Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Flash s lozinkom???

Autor tinaz, 02. Studeni 2011, 13:58

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tinaz

Pozdrav svima,
ovako željela bi u jednoj kartici menija objavit flash testove kojima se može pristupiti samo ako si ulogiran. Al ne da se skidaju, baš suprotno, da se mogu ispunjavat al ne i skinut.
Malo proučavam kako, al mi ništa dosad nije sinulo.

ikiK

#1
Ruku na srce, bilo tko s imalo znanja znat će skinut bilo koji flash na svoje računalo, jer flash da bi se uopće prikazao ionako mora biti skinut na računalu, "loading" flash slobodno prevedeš kao downloading... Ono što ti možeš napraviti je preko ftpa ih negdje posložit i preko wrappera ih ubacivat za prikaz, Ili po meni još bolje rješenje RokBox plug in za članke, pogledaj swf demo; http://demo.rockettheme.com/extensions/?extension=rokbox
Pristup stavkama namjestiš samo za registrirane.
...

tinaz

ispričavam se što sam temu krivo smjestila. malo prije sam skužila da je joomla 1.0, skinula sam http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/flash-management/366 a sad ne uspjevam potegnuti flash ni na media menager ni na module. Ne kužim?!?!  ::)
Molim neku dobru dušu da me prosvijetli :S

ikiK

#3
Prvo bi bilo lijepo da se definira termin "potegnuti" no što je tu je probat ću na pamet;
Nisam vidio joomlu 1.0 već dugo ali trebalo bi biti slično;
Administrator/Global Configuration/System/Media Settings pogledaj da li imaš negdje Legal Extensions (File Types) i  Legal MIME Types nađi u oba da li je na listi flash, ako nije dodaj.
Makar mislim da bi mogla i putem ftp-a dignut željeni flash na server te u spomenuti modul upisat relativnu putanju a ne ići preko media manager-a.
...

tinaz

potegnuti- uploadati(sry)

i dalje se borim s tim...joomla je na hrvatskom, i ništa mi nije baš slično 1.6 tako da se baš i ne snalazim :/

ikiK

#5
Nemoj se ljutit na mom odgovoru no nije ni tako različita, u globalnoj konfiguraciji (koja nije velika) imaš negdje ta dva reda u koja treba dodat na već postoječi niz exstenzija i flash.
Citat:Go to Site - > Global Configuration-> System
Now make sure that .swf option is included in the Legal Extensions (File Types) and Legal MIME Types. If not add .swf option to both the text boxes.
Test uploading. Problem Solved.
Jednostavnije nemogu objasnit.  U ostalom prebaci si jezik administracije na engleski ako će ti tako lakše bit.

A i ponudio sam ti i alternativu s ftp-om.
...


ikiK

A što se otvori kada klikneš na najgornji menu na Konfiguracija, odma pokraj Početak?
...

tinaz

Medija Menadžer/ Pregled/ Statistika/ Upravljanje smeća/ Upravljanje korisnicima

ikiK

Ne znam. Ako ti je hitno napravi mi jedan admin korisnički račun te mi pošalji na PM podatke pa ću ti to nač i sredit. Ako ne čekaj nekog ovdje tko se još snalazi u joomli 1.0.
Citat:Ili koristi FTP
...