Deinstalacija pluginova - RIJEŠENO

Autor Sanda, 27. Rujan 2011, 08:28

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Sanda

Konačno mi sve radi na webu nakon migracije na 1.7 ali su zaostali neki pluginovi koje ne mogu deinstalirati jer se pojavi ovo

Deinstalacija plugina: Polje mape je prazno, nije moguće brisanje datoteka

Kako ručno maknuti takve stvari iz liste....??
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

karlovic

takva ti se greška javlja kada baza ima modul, komponentu ili plugin u sebi a u rot-u zbog prebacivanja na drugi server (primjerice) ili pada ili nečeg već nema.
Tada joomla nema što brisati, treba staviti preko ftp-a prvo to što fali (nekad i u admin djelu također) pa tek onda pristupiti deinstalaciji.
ILI
ako znaš obrišeš to te tablice (samo te) unutar baze podataka

Sanda

Citat: karlovic  u 27. Rujan 2011, 13:58
takva ti se greška javlja kada baza ima modul, komponentu ili plugin u sebi a u rot-u zbog prebacivanja na drugi server (primjerice) ili pada ili nečeg već nema.
Tada joomla nema što brisati, treba staviti preko ftp-a prvo to što fali (nekad i u admin djelu također) pa tek onda pristupiti deinstalaciji.
ILI
ako znaš obrišeš to te tablice (samo te) unutar baze podataka

ma da nakon migracije s 1.5 na 1.7 npr docman ne radi i htjela bih ga maknuti da se uopće ne prikazuje ni u popisu komponenata ni modula ni pluginova...preko ftp-a je sve obrisano
E sad nisam baš s tablicama totalno na ti...mislim bojim se da ne maknem nešto što je potrebno, ali koliko vidim da većina tablica ima prefiks
j17_

a postoje i tablice sa prefiksom

jos_

jesu li to možda tablice od jommle 1.5 i da li njih slobodno obrišrem?
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

karlovic

#3
ako se preko FTP-a obriše joomla još uvijek prikazuje da je komponenta, modul ili plugin instaliran jer unutar baze postoje tablice. Nema većina tablica unutar baze prefiks nego sve
ako nije mijenjan prefiks od 1.5 je: jos_
Kada ste pokrenuli instalaciju joomle 1,6 s prefiksom "jos" sve vaše stare tablice 1,5 su preimenovane i sada su iste s prefiksom "bak" (ako niste sami mijenjali)
ovdje imate nešto malo o prefiksu tablica
http://wiki.joomla.hr/Promjena_prefiksa_Joomla_tablica
ako ste prešli na 1.7 od 1.5 slobodno obrišete sve obavezno raditi backup i baze i datoteka prije svega pa tako i prije brisanja koje ne možete kasnije vratiti  ;)
primjer čak i ako obrišete ove ispod navedene koje su sastavni dio joomle ona će raditi i dalje ali imate problem sa bannerima i njihovim prikazom ili postavljanjem pa ako ih obrišete morate iste staviti natrag
jos_banners
jos_banner_clients
jos_banner_tracks
dakle to je sastavni dio joomle a ovo ispod ne to je tablica dodatka koji je naknadno instaliran (plugin)
jos_youtubegallery
ako isti obrišemo preko FTP-a joomla ga prepoznaje jer postoji u bazi pa moramo onda i u bazi brisati ALI svakako je bolje ako ne znate što radite vratiti preko FTP-a obrisano i nepotrebne dodatke brisati iz administracije

Sanda

#4
Ok obrisala sam sve twablice s jos_ prefiksom, sve radi, budem nekako probala
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

Sanda

Inače na 1.5 je to šljakalo obrisala tablice i nestalo je iz liste...
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

karlovic

Citat: karlovic  u 27. Rujan 2011, 13:58
staviti preko ftp-a prvo to što fali (nekad i u admin djelu također) pa tek onda pristupiti deinstalaciji.
a ovo?

Sanda

Eto našla sam riješenje za ovaj problem.....pa ako nekometreba....

U phpmyadmin nađete tablicu

tableprefix_extensions

i tamo obrišete i sve što vam ne treba..... :)
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

karlovic

Also dakle, pa se vratimo nekoliko postova iznad ....
Citat: karlovic  u 27. Rujan 2011, 17:55
ako se preko FTP-a obriše joomla još uvijek prikazuje da je komponenta, modul ili plugin instaliran jer unutar baze postoje tablice. Nema većina tablica unutar baze prefiks nego sve
ako nije mijenjan prefiks od 1.5 je: jos_
................................
ako isti obrišemo preko FTP-a joomla ga prepoznaje jer postoji u bazi pa moramo onda i u bazi brisati ALI svakako je bolje ako ne znate što radite vratiti preko FTP-a obrisano i nepotrebne dodatke brisati iz administracije

Sanda

da ali nije dovoljno izbrisati samo tablice od komponente nego i iz te **_extensions jer se tek onda prestanu prikazivati u joomli
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.

karlovic

Pa naravno to se podrazumijeva, briše se dakle SVE (a ne dio ili pola) ono iz baze što je vezano uz to . Ja nisam ulazio u debatu koja komponenta ili što je višak (bilo obrisano) nego način / moguće rješenje problema.  ;)

Sanda

Ok...samo ja nisam znala gdje naći taj popis....nije bilo precizirano u kojoj točno tablici to treba pobrisati, jer nisam niti informatičar ni programer, pa sam brisala samo tablice koje su se vidjele...a laiku kao ja to je trebalo "nacrtati", a ne samo okvirno reći, no nema veze, hvala svima koji su pokušali pomoći, bitno je da sam se riješila svega bespotrebnog od stare joomle...
Ako vam ide suviše lako, pogledajte bolje, možda vam ide nizbrdo.