ima više stupaca i redova , Hvala :pivo:

toniinformatika

Poštovani,

taj dio u editoru članka rješavate opcijom PRIJELOM gdje se onda na tom prijelomu daje ime nastavka i tako se tekst ne gomila u nedogled neko se skrati onoliko koliko mu Vi to odredite.

Za sve ostale informacije stojim na raspolganju.

S poštovanjem
Mess with the best die like the rest

Narednik

Možete malo pojasniti kako to napraviti (još učim rad na joomli) jer Vas nišam skužio HVALA

toniinformatika

Poštovani,

naime kada uđete u novi članak u Joomla! CMS sustavu imate opciju PRIJELOM (gdje hoćete staviti prijelom dođete enterom ispod tog teksta) i stisnete opciju prijelom, te Vam se tu onda pojavi dijaloški okvir koji Vas pita da unesete Naslov stranice (to je naslov prijeloma) i kada ste ga unjeli kasnije će Vam taj naslov biti na vrhu članka te se isti neće listati u nedogled.

I tako radite jedan dio po jedan dok ne završite uređivanje članka, a koliko prijeloma napravite toliko će te imat "podnaslova" u tom članku.

Za sva dodatna pitanja stojim Vam na raspolaganju.

S poštovanjem,
Antonio
Mess with the best die like the rest

Narednik

Taj dio sam skužio sa prijelomom ali mene interesira ona gumb više-read more, i oprostite što Vas gnjavim ali na taj način učim kad mi netko objasni sa voljom, Sve najbolje i puno uspjeha u novoj 2012 godini.

npr.
Nnnnnnnnnnnnnnnnn
Nnnnnnnnnnnnnnnn
Nnnnnnnnnnnnnnnnnnn
(više)

toniinformatika

Poštovani,

gumb "više" koristite kada želite nekomčlanku dati uvodni tekst tipa TEKST (opis nekog članka) pa gumb "više"sa tim ste gumbom završili taj opis (a nastavili ste pisati tekst) te će Vam se u popisu članaka prikazivati samo taj tekst do trena kad ste stisli gumb više, a klikom na više prikazivat će se naknadni tekst i ostatak iz tog članka.

U principu gumb "više" koristite kada nekom tekstu ili članku date uvod ili opis, a u nastavku istog nastavljate sa željenom temom.

Nadam se da je pomoglo.

S poštovanjem,

p.s. hvala na lijepim željama, također želim sve najbolje u Novoj 2012. godini
Mess with the best die like the rest