Joomla! 1.5.25 nema dijalektičkih znakova

Autor toniinformatika, 28. Studeni 2011, 16:32

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

toniinformatika

Poštovani,

od jučer imam jedan problem na Joomla! CMS sustavu, naime nemam dijalektičkih znakova te kad otvorim bilo koju kategoriju dobijem Error 500 (napominjem da je do jučer sve radilo bez greške).

Domena je bracnet.com.hr/bracnetold.

Skrinšot je u prilogu kako to izgleda.

Ako netko ima savjet ili je imao sličan problem molim info.

Srdačan pozdrav
Mess with the best die like the rest

wooer

Prvo rješenje koje mi pada na pamet bilo bi - 'Halo, hoster, kako zdravlje?'
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

toniinformatika

Pozdrav Woover,

naime hosting je moj (vlastita hosting firma) i mogu sa 100% sigurnošću reći da nije do hosting paketa, MYSQL-a, PHP admina i ostalih hosting usluga pošto ostalih 700-tinjak stranica radi bez ikakvih problema.

Naime, taj site je radio kao sat do nazad par dana kada je jednostavno samo promjenio dijalektičke znakove, savjet je na mjesu, ali pošto svi sajtovi rade bez greške, i unos novih članaka ima kvačice i redi kako spada mislim da do toga nije.

Možda još neki savjet.

Hvala
Mess with the best die like the rest

wooer

Pozdrav, kako zdravlje?

Šalu na stranu. Nešto je definitivno pogrešno u bazi jer se primjerice varijabla 'Više...' koja se povlači iz jezičnih datoteka uredno prikazuje, dok s druge strane u tekstovima starijih članaka 'š' zamjenjuje 'Å¡'.
Koliki god postotak sigurnošću da napišeš ja bih i dalje inzistirao da prekontroliraš da nije netko slučajno radio export/import pa time zeznuo podatke.

(Pst, dobar hoster uvijek ima backup baze, ali to nisi čuo od mene.)
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Renato

Imam jedno pitanje. Jesi ti možda radio kakav export članaka ili nešto slično?

toniinformatika

POštovani,

nažalost ;) nisam radio nikakav export većs amo import sa starog site-a i radilo je bez problema!
Mess with the best die like the rest

Renato

Citat: toniinformatika  u 06. Prosinac 2011, 11:28
POštovani,

nažalost ;) nisam radio nikakav export većs amo import sa starog site-a i radilo je bez problema!

Jel to bio neki tool (phoca) ili si to radio ručno. Daj malo više podataka?

wooer

Citat: toniinformatika  u 06. Prosinac 2011, 11:28
... nisam radio nikakav export većs amo import ...
Teško bi bilo napraviti import ako nije napravljen export (gdje god).
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

toniinformatika

Pozdrav,

export je napravljen na Linux OS hostignu (cPanel/whm, mysql) i prebačen na Windows OS (cPanel Enkompass, mysql) i radio je bez problema sa svim funkcijama. Međutim, nakon instalacije JomComment-a, točnije nakon nekih 5 dana svi č,ć,ž,đ znakovi su dobili neku čudnu simboličku zamjenu.

Napominjem, da svi novi postovi koji se unose rade normalonoi sa svim č,ć,ž,š,đ znakovima.

Srdačan pozdrav
Mess with the best die like the rest