aktiviranje pogrešnog plugina-riješeno

Autor poštar, 18. Listopad 2011, 12:39

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

poštar

Napravi sam update na 1.5.23 nakon toga sam napravio enable  jAuthtoolsSync plugin-a i pristup stranici je u potpunosti
onemogućen. Nemam pristup niti na admin panel.Kako riješiti problem ?
Joomla se vrti na kućnom serveru koji nije dostupan sa neta.
Kako pristupiti do sajta i isključiti navedeni plugin da ne pravi probleme ?
9A3OA - vrw-postar

ikiK

Logiraj se u phpmyadmin - nađi joomlinu bazu - pa nađi jos_plugins (ako ti je prefix jos) - uđi u popis i nađi željeni plugin - klikni edit - nađi red published - umjesto 1 stavi 0 - spremi izađi i to je to.
...

poštar

#2
Jesam napravio upravo to i problem je riješen.Zahvaljujem.   :vino:

Nego kad si već tu reci da li imaš kakvog iskustva sa komponentom Community Polls 1.5.23.Imam nekih problema oko nje.
9A3OA - vrw-postar

ikiK

Imam ju instalirano 1.5.29 ali sam vrlo malo na njoj radio na tom sajtu. No svejedno probaj pitat možda ti se posreći.
...

poštar

Heh,da ja barem imam tu vrziju onda možda nebi bilo problema,ali imam 1.5.23 i upgrade na 1.5.24 ali u paketu nedostaje
plugin sh404 , vjerojatno to pravi problem jer nemogu instalirati neke ext_sh404sef_communitypolls,a možda to nedostaje.
Naime kod dodavanja nove ankete jednostavno se ništa ne dogodi.Ne pojavljuje se u aprovalu.
Vjerojatno bi reinstalacija na 1.5.29 verziju riješila problem ali ju nemam.
9A3OA - vrw-postar

ikiK

sh404sef je seo/sef komponenta za joomlu. I ti plug inovi o kojima pričaš se nemogu instalirat preko joomla instalacije već preko same komponente. Da li uopće imaš tu komponentu na tom sajtu jer ako nemaš niti ti ne trebaju ti pluginovi onda.

Da li nove pollove pokušavaš dodati preko frontenda ili backenda?
Koje seo sef opcije imaš uključene?
Jesi li odmah nakon pokušaja dodavanja pogledao server error log?
...

poštar

Imam te komponente gore,jer sam ih instalirao misleći da će se stvar popraviti ali sve je gore.
Jedan kolega je neke stvari riješio jer od samog početka nije to sve skupa radilo kako treba,sad mu se više neda sa ti me
igrati a neću niti tebe zamarati dok ne nabavim tu verziju pa ću onda vidjeti kako radi.
taman je on riješio jedan problem a onda se pojavi drugi tako redom,očito taj paket koja ja imam nije ok.
9A3OA - vrw-postar

ikiK

#7
Ne bih htio nikakve dijagnoze postavljat :)

Poz.
...

poštar

hvala na pomoći još jednom.
Pozz.
9A3OA - vrw-postar

poštar

Problem je riješen tako da sam reinstalirao na staru verziju 1.5.9 i sad sve radi ko urica.
9A3OA - vrw-postar

poštar

Zapravo vodom da nije , evo privitka da viš kakvu javlja grešku kad se klikne na glasanje
9A3OA - vrw-postar

poštar

Problem je riješen uz pomoć ikik -a i nakon testiranja ustanovio sam da stvar radi pod uvjetom da se plugin JCH_Optimize ISKLJUČI.
ikik je ponudio i link na kojem fino piše što sve taj plugin radi .
http://sourceforge.net/apps/trac/jch-optimize/wiki/HowThePluginWorks
9A3OA - vrw-postar