robots.txt

Autor komir, 25. Studeni 2011, 11:42

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

komir

Zanima me da li ako želim da mi pretraživači čitaju  subfoldere imagesa ; promjer: /images/priroda
da li je dowoljno u robots.txt  staviti
allow /images/ pa on čita sve subfoldere ili moram svaki subfolder staviti posedbno allow /images/pririoda
Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting

Guardian

Napravi account na Webmaster Tools na Google. Tamo imaš lijepu opciju da ti olakša pravljenje robots.txt.
Što je zanimljivo vrlo drugačije bude nego to u Joomli na default. Taj od Joomle je star već godinama, a puno toga se promijenilo kako robots rade.

wooer

Osnovne direktive robots.txt datoteke nisu, niti ima potrebe da se mijenjaju u budućnosti.

Allow direktiva koristi se samo u slučaju da se eksplicitno želi premostiti već definirana Disallow direktiva za neki user-agent
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

miki

Citat:Zanima me da li ako želim da mi pretraživači čitaju  subfoldere imagesa ; promjer: /images/priroda
da li je dowoljno u robots.txt  staviti
Kod:
allow /images/
pa on čita sve subfoldere ili moram svaki subfolder staviti posedbno
Kod:
allow /images/pririoda
To ti je dovoljno za folder images I NEOPHODNO!
Ako staviš dopuštenje za jedan folder to se odnosi i na sve subfoldere u njemu, ako želiš izuzeti neki od subfoldera njih obavezno navodiš nakon dopuštenja nad folderom.

Inače ti ni jednu sliku neće uzeti u obzir.
Drugo dodatno što možeš napraviti jest poslati googlu sitemap za slike ako slike nisu uključene u standardni sitemap.

komir

Jedan još problemčić, u robot.txt dokumentu,na serveru, sam promjenio dopuštenja, no međutim, na webmasterima (Webmaster Tools - Health - Blocket URLs ) vidim da je još uvijek staro stanje?

Izrada web stranica Domidona IT
Prirodni vrcani  med
Profesionalni Hrvatski SSD Hosting