Može li brže?

Autor reikidojo, 29. Rujan 2011, 12:15

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

reikidojo

Nekako mi se čini da je joomla dosta sporija. Ima tu nešto u postavkama da je ubrza?

Isto dosta vidim error poruka kod kretanje kroz izbornika. Najčešće ono 30 sec timeout. Kako da se to razdoblje produži. Nije mi baš fora da mi ljudi nemogu otvoriti stranicu....

E da, Radi prijevod 1.7 na 1.7.1?


wooer

1.7 ne postoji kao verzija

1.7.1 prijevod bi trebao raditi i na 1.7.0 ali ne vidim razloga zašto ne napraviti upgrade na aktualnu verziju.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

reikidojo

Zato jer ja imam hosting kod Goddady-a a oni imaju neke svoje sigurnosne zavrzlame pa ručno nemogu ništa. Jedino čekati da gospoda stave svoj službeni update

wooer

Zar nemaš za preuzeti novu verziju u izborniku Extensions -> Extension Manager -> tab Update -> ikonica Find Updates ?
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Documentation & Translation Team Member

reikidojo

#4
Ne radi mi. Prekine mi proces nakon nekog vremena. Probao sam više puta.

E da još nešto pitam.

Imao sam na prijašnjim stranicama uslugu Live chat. Sad sam to stavio u joomlu u custom html al mi sad ne radi. Treba za takve kodove nekakva druga procedura?
Možete vdjeti kako to izgleda na www.reiki-dojo.net
ispod je link koji sam sad učitao sa stare stranice
http://www.reiki-dojo.net/chat/index.html

karlovic

#5
Citat: reikidojo  u 29. Rujan 2011, 12:33

Imao sam na prijašnjim stranicama uslugu Live chat. Sad sam to stavio u joomlu u custom html al mi sad ne radi. Treba za takve kodove nekakva druga procedura?
Ako si ubacivao kod iframe ili embed u custom modul ubaci ga bez editora, ali ne da ga isključiš dolje kod ispod nego u postavkama korisničkog računa. Nakon spremanja svaki puta kada otvaraš, bude li potrebe, isti otvaraj ga ponovno bez editora.
Sama brzina Joomla! webaovisi što si sve "upregnuo da vuče. Kojekakvi moduli (vrllo često nepotrebni) mogu usporiti učitanje, u Joomla! kao i svugdje dakle.

marko227

Za live chat odnosno support, ja koristim www.zopim.com
Jako je jednostavan, a klijent na svoj web instaliraš u obliku plugina.

reikidojo

Znam da brzina ovisi o tome koliko toga imam gore, al da mi admin sučelje i stranicu otvara više od minute to me malo več iritira. Danas mi uopšte ne otvara.  Javlja mi 500 internel server error. Što god da to znači...
Da ne kažem da nemogu ni nadogradnju napraviti. Več sam tri puta reinstalirao joomlu. Žalim lovu za komercijalne extenzije koje nemogu ni instalirati....

Što se LIve chata tiče, koristim Livezillu i ok mi je, i to sam uspio riješiti ekstenzijom.

Hvala vam na vašem vremenu



Citat: karlovic  u 02. Listopad 2011, 08:22
Citat: reikidojo  u 29. Rujan 2011, 12:33

Imao sam na prijašnjim stranicama uslugu Live chat. Sad sam to stavio u joomlu u custom html al mi sad ne radi. Treba za takve kodove nekakva druga procedura?
Ako si ubacivao kod iframe ili embed u custom modul ubaci ga bez editora, ali ne da ga isključiš dolje kod ispod nego u postavkama korisničkog računa. Nakon spremanja svaki puta kada otvaraš, bude li potrebe, isti otvaraj ga ponovno bez editora.
Sama brzina Joomla! webaovisi što si sve "upregnuo da vuče. Kojekakvi moduli (vrllo često nepotrebni) mogu usporiti učitanje, u Joomla! kao i svugdje dakle.

Guardian

#8
Istih sam problema imao. Na localhost podigao time dobro, samo da mogu ući na install/uninstall. Ne znam kako to riješiti na live serveru. Očito 1.7 ima nekih problema sa tim execution times.

Stavi na 120 sekundi u php.ini datoteci. Kažu da Goddady restarta svoje servere svaki dan iza ponoći, US time.
Ili mislim bar da imaju neki cron koji ima javi da je netko ažurirao php.ini, pa samo onda restartaju server.

reikidojo

Guardian, mislim da nemam php.ini datoteku. Možda jer sam na windows hosting planu?. Jel bi što promjenilo da sam na linuxu? Btw. sad sam probao staviti joomlu na besplatan server. Sve bilo gotovo sa svim extenzijama za 15 minuta. Na godaddy-u mi za to isto trebalo više od 5 sati.

Ipošto tamo nemogu instalirati 1.7.1 što mi je raditi da to , kako je neko ovdje rekao, pregazim ručno? Jel dovoljno samo prekopirati datoteke???

ikiK

Apropo: php.ini datoteka je kod večine hostera skrievena od korisnika paketa. Primjene se moraju tražiti od hostera i u dogovoru s njime.
...

Guardian

Citat: reikidojo  u 03. Listopad 2011, 21:05
Guardian, mislim da nemam php.ini datoteku. Možda jer sam na windows hosting planu?. Jel bi što promjenilo da sam na linuxu? Btw. sad sam probao staviti joomlu na besplatan server. Sve bilo gotovo sa svim extenzijama za 15 minuta. Na godaddy-u mi za to isto trebalo više od 5 sati.

Ipošto tamo nemogu instalirati 1.7.1 što mi je raditi da to , kako je neko ovdje rekao, pregazim ručno? Jel dovoljno samo prekopirati datoteke???
Ne znam. Vidio sam na Joomla forumu da ovi na tom hostingu mogu staviti php.ini za svoj dio negdje u root. Ne ide automatski, vlasnik mora restartati server.
Ne znam kako ide za Windows server.