Kopiranje portala sa servera na localhost

Autor mrvirus, 15. Listopad 2011, 22:02

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

mrvirus

ukratko. imam portal koji je u kompletu rađen online. želio bih ga iskopirati na PC kako bih mogao isprobavati razne druge opcije. na koji način da to napravim, a da mi ostane pozicija modula tako kako su na serveru. hvala  

Onebeat

Citat: mrvirus  u 15. Listopad 2011, 22:02
ukratko. imam portal koji je u kompletu rađen online. želio bih ga iskopirati na PC kako bih mogao isprobavati razne druge opcije. na koji način da to napravim, a da mi ostane pozicija modula tako kako su na serveru. hvala  

Za vesele hakere ;D

Pogledaj prvo ovo: Find me a onda u šumi postova pogledaj ovo Klik


Truth will set you free

mrvirus

bojim se da je došlo do krive interpretacije mog pitanja. još jednom konkretno: želim www.veselihackeri.com migrirati u kompletu na localhost svog računala...

karlovic

Dakle radiš istu stvar kao kada site radiš na localhost pa trebaš onda prebaciti sve na neki online zakupljen host/server
prvi (pitanje) i drugi (odgovor) post čitaj i to je to
http://forum.joomla.hr/index.php?topic=558.0
Citat: erik  u 12. Ožujak 2011, 18:17
Dobrodošao conecto!

Sada još samo otvori datoteku configuration.php i ispravi putanje i podatke baze da odgovaraju onima sa servera.

toniinformatika

Poštovani,

evo par kolega je dalo odgovore, a ja ću Vam pokušati objasniti postupak pobliže.

Naime, na Vašems erveru na kojem se sad željena stranica hosta trebalo bi skinuti public_html (ponekad se ovo zove i www folder) datoteku koja sadrži cjelokupni sadržaj web-a.

Nakon toga, na istom serveru trebalo bi se putem PHPmyAdmin-a spojit na mysql i skinuti mysql bazu podataka koja odgovara tom siteu, te je što se tiče prikupljanja potrebnih podataka to to.

Nakon toga, na nekom localhost serveru (lokalni pc ili nešto drugo) trebalo bi instalirati neki od programa koji pokreću php i mysql (wamp, xampp...).

Nakon instalacije spomenutih programa trebalo bi site koji smo prethodno skinuli sa domene raspakirati i smjestiti u odgovarajući folder na pcu (localnom, obično wwwroot/site) te kreirati novu mysql bazu podataka, u koju sad treba onu mysql bazu (tablice i putanje) importati u nju kako bi se svi podaci ukodirali u novu bazu.

Kada je sav taj postupak gotov, treba u configuration.php datoteci Joomla! sustava promjeniti ime korisnika baze, šifru baze i naziv baze kako bi stranica došla online.

To je to stranica bi sada trebala biti vidljiva na računalu pozivanjem putanje localhost/ime_sajta/

Nadam se da je pomoglo.

S poštovanjem,
Mess with the best die like the rest