Različiti prikazi stranice u različitim web preglednicima

Autor Ivana, 02. Listopad 2011, 08:05

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Ivana

Primijetila sam da u različitim web preglednicima imam različit prikaz jedne te iste stranice. Recimo u Mozilli je sve ok, a ako se stranica pregledava u IE tada mi se pokaže naslov članka ali ne i tekst ili su slike i tekst različito razmješteni. U čemu je problem? Hvala

karlovic


Ivana

Promijenila sam predložak ali problem je isti. Ako je problem u pregledniku kako riješiti to?

Hvala

wooer

Moja prva ideja je da si tekstove članaka unosila kao copy/paste direktno iz word-a.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

Guardian

Jesi nešto ručno mijenjala na template ? Malo informacija daješ. Nisi napisala ni koja je IE verzija.
Jesu templates od istog developera ?

Inače ako si se igrala sa Developer tools u IE mora ti document i browser mode biti stavljeni na istu verziju. I nikako Quirks mode. Tako ti nijednu stranicu neće pokazati ispravno.

karlovic

Citat: wooer  u 03. Listopad 2011, 16:49
Moja prva ideja je da si tekstove članaka unosila kao copy/paste direktno iz word-a.
Da tu se vrlo često griješi, no sa malo informacija, bez linka ili nečeg konkretnijeg može se samo igrati igrica "Pogodi Što Je To Mojoj Joomli".

Ivana

Lijep pozdrav!
Promijenila sam nekoliko predložaka no problem ostaje. Zasad nisam ništa dirala u kodu.
Istina, tekstove sam prvo kopirala iz MS Worda ali sam sada očistila sva oblikovanja i umetala potpuno nove članke.
Dakle u Google Chrome pregledniku i Mozilli Firefox svi članci su vidljivi, a u IE  (kod mene konkretno IE8) se ne vidi članak na naslovnici, dostava i uvjeti kupnje u Trgovina. Isprobala sam sa različitih računala i različitih verzija web preglednika ali problem uvijek isti.
Poveznica: http://www.internet-kupnja.hr/

Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

wooer

Evo učitavam naslovnicu i odmah primjećujem da ima još zaostataka iz worda.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

ikiK

Citat:Internet kupnja</div>
<table class="blog" cellpadding="0" cellspacing="0">
<tr>
   <td valign="top">
               <div>
      
<table class="contentpaneopen">




<tr>
<td valign="top" colspan="2">
<p><!--[if gte mso 9]><xml> <o:OfficeDocumentSettings> <o:AllowPNG /> </o:OfficeDocumentSettings> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:TrackMoves /> <w:TrackFormatting /> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning /> <w:ValidateAgainstSchemas /> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent>

brdo redova koda...

height:115%;    mso-pagination:widow-orphan;    font-size:11.0pt;    font-family:"Calibri","sans-serif";    mso-ascii-font-family:Calibri;    mso-ascii-theme-font:minor-latin;    mso-hansi-font-family:Calibri;    mso-hansi-theme-font:minor-latin;    mso-bidi-font-family:"Times New Roman";    mso-bidi-theme-font:minor-bidi;    mso-fareast-language:EN-US;} --> <!--[endif] --></p>
<p class="caption" style="text-align: justify; line-height: normal;">Zaobiđite nepregledne redove, gužve i uzaludna čekanja u trgovačkim centirma. Svoje dragocjeno vrijeme provedite sa svojim najbližima, a svakodnevne poslove kupovanja namirnica obavite brzo i efikasno uz Internet kupnju. Pružite priliku modernom načinu života, dopustite da tehnologija radi za Vas.</p>
<p class="caption" style="text-align: justify; line-height: normal;">Internet kupnja za svoje kupce bira samo proizvode provjerene kvalitete, a naši standardizirani poslovni procesi nam omogućavaju da kupcima osiguramo konkurentne cijene, kvalitetnu robu i uslugu. Zato ne oklijevajte! Zakoračite u internet dućan! Plaćanje naručene robe vršite bez ikakvog rizika tek prilikom njena preuzimanja stoga naručite sve što Vam treba još danas!</p>
<p class="caption" style="text-align: justify; line-height: normal;"> </p>
<p class="caption" style="text-align: right; line-height: normal;">Vaša Internet kupnja</p></td>
</tr>
Kao što je wooer i rekao ima zaostataka i to brdo, dovoljno je pogledati source kod...
Kopiraj dotični tekst u npr notpad ili nešto slično što će odma ubit oblikovanja i nakn toga iz njega u joomlu. To obično riješi problem. Sadašnji članak odi na html edit i sve obiriši, nakon toga dodaj očiščenu verziju.. Ili jednostavno napravi novi...

Makar u safariju isto dobro prikazuje sve...
...

karlovic

Tako je i da se razumijemo "Remove formatting" u editoru neće bar ne uvijek komplet očistiti kod. Ako treba copy paste se radi preko Notepada ili koristiti tipku na dnu "Uključi / isključi editor"