Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Moderan dom

Autor zheeka, 01. Studeni 2011, 15:51

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zheeka

URL: www.moderandom.com
Predložak: JoomlaXTC Style Council
Korišteni dodatci: K2, uskoro Jomsocial i Mosetstree
Dodatno programiranje: yok
Ostale posebnosti: yok
Navedite bar dva specifična područja ili elementa u vezi kojih želite čuti savjet ili kritiku (npr. dizajn, kod, grafika, navigacija...): preglednost, intuitivnost, inače nisam pobornik tamnih sajteva, ali ovaj je nekako "pitao" crnu podlogu. Pretamno?
Dodatni kometari: /

sajt u suštini još nije gotov, tojest doveden je do stanja u kojem je "published" ali će se na njemu još raditi, npr. zaglavlje će biti promjenjeno, u desnom stupcu nisu još popaljeni svi sadržaji itd...
The Balkans produce more history then they can consume

Tom555

Po meni jako dobro, s opaskom da mi nikako nije "sjela" crna boja.
Mislim da u modernom domu crnilo nema prođu. Bolje bi za jako dobro napravljen web s odličnim fotografijama kakve ovdje vidim, puno bolje išle pastelne boje. Recimo, zelena je pun pogodak i daje svježinu.

ikiK

#2
Meni se sviđa. No možda bih probao malo eksperimentirat s nekim drugim pozadiniskim teksturama, nešto tipa crno/siva drvena tekstura koja bih možda više naglasila kontraks stranice i pozadine a i tematski bih se uklopila, (npr.). No teško je napamet reči. Kao što rekoh i ovako mi se sviđa.

Ps: Safari, osx:
Image adress: http://moderandom.com/images/stories/zaglavlja/logo-bottom-.png
...

zheeka

@ tom & ikik: mislim da ću se vratit na svjetlu podlogu, na početku je bila svjetlo siva, pa sam postepeno došao do ovog dizajna..
@ ikik: thnx, nisam bacio oko kroz safari, to je jedini "bug"?
The Balkans produce more history then they can consume

ikiK

Ima nešto i u onome što je tom555 rekao, no ja bash volim tamne stranice :D
Onolko koliko sam ja prešao stranicu samo sam to primjetio.
...

zheeka

Ma nije ni da ja baš nevolim tamne stranice, ali imam veliki problem kada pokušam sam prosurfati stranicu koja ima crnu podlogu i bijela slova - nakon godina provedenih pred kompom oči su mi u takvom stanju da nakon doslovno 1 minute čitanja bijelih slova na crnoj podlozi imam osjećaj kao da su mi se ta slova doslovno urezala u oči - kao kada se zabuljiš u sunce ili žarulju... Pa onda prema vlastitom iskustvu najčešće bježim od tamnih podloga, iako je na ovom sajtu praktički svako slovo crne boje na bijeloj ili sivoj podlozi.......psiha  :geek:
inače, po mom skromnom mišljenju, tamni/crni sajtevi mogu izgledati toliko elegantno i profinjeno, da sajt sa bilo kojom drugom bojom podloge može samo sanjati o tome..
The Balkans produce more history then they can consume

oKRamxII

Da, meni također puno više odgovaraju "mračnije" stranice, naprosto su puno ugodnije za oči...

Tom555

#7
Ne bih želio ovdje držati predavanja o percepciji boja, ali sam mišljenja da web stranica treba dočarati sadržaj kojega prenosi.
Dakako da su crna i tamnije varijante elegantne i profinjene i ima pregršta takvih stranica koje izgledaju prekrasno ali se bojim da moderan dom nikako ne može težiti tim bojama. Vidjeli ste negdje trgovinu namještajem u crno oličenu ili ste pak ovog vikenda bili kod najboljeg prijatelja koji vam se pohvalio crnim i sivim dnevnim boravkom? I za web stranicu, po meni, treba vrijediti isto "pravilo".

zheeka

evo, promjenjena pozadina  ;D probat ću još koju, al ova je za sad bolja od prošle
The Balkans produce more history then they can consume

Tom555

#9
Citat: zheeka  u 05. Studeni 2011, 14:11
evo, promjenjena pozadina  

Nije baš revolucionarna promjena. Probaj brodski pod zamjeniti svijetlijim laminatom.  ;D
Po meni je ovo puno ugodnije za takvu vrstu stranice... ali ne mora biti... (na brzinu sklepana slika u prilogu)
Doduše, problem je kada se stavi svjetlija pozadina, pozicije modula izgledaju kao blokovi, stranica nije kompaktna, pa bi u tom smislu valjalo smanjiti razmake.

zheeka

Citat: Tom555  u 05. Studeni 2011, 15:04
Nije baš revolucionarna promjena. Probaj brodski pod zamjeniti svijetlijim laminatom.  ;D

hehe, a jbg, laminat mi je lame  ;D

Evo ti onda revolucija, baci oko, al neće ostat ta podloga, imam drugu ideju......
The Balkans produce more history then they can consume

Tom555

Citat: zheeka  u 05. Studeni 2011, 15:32
baci oko...

Sad mi je opet prejaka podloga, dominira stranicom, bolje neka umiljatija varijanta.

zheeka

biće rješeno :D nego, jesi ovaj screenshot u fotošopu riješio ili...? jer ako nisi, onda nešto nevalja  ;D
The Balkans produce more history then they can consume

Tom555

Dakako, u Photoshopu!

zheeka

a dobro onda, one crne točkice i crtice na random mjestima su zbog magic wanda...?  ;D
The Balkans produce more history then they can consume