Novosti:

Aktualne Joomla! verzije: 3.10.11 i 4.2.6

Main Menu

Joomla vs Drupal vs Wordpress

Autor Guardian, 22. Rujan 2011, 16:19

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Guardian

Evo da malo dignem temu.

Ovaj kaos u Joomla zajednici i problematika sa lošim support će me definitivno otjerati da pređem na Drupal.

Hebeš se tako dugo vremena sa K2 i oni samo izbrišu stari support forum. Masa tweaks i tips nestala jednostavno.
Srećom kao da sam znao pa sam neke tweaks pohranio u jednu datoteku kod sebe. Ali ni blizu dovoljno.

oKRamxII

#16
Citat: Guardian  u 19. Travanj 2012, 21:24
Evo da malo dignem temu.

Ovaj kaos u Joomla zajednici i problematika sa lošim support će me definitivno otjerati da pređem na Drupal.

Hebeš se tako dugo vremena sa K2 i oni samo izbrišu stari support forum. Masa tweaks i tips nestala jednostavno.
Srećom kao da sam znao pa sam neke tweaks pohranio u jednu datoteku kod sebe. Ali ni blizu dovoljno.

To su zbrisali jer je kao "istekao" lifetime 1.5 ili?

Guardian

Mijenjali hosting i uzeli Open Source forum. Ne znam zašto nisu konvertirali.

oKRamxII

Citat: Guardian  u 22. Travanj 2012, 22:33
Mijenjali hosting i uzeli Open Source forum. Ne znam zašto nisu konvertirali.

Malo u zadnje vrijeme ne stignem pogledati neke stvari (kao i ovaj forum) pa sam tek sad vidio to za Open source forum. Bezveze, ali što je tu je...

Guardian

Imam jedan file sa K2 Tweaks koje sam skupljao. Pa ako hoćeš pošaljem ti.

Mislim da ću vremenom preći skroz na Drupal. Moram još samo studirati mysql queries u Drupal i kako se prave neke stvari da ih ne bude previše. Jer kako sve praviš sam postoji više puteva, neka rješenja su queries zahtijevna.

Joomla core developers su populisti pa izlaze u susret onim najbučnijim i najgresivnijim userima na forumu i mailing listama.

Za 2.5 su izvorno javno napisali da će imati dva prozora sa editorom (kao K2), jedan za Intro text drugi za detailed text.

(ne mogu opisati koliko sam sam kao iskusan korisnik imao problema sa read-more crtom i kad se prije ili poslije nje uvali "paragraph" a nekad ne, pa Blog liste nenormalno ružne. Pa ti to objašnjavaj jednom početniku kako da napravi toogle editor pa briše u code.)

I dovoljna bila jedna tema na forumu i 5-6 bučnih idiota pa ovi odustali od toga.

Ide mi to na neku stvar više.

Najveći problem sa Joomla je da žele zadržati developere koji prave komercijalne dodatke pa njihove ideje neće da ubace u core.
I onda se dogodi ovako. Ti koje Joomla core zajednica pazi i mazi izbrišu svoj support forum.

oKRamxII

Citat: Guardian  u 06. Svibanj 2012, 12:36
Imam jedan file sa K2 Tweaks koje sam skupljao. Pa ako hoćeš pošaljem ti.

Mislim da ću vremenom preći skroz na Drupal. Moram još samo studirati mysql queries u Drupal i kako se prave neke stvari da ih ne bude previše. Jer kako sve praviš sam postoji više puteva, neka rješenja su queries zahtijevna.

Joomla core developers su populisti pa izlaze u susret onim najbučnijim i najgresivnijim userima na forumu i mailing listama.

Za 2.5 su izvorno javno napisali da će imati dva prozora sa editorom (kao K2), jedan za Intro text drugi za detailed text.

(ne mogu opisati koliko sam sam kao iskusan korisnik imao problema sa read-more crtom i kad se prije ili poslije nje uvali "paragraph" a nekad ne, pa Blog liste nenormalno ružne. Pa ti to objašnjavaj jednom početniku kako da napravi toogle editor pa briše u code.)

I dovoljna bila jedna tema na forumu i 5-6 bučnih idiota pa ovi odustali od toga.

Ide mi to na neku stvar više.

Najveći problem sa Joomla je da žele zadržati developere koji prave komercijalne dodatke pa njihove ideje neće da ubace u core.
I onda se dogodi ovako. Ti koje Joomla core zajednica pazi i mazi izbrišu svoj support forum.

Nemoj, treba netko savjetima držati ovaj forum živim  :)

bantic

U naslovu se spominje i Wordpress, a o njemu ni riječi.

Eto, instalirao sam ga za jedan blog ali nemam vremena pa sam odustao od njega. Mogu reći da WP ima daleko bolje i jednostavnije postavljanje novosti na stranicu za razliku od Joomle. Nekako je baš pogođeno prema mojim zahtjevima. S druge strane ostatak admin panela u Joomli mi je daleko logičniji i jasniji.

Eto ukratko, amaterski, a ne studiozno kao Guardian  ;D

Guardian

WP nisam puno koristio, zato nema od mene ništa. Inače mi se sviđa što zna biti brz kao raketa.

bantic

Eh da, sjetio sam se Drupala iz davnina. Instalirao sam ga, pogledao i deinstalirao :)
Bio je dosta kompliciran prije 7-8 godina za mene amatera.

vivi

#24
Ono sto mene najvise zanima vezano i za joomlu i za wp je izrada predlozaka.. sami koncept ubrah i od jednog i od drugog kako funkcionira.. medjutim brijem da mi se tako sto neisplati za potrebe klijenta vec cisto da se pokusam okusati na nekom od stranih web stock servisa kao sto je themeforest i sl. posto tu covjek tesko moze naplatiti istu tu temu koliko ona doista vrijedi..

U pocetku nikako nisam mogao prozvakat joomlu, wp mi se cinio milijun puta jednostavnijim... danas mi je joomla nekako prirasla srcu, pogotovo kako sam poceo raditi sa warp framewrokom te zoo i widgetkit ekstenzijama.. u svakom slucaju mislim da joomla definitivno nije za svakoga, tipa kao sto mnogi kod nas prodaju onu shemu "kljuc u ruke" kad prodaju i svoj neki vlastiti cms. Drugim rijecima joomla je robusna i to stoji, ali kao takva mislim da je odlicna za web-ove sa pun k. sadrzaja.

Realno ako zelis vodit web moras bit spreman uciti... nepostoji jednostavan CMS niti ce ikada postojati ukoliko klijent ocekuje updejtanje tog web-a da mu bude kao kucanje u word-u. Po meni je recimo radit web u joomli super ako ce te isti klijent onda uzeti i za mjesecno azuriranje... u suprotnom, barem do sada sa kim sam radio bilo je... "e a kako ovo, a kako ono" - iducih pol godine.

Sve je to zapravo nekako zeznuto danas kak god da okrenesh.. tehnologija leti brzinom svjetlosti..

Guardian

#25
Može svatko dignuti stranicu na Joomli za dva dana. U biti sam vidio i ozbiljnih profi web design firmi koji na sličan način odrade cijenu.

Hajde razumijem da su to njihove low budget ponude. Klijent plaća malo i brzo je naprave, satnica se gleda. Ali ne mogu razumjeti zašto te nakarade stave u svoj Portfolio. Totalno antireklama i odbijaju mušterije.
(po nekim drugim stranicama vidiš da znaju profi sve raditi, ali tih 30-50% stranica koje naprave prebrzo im sve kvare u Portfolio)

A učiti se uvijek ima. Žalosno ako to znanje slabo naplatiš. Ima tu noći i noći neprospavanih i dočekanih jutara. Ne da nije zanimljivo, inače bi čovjek otišao spavati. Ali bilo bi lijepo zarađivati.

Guardian

#26
Sad se malo intenzivno zabavljam sa Wordpress.

Tuga živa vidjeti da imaju neka rješenja koja Joomli kronično fale.

- Image management je skoro neograničen. Radi kako želiš i što želiš i samo pazi da ne usporiš i zatrpaš shared hosting.
Hoćeš poseban automatic image resize za neku Article foto gallery, napravi je i u PHP od galerije samo jednu riječ izmjeni sa nazivom nove postavke za te dotične images.

- Custom fields nije kao u Drupal, ali za Joomla nebeska razlika.

- Svaki plugin tako prirodno upadne u Article Editor window, kao da je dio od CMS core. Nema grešaka, nema usporavanja.
(sjetite se kako od Joomla Article manager svi bježe kao od vraga pa prave svoje CCK, K2, Seblod, Flexi, itd...)

- Pravila, pravila i pravila. I ljudi se drže toga. Hoćeš neki custom field pozvati u Widget (Module), imaš par linija koda kako se to radi i izvoli, pozivaj i pokazuj što hoćeš.

Hoćete u Joomli u K2 modulu desno koji nema pokazivanje "Voting stars" i voting statistike pokazati tu opciju ?
Želite u Joomgallery pozvati K2 extra fields ?
E hoćete k**** bez diplome iz programiranja i 4 godine intenzivnog studiranja.

Ima toga još, pišem malo kasnije kako vrijeme odmiče.

oKRamxII

I ja se isto planiram na jednoj web strani "poigrati" s Wordpressom pa ćemo vidjeti. U svakom slučaju, preporuka ima koliko hoćeš...

miki

Odlična tema, autor pravi profesionalac, šteta što je pala u zaborav.