Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

administracija

Autor zabok, 04. Listopad 2011, 06:41

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zabok

Pitanje?

Napravio sam sajt u joomli 1.5 i ja kao administrator imam sve ovlasti beckenda i fronteda,sad bi htio da si vlasnik domene uređuje sam sebi sajt,ali osim upload fotki on nemože uređivati recimo sadržaj,dakle nemože dodavati članke.To mi je malo čudno,koja je fora u tome?
Dakle što bi on trebao napraviti da si može sve sam uređivati,malo mi je čudno da može na pass ulaziti i stavljati fotografije,a članke ne.
Fishing Club Zagorje

karlovic

Minimalni nivo korisnika za Medija Menadžer ne mora se poklapati sa ovlastima uređivanja i/ili dodavanja članaka.
Ograniči Upload ukoliko je označeno sa "Da" tada su svi ispod razine "Menadžera" ograničeni na upload slika.
Koji si mu status dodjelio? Stavi mu bar status "Administrator" i imat će sve ovlasti no ... ne baš sve kao "Super Administrator" što si ti predpostavljam.

zabok

Citat: karlovic  u 04. Listopad 2011, 08:43
Minimalni nivo korisnika za Medija Menadžer ne mora se poklapati sa ovlastima uređivanja i/ili dodavanja članaka.
Ograniči Upload ukoliko je označeno sa "Da" tada su svi ispod razine "Menadžera" ograničeni na upload slika.
Koji si mu status dodjelio? Stavi mu bar status "Administrator" i imat će sve ovlasti no ... ne baš sve kao "Super Administrator" što si ti predpostavljam.

Ima status super administratora kao i ja..........zato mi i nije jasno!
Da nema možda on kakva ograničenja na kompu...............neznam više što da učinim!?
Fishing Club Zagorje

karlovic

Logiraj se na njegov acc pa ćeš odmah vidjet ako tebi bude drugačije. Iako čisto sumnjam, ali vrijedi i to probati pa da svi to vidimo/pročitamo.

zabok

Citat: karlovic  u 04. Listopad 2011, 15:35
Logiraj se na njegov acc pa ćeš odmah vidjet ako tebi bude drugačije. Iako čisto sumnjam, ali vrijedi i to probati pa da svi to vidimo/pročitamo.

Ja sam se logirao na njegov pass i ja mogu normalno raditi i dalje preko njegovog passa.........

Znači da malo pojasnim pobliže...........ja sam iz Zaboka,on iz Zagreba,zamolio me da mu napravim stranicu.Učinjeno.Postavio sam sve kako je htio.
Sad bi on nadopunjavao sa člancima,ali dešava se da kad postavi sve parametre članka i kad treba to spremit,tada mu neće spremiti taj članak,a meni sa njegovim i sa svojim passom hoće............dakle nemože spremiti članak,odnosno objaviti ga,a fotke u galeriju bez brige stavlja preko svojeg passa..........

Hebame vrag ako znam u čemu je štos.........
Fishing Club Zagorje

Onebeat

Citat: zabok  u 04. Listopad 2011, 18:28
Hebame vrag ako znam u čemu je štos.........

Jel mi pricamo o dodavanju vijesti kroz joomla content ili nekom CCK?
Truth will set you free

karlovic

Reci mu da mu za sitne novce mogu online pojasniti kako se popunjavaju sadržaji.  :D
A što da više napišem ja ili itko? Nema veze da li si ti iz Pariza ili Sračinca kraj Varaždina kad bi to imalo veze ... kako bi to ipak izgledalo o tome ne mogu maštati više ni stogodišnjaci jer im je nepojmljivo tako nešto.
Zaključak: nešto ti taj user krivo radi pogledaj ako ručno popunjava koliko je podešeno na Session Postavkama? Možda ne razumije pa ga izbaci a ne zna ti dobro pojasniti gdje i u čemu je problem.

zabok

Znao sam da će to krenuti upravo ovako..................dakle ponavlja se stari forum,hebanje mame početnicima kroz naplatu i nedovoljna volja onih koji znaju za pomoć............pitao jesam,odgovor nisam dobio uz dužno poštovanje prema svima Vama,ali brate mili,čemu forum onda........ajmo otvorite neku donaciju,pa ćemo Vam slat pare..........
Sve svoje stranice sam napravio besplatno uz veliki entuzijazam i prijateljstvo,nikad nisam nikome ništa naplaćivao,ubijam vrijeme na joomli čisto iz zadovoljstva,a ne iz koristoljublja............ajde molim te!
Fishing Club Zagorje

karlovic

#8
Čovjeće daj se ohladi malo. Zaključili smo da oko Joomla! stranice i softvera sve radi. Pa što sad očekuješ da skoknem u Zagreb na tjedan dana kako bi tvojim korisnicima davao instrukcije kako popuniti sadržaj jer si se ti registrirao na Joomla forum?
Uostalom moj sarkizam ne moraš razumjeti, malo manje misli na novce i šročitaj cijeli post koji je za tvoj acc s moje strane i zadnji. Onebeat ti je postavio dodatno pitanje ali ga nisi vidio jer samo razmišljaš o novcima.
Citat: karlovic  u 04. Listopad 2011, 19:14
Zaključak: nešto ti taj user krivo radi pogledaj ako ručno popunjava koliko je podešeno na Session Postavkama? Možda ne razumije pa ga izbaci a ne zna ti dobro pojasniti gdje i u čemu je problem.

wooer

A možda ne bi bilo loše da proba s nekim drugim browserom.?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

zabok

Citat: karlovic  u 04. Listopad 2011, 19:14
Reci mu da mu za sitne novce mogu online pojasniti kako se popunjavaju sadržaji.  :D
A što da više napišem ja ili itko? Nema veze da li si ti iz Pariza ili Sračinca kraj Varaždina kad bi to imalo veze ... kako bi to ipak izgledalo o tome ne mogu maštati više ni stogodišnjaci jer im je nepojmljivo tako nešto.
Zaključak: nešto ti taj user krivo radi pogledaj ako ručno popunjava koliko je podešeno na Session Postavkama? Možda ne razumije pa ga izbaci a ne zna ti dobro pojasniti gdje i u čemu je problem.

Pa zar nebi bilo logično da se on na moj pass bez brige logira i uređuje................bez obzira što ja izbacim njegov acc!?

Nemojte me krivo shvatit,ali takav sam dojam stekao...............na starom forumu takve su se stvari riješavale samo za novce!
Oprostite ako griješim,ali znaju to mnogi članovi ovdje!
Fishing Club Zagorje

Onebeat

Citat: Onebeat  u 04. Listopad 2011, 18:43
Citat: zabok  u 04. Listopad 2011, 18:28
Hebame vrag ako znam u čemu je štos.........

Jel mi pricamo o dodavanju vijesti kroz joomla content ili nekom CCK?

Jel sada ja mogu odgovor na moje pitanje?

Truth will set you free

ikiK

Otvori nekom s ovog topica isti takav acc kao i taj od tvojeg kolege ili čak prosljedi log in podatke od njega nekome s ove teme (pa mu kasnije promjeni pass). Ako sve radi do tvoga kolege je. Ako ne možemo dalje nastavit...

Možda nađeš tu čak nekoga tko će besplatno to isprobat...

U među vremenu neka proba i s drugim browserom kao što je wooer rekao.
...

zabok

#13
Citat: ikik  u 05. Listopad 2011, 09:52
Otvori nekom s ovog topica isti takav acc kao i taj od tvojeg kolege ili čak prosljedi log in podatke od njega nekome s ove teme (pa mu kasnije promjeni pass). Ako sve radi do tvoga kolege je. Ako ne možemo dalje nastavit...

Možda nađeš tu čak nekoga tko će besplatno to isprobat...

U među vremenu neka proba i s drugim browserom kao što je wooer rekao.


Malo sam podebljao ono o čemu pričam prije dva posta(tako da se neki ne nađu uvrijeđeni,ali naprosto to je stvarnost koja se i dalje provlači iz foruma na forum),...................................nadalje razmišljao sam o tome,najprije ću mu reći da promijeni browser,a tada ako ne uspije,nek mi netko ovdje pokaže volju i ja ću mu proslijedit podatke za logiranje,pa da probamo...........
Fishing Club Zagorje

zabok

Citat: Onebeat  u 05. Listopad 2011, 09:51
Citat: Onebeat  u 04. Listopad 2011, 18:43
Citat: zabok  u 04. Listopad 2011, 18:28
Hebame vrag ako znam u čemu je štos.........

Jel mi pricamo o dodavanju vijesti kroz joomla content ili nekom CCK?

Jel sada ja mogu odgovor na moje pitanje?



cck
Fishing Club Zagorje