Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Pristup

Autor reikidojo, 06. Studeni 2011, 10:17

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

reikidojo

Dragi forumaši, trebao bih pomoć još jednom...

Predavač sam u školi i pokušavam posložiti stranicu na način da imam dvije vrste dozvola za korisnike. Prva vrsta su općeniti (public) acces članci. Druga vrsta su prošireni sadržaji za registrirane učenike. E sad trebao bih napraviti još jednu grupu kojoj bi mogli isključivo pristupiti polaznici odnosno učenici razreda.

Pokušavao sam na mnoge načine no svi članci su vidljivi i kod registriranih članova  i kod članova razreda. Pročitao sam mnoge tutorijalse al mi nekako  ne uspjeva.

Pa evo konkretno pitanje. Gdje točno moram postaviti tu novu grupu ( razred ) ? Dal pod registrirani kao children ili negdje drugdje....

Moram ovaj projekt završiti u narednih nekoliko dana a zapeo sam u nerazumijevanju...

Molim Vas za pomoć

karlovic

#1
kod Joomla! 1.5 ima unutar članka s desne strane >> Parametri Članka >> Pristupni nivo
tu staviš "Registrirani"

koja je Joomla! u pitanju?

reikidojo

1.7.2 - Za članak znam. Mučim se samo sa kreiranjem dozvola grupama. Neznam točno što odrediti u access level postavkama. Za sad sam samo kreirao nove korisničke grupe. Moram za njih napraviti novu kategoriju i u access levelu?

Sanda

#3
I ja otprilike radim isto.....za svaki razred sam otvorila

npr...

Pristupna razina 5.a razred
Grupa 5.a (nadređena grupa sam stavila Public)

I onda pristupnoj razini dodaš samo tu grupu (ja sam dodala još i superuser svakoj pristupnoj razini tako da članke vidim u frontu, pa ih mogu editirati ako mi je potrebno)
Nadam se da sam dobro shvatila što ti treba....
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.