Dodavanje kategorija

Autor webstilus, 28. Listopad 2011, 15:54

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

webstilus

Ne znam je li ovo pravo mjesto, ali molim ako netko zna: Postoje sekcije na portalu. Unutar sekcija su kategorije. Dodam novu kategoriju - sve štima, ali na postove u toj kategoriji ne mogu se stavljati komentari, ne prikazuje se brojač posjeta.
Hvala!

Tom555

#1
To što se ne pokazuju komentari i klikovi nije do kategorija.
Za komentare moraš u postavkama komentar komponente urediti za koje kategorije će komentari biti objavljeni.
Klikove uređuješ u stavkama pod parametri komponente.

webstilus

Hvala puno! Komentari rade. Sad idem na drugi portal napraviti to isto. Molim još nešto: Gdje je zapravo, da tako kažem, "index"? Trebam, naime, staviti xclaim kod, ali se ne usudim isprobavati da nešto ne zabrljam.
I još jedno pitanje: na drugom portalu ne mogu nigdje u administratorskom sučelju pronaći JAsubmit komponentu Hvala još jednom na pomoći!

Tom555

Pretpostavljam da trebaš staviti dio koda u index predloška. Prije nego što uneseš novi kod, spremi stari index tako da imaš ako nešto pođe po zlu.
Ne znam da li na drugom portalu koristiš isto joomlu 1.7? Ta komponenta nije kompatibilna s tom verzijom.

wooer

Citat: Tom555  u 28. Listopad 2011, 19:42
Ne znam da li na drugom portalu koristiš isto joomlu 1.7?
Ne koristi on 1.7 jer ista nema strukturu članaka sa sekcijama kako navodi u prvom postu.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Tom555

U pravu si wooer.
Da, malo je nezgodno pratiti kada se otvori jedno pitanje pa unutar rasprave postavi još nekoliko potpitanja.

webstilus

Ne znam kakva su pravila, ali ako smijem to napisati, "drugi" portal je www.knjiznice.info, a "prvi" www.webstilus.net. Prvi je u jedinici, drugi 1.5 Joomla.
Dakle, u tom knjiznice.info nemam u administratorskom sucelju JaSubmit kao u prvom, ili ga ja ne vidim. Moram napomenuti da su mi drugi radili oba portala - ja samo znam koristiti administratorsko sucelje i zato se bojim dirati u osnovnu strukturu, jer ako nešto pođe po zlu, sve će mi se urušiti.
Ni u jednom ne znam gdje je "pravi index" u koji trebam ubaciti Xclaim kod.
Imam još jedno pitanje: u knjiznice.info imam editor koji ne omogućuje opciju odobravanja korisnicima automatsko objavljivanje na portalu, sto znači da svaki put moram ući u administratorsko sučelje i ručno odobriti svaki učitan članak. Postoji li možda ipak takva opcija i gdje je, ako jest? Hvala!