HITNO TREBAM Pomoć

Autor reikidojo, 23. Listopad 2011, 14:41

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

reikidojo

Molim VAs da ako znate da me uputite u pravom smjeru.

Jučer sam pokušavao posložiti nove user grupe i dozvole. Neznam dal sam nešto poklikao i kod sebe, al danas nemogu se logirati u admin panel. Veli mi da nisam ovlašten. Znadete li kako da to premostim? Imam pristup bazama podataka te sam jedini administrator na stranicama...

Onebeat

Citat: reikidojo  u 23. Listopad 2011, 14:41
Molim VAs da ako znate da me uputite u pravom smjeru.

Jučer sam pokušavao posložiti nove user grupe i dozvole. Neznam dal sam nešto poklikao i kod sebe, al danas nemogu se logirati u admin panel. Veli mi da nisam ovlašten. Znadete li kako da to premostim? Imam pristup bazama podataka te sam jedini administrator na stranicama...

Posalji pristupne podatke za stranicu i cpanel na PM pa mogu pogledat!
Truth will set you free

Onebeat

Citat: reikidojo  u 23. Listopad 2011, 14:41
Jučer sam pokušavao posložiti nove user grupe i dozvole. Neznam dal sam nešto poklikao i kod sebe, al danas nemogu se logirati u admin panel. Veli mi da nisam ovlašten. Znadete li kako da to premostim? Imam pristup bazama podataka te sam jedini administrator na stranicama...


Stavio si sebe u grupu xy a joomla ti gleda hierarhiju pa si tako prvo bio član grupe xy a onda superuser. Nemas potrebe se stavljat u više grupa kad si vlasnik svega i imas pristup svemu.

Kreiraj jos jednog backup usera sa ovlastima superadmina kako nebi sam sebe OPET zaključao!

I naravno pročitaj ovo prije svega ACL Joomla 1.7
Truth will set you free

reikidojo

Zahvaljujem se još jednom. A ovaj link sam tražio... Hvala

Onebeat

Citat: reikidojo  u 23. Listopad 2011, 15:48
Zahvaljujem se još jednom. A ovaj link sam tražio... Hvala

:pivo: ;D :pivo:
Truth will set you free

reikidojo

Evo obzirom da ovo ima veze sa mojom greškom, pitam ovdje.

Naime, još se uvijek pomalo koljem sa user grupama i dopuštenjima.

Imam 5 razina članstava.

1. Public
2. Registrirani
3. Premium
4. Team ( - ime za primjer )
5. Admin

Sada. Public i admin su ok. Ostale grupe bi trebale imati ovakav permission
1. Svi registrirani članovi nisu članovi premium grupe i nisu članovi team grupe
2. Članovi team grupe nisu članovi premium grupe, ali su članovi "registrirani" grupe
3. Članovi premium grupe su "registrirani" članovi sa pristupom premium sadržaju(grupi) i team grupi.

Kako da to posložim? Za sada mi ne uspjeva jer svi registrirani vide sve iako recimo u meni stavim postavku acces "premium grupa".

Proučavao sam članak iz posta prije pa mi sve sad još više izpremeteno po glavi

Za sada imam u postavkama User Groups ovakav niz

-Public
|-Manager
|-Registered
|-|-Autor
|-|-|-Editor
|-Premium
|-Team
|-Super User

Pokušavam odrediti dozvole tko može pristupiti čemu kroz menije i članke.