fixna visina joomle?

Autor doroga, 20. Rujan 2011, 22:35

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

doroga

Pozdrav!
Posto je ovo moj prvi post, da pozdravim sve forumase, i nadam se da cu naci dosta toga sta me bude mucilo ovdje..

Za pocetak, imam mozda jedno nubovsko pitanje. Kao sta se postavi u CSS template.css weight , tako me zanima i height.
Konkretno, imam predlozak koji ce mi biti na backgroundu, slika nekakva. Sada, zelim postici da mi se cijela joomla prikazuje unutar te slike, koja ima sirinu 700px i visinu recimo 700px. S time da bude top offset i bottom offset 10 px-a. Ali da bude gornji meni fixni i da se ne moze micat, a ako ima vise contesta na frontendu, da se taj dio moze scrollat ali scroll unutar tog sheet div-a.

Uh, nadam se da sam uspio dobro objasnit, i da ako mi netko moze pomoc, nece mu bit tesko.

Hvala unaprijed!

karlovic

#1
ne znam da li sam sve polovio ovako rano ali evo primjer za fiksnu body bg sliku
body
{
 padding: 0;
 margin:0 !important;
 margin-bottom:0px !important;
 color: #000000;
 height:700px;
 background-color: #FFFFFF;
 background-image: url('../images/my_bg_texture.png');
 background-repeat: repeat-x;
 background-attachment: fixed;
 background-position: top center;
}

koliko će biti top, left , top center ..... boje i slično si prilagodi svojim zamislima / idejama jer sam sve stavljao onako samo prijer da postoji

doroga

Hvala na odgovoru, ali sami BG mi nije problem. To znam.
Ali ono sta zelim je prikazivanje sadrzaja na odredjenim dimenzijama. Recimo ovako. Na BG mi je slika otvorenog laptopa, i ta slika je fixna (vec postignuto). Sad zelim da mi se ostatak sadrzaja prikazuje unutar ekrana tog laptopa. A da su dimenzije ekrana laptopa 700px x 700px.

karlovic

to sve rješavaš preko css-a tvog predloška, koliko će monitora ili čega već biti unutar tvog laptop monitora i gdje će se koji prikazati

Guardian

#4
Neće ti to baš ići kako si zamislio. Možeš jedino nagurati i menu i sve što hoćeš unutra. Jer kad se stranica bude gledala sa niskim rezolucijama menu sa svojim top-margin će gurnuti čitav content dolje.

Prvo bi trebao u pixel centrirati monitor lapptopa na slici, u Photoshop. I okomito i horizontalno, vrlo bitno. Ostalo dodaj background-color ili kako hoćeš.
I onda probaj sve utrpati unutra, i sheet i menu i što sve imaš. overflow:auto; ili overflow:scroll; će ti možda nekim elementima unutra davati scroll. Ali kad hoćeš takvu stranicu moraš paziti na sadržaj. Ako bude nepoželjnih scroll odeš od elementa do elementa i staviš overflow:hidden;


doroga

mm, hvala na odgovoru, pokusat cu se malo poigrat, ali vidim da nije bas prakticno..