Problem sa izbisanim clancima

Autor flyman, 30. Studeni 2011, 18:12

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

flyman

Pozdrav,
danas sam naisao na jedan problem sa kojim se nisam do sada susretao. Naime danas sam skinuo sa servera jedan clanak koji sam bio objavio, ali sam se odlucio da ga izbacim sa stranice. To sam i uradio. Medjutim na moje iznenadjenje clanak se jos uvijek nalazi na stranici iako sam ga izbrisao sa servera. Ne znam kako da rijesim taj problem. Da li postoji mogucnost da se nepozeljni sadrzaj(clanak) skine sa servera preko FTP-a i u tome slucaju gje je smjestan (kako ga naci). Nadam se da ce neko moci da mi pomogne sa ovim problemom. Pozdrav

wooer

Ako nesto ne postoji jedini krivac moze biti cache
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

flyman

OK, hvala na savjetu, pogledati cu da li je tu greska.

flyman

Uradio sam kako si mi rekao ali problem nije rijesen. Saljem 2 slike na kojima se moze bolj vidjeti kako to izgleda u editoru i na staranici. Hvala.

ikiK

c-panel/phpmy admin/uđi u joomlinu bazu/tvoj prefix_content/ desno ti se nalazi lista članaka, nađi koji ti ne treba i promjeni mu polje state iz 1 u 0.

Makar ti se ovo ne bi smjelo deševat, ja i dalje sumnjam u cache, ne pada mi na pamet ništa drugo.
...

flyman


flyman

nisam uspio na nadjem to sto si mi opisao da uradim , da li mozes malo da mi pojasnis ako je moguce

ikiK

Citat: ikik  u 01. Prosinac 2011, 17:13
c-panel/phpmy admin/uđi u joomlinu bazu/tvoj prefix_content/ desno ti se nalazi lista članaka, nađi koji ti ne treba i promjeni mu polje state iz 1 u 0.
Na kojem si točno koraku od ovih zapeo?
...

flyman

nisam niguran da li da to uradim na serveru ili editoru. kao sto znas pocetnik ;)

ikiK

Znaš li ti što je to c-panel? I što je phpmyadmin? Imaš li ti to?
...

flyman

naravno da znam sta je contorol pannel i php

ikiK

Onda uđi u controll panel. Tamo nađi phpmyadmin za uređivanje baza. Unutar toga nađi bazu koju koristi tvoja joomla. Unutar te baze nađi _content i svoj članak, te promjeni stanje iz 1 u 0...
...