Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Joomla 2.5

Autor marko227, 23. Prosinac 2011, 10:03

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marko227

Jutros slučajno naišao na ovo http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=index
Je li netko od vas već to vidio, isprobao, testirao...??

Guardian

Nema baš puno smisla. Nijedan dodatak ne radi sa tim.

wooer

Pa dobro Guardian, možeš li ti nekada ovakve brzoplete izjave potkrijepiti nekim činjenicama ili samo imaš potrebu nešto napisati?

Treba li ponovno napominjati da su beta verzije isključivo za testiranja i prilagodbe dodataka kako bi korisnici imali što manje problema s pojavom finalne verzije? "Nema baš puno smisla." bi značilo da više na razvoju nije potrebno niti raditi. Beta je itekako poželjna i ima smisla da kasnije ne bi jaukali kako aplikacija ne radi.


FYI: Izlazak stabilne verzije Joomla 2.5 GA planiran je za 10. siječnja, a mjesec dana nakon toga 1.7 završava svoj životni ciklus.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Guardian

#3
Čovjek je sigurno pitao sa aspekta instaliranja i testiranja opcija, ne mijenjanja koda i programiranja.

:: edit by erik (Prijatelju, zašto vrijeđati bez povoda?)

marko227

#4
Da bi nešto testirao moraš to i instalirati, a to se odnosi i na popratne sadržaje.
Konkretno sam mislio na opcije samog CMS-a, prednosti, nedostaci, razlog zašto je verzija 2.5 a ne recimo 1.9 ili 2.2....

No budući da je krenulo u krivom smjeru odmah u startu, budem ja lokalno instalirao i sam provjerio.
Nema potrebe da spamate dalje..

oKRamxII

Da, kad je već to spomenuto, dobro je pitanje za nas malo manje upućenije u ovim trenucima, zašto se baš s 1.7 išlo na 2.5?

Mislim, kojom logikom se vode programeri :)? Bez razloga ili s razlogom je tako?

wooer

Dosta rasprava je bilo vezano uz te brojeve.
Stvar je takva da će ubuduće sve LTS verzije biti izdavane kao X.5
Imali smo joomlu 1.0, pa je uslijedila verzija 1.5, a sada ćemo imati verziju 2.5.
Ove verzije 1.6-1.7 možemo gledati i kao nekakve produkcijske beta/rc verzije nadolazeće joomle 2.5.
Ukratko, pravi nasljednik 1.5 verzije biti će verzija 2.5
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member